Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertesházban tartott kutyát...

Kertesházban tartott kutyát milyen gyakran sétáltassak?

Figyelt kérdés
Labrador kutyusom most 7 éves, látszik hogy öregszik egyre fáradékonyabb szóval most már sokkal ritkábban sétáltatom tényleg nagyon ritkán hiszen hatalmas kertben él egész nap, csak éjszakára van a ketrecébe zárva szóval mindig kimozogja magát. Régen persze sétáltattam gyakran heti 2szer is de most már tényleg alig mert nem látom szükségesnek. Vagy rosszul csinálom? Azért jött ez elő mert egyik barátnőm most kapott kiskutyát és ő is ugyan ekkora kertesházban lakik de napi 2szer viszi sétálni amit én nagyon sokallok hiszen panelben lakó kutyák szoktak kb ennyiszer sétálni járni nem? Előre is köszönöm :)

2014. júl. 28. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap,legalább egyszer. És az nem normális ha egy 7 éves kutya fáradékony,"öreges" .
2014. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan panelban lakom a kutyám 8 éves és napi 4x viszem sétálni még mindig. Ebből 2 hosszú és 2 rövid séta. Nekem is jó neki is jó. :D Őszül ugyan a pofija de még mindig bírja. :)

Ha kezedbe veszed a porázt és a kutyán látod hogy boldogan menne sétálni akkor szerintem vidd. Attól mert idős szerintem kell neki az új inger.

2014. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én kb 2 naponta szoktam, 1-2 órára,enyém is 7 éves,ugyanolyan pörgős mint rég de mégis észlelem h azért hamarabb fárad.
2014. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
6 éves, roti-nj keverékem van, kertes házban. Naponta kétszer sétálunk. Nem ugrik a póráz láttán, sokszor nem akar elindulni :D De ha kint vagyunk, jön-megy-felfedez, bandázáskor és úszás után megőrül, ezerrel pörög: gyakorlunk, frisbeezünk, labdázunk, játsszunk
2014. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ja, a heti két sétát nem nevezném gyakorinak :O

Naponta egyszer menjetek. Még ha nem is egy pörgős példány, az új szagokat, élményeket tuti élvezni fogja.

Barátnőd előtt le a kalappal! Remélem a napi 1-2 séta a kutya felnőtt korára is megmarad!

2014. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy kertes házban van, de ott se mozognak olyan sokat. Napi 1x1óra azért kéne neki.
2014. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A sétával a kutyát ezerféle inger éri. Ha csak otthon szaladgál a kertben, beszűkül az érdeklődése.

Válassz megfelelő időpontot és menjél vele legalább egyszer egy sétára. 7 évesen még annyira nem öregszik a kutya. Persze, nem az az ugribugri, hebrencs kölyök, csak megfontoltabb.

Tartsd megfelelő súlyban, gondoskodj a szellemi foglalkoztatásáról és nem lesz annyira látványos az öregedése.

2014. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!