Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A legtöbben miért csak "díszne...

A legtöbben miért csak "dísznek" használják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

nem egyszer láttam ilyent. + még TK-t is akarnak neki, hogy még "menőbb" legyenek.

De miért? (itt is láttam ilyeneket)

Egy osztálytársam is ilyen s mi, hogy nagyba sétáltassa olyan helyen ahol ha megáll az út közepén (ahol nem jár kocsi) akkor minden gyereket (azon a helyen szoktak 3-9 éves gyerekek játszani) elér és megharap, (de felnőttek mellett már korlátozza a kutyáját) és ő csak röhög rajta és mutassa : Labradorom van! fajtatiszta !nézzétek!

De miért díszkettek vele?


2014. júl. 28. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. korrepetáltasd magad nyelvtanból

2. ez egy semmmire sem való általánosítás

3. a oszt.társad egy barom, a kutya el van szúrva. Gratula a szüleinek.

4. nekem azért kell a tk-s kutya, hogy tudjam, mi lesz belőle (méret, de főleg a jellem), kisgyerek mellett nem kockáztatok be sem menhelyi, sem véletlen besikeredett szaporulatból valót.

Van, aki egyszerűen beleszeret egy fajtába.

2014. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

az 1. dologért bocsi, de már ki vagyok akadva az ilyenek miatt, és telefonról írtam

a 2. dolog: ezt hogy érted? sok-sok embert láttam aki csak dísznek használta...

a 3. a szülei csak a ketrecét csinálták a kutyának, de a tápot s az ilyen dolgokat az osztálytársam kell megvegye saját pénzből

de neked legalább normális okkal kell TK.

hogy-hogy beleszeret?

2014. júl. 28. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, honnan írsz, ebből is látszik, hogy halvány gőzöd sincs, hol írtál helytelenül. Valószínűleg szóban is így használod, hogy "sétáltassa" a SÉTÁLTATJA!!! helyett. Mellesleg ugyanannyi fáradtságba kerül leírni mindkét szót. Szerinted miért helytelen a "sétáltassa"?
2014. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De mondhattam volna a "mutassa" szót is.
2014. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az osztálytársadnak biztos, hogy nem fajtatiszta Labradorja van, ugyanis a Labik nem agresszívak, ez kizáró tényéző a standardnál. Csak játékból harapnak, agresszióból sohasem. Valószínű egy szaporított példányról van szó.

A törzskönyv nem a "menőség" miatt kell. Ha nem keverék kutyát szeretnél, akkor szinte kötelező a törzskönyv. Nem azért, hogy felvágjanak vele, hanem mert ez a bizonyíték a felmenőkre (hogy valóban fajtatiszta-e a kutya), arra hogy szűrve vannak a szülők és nem olyan valószínű a betegségek kialakulása. Tegyük hozzá azt is, hogy csak tenyésztő ad törzskönyvet, aki tenyészt és nem szaporít. A kölyköket 8 hetes kora után adja, chippel, oltva és féregtelenítve. És ami a legfontosabb jó körülmények között tartja a kutyáit, és szereti őket. A kölykök szeretetben és nem egy koszos dobozban töltik el azt a 8 hetet. Ez miatt kell a törzskönyv. Nem felvágásból, hanem biztonság az egész és garancia.

Azt tegyük hozzá, igazad van, hogy sokan dísznek használják a kutyájukat és pont ezért vesznek szaporítótól. Azt hiszik törzskönyv nélkül is fajtatiszta, és felvághatnak vele. A legtöbben nem képesek 100 ezer forintot adni egy kutyáért, pedig a fenttartssa sokkal költségesebb, mint maga az állat. 100 ezer alatti kutyák mind szaporítottak, és nem lesznek fajtatiszták soha, valamint az is csoda ha megélik az 1-2 éves kort. Ezt sokan még mindig nem képesek felfogni. Általában akik tenyésztőtől veszik azok nem dísznek használják, hanem komolyabb céljaik vannak vele: sport, kiállítás, netán tenyésztés (nem szaporítás!!!), esetleg csak egy sima társ, akivel legalább annyit törődnek mintha családtag lenne. Mindez azért van, mert enyni pénzt nem hiszem, hogy sok ember kiadna egy "díszért", maximum aki már nem tudja hova tenni a pénzét.

Sajnos én is sok olyan embert látok aki azért vásárol kutyát, hogy kirakja a kertbe dísznek. Sok iylen van nálunk is, szinte csak az én kutyám származik tenyésztőtől, a többi mind szaporított fajtajellegű keverék vagy keverék.

2014. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
bocsánat, de én Székely vagyok és itt másképp tanulunk. Tudtad?
2014. júl. 28. 13:13
 7/8 Zowie ***** válasza:
5-ös, lehet, hogy neked van 100 ezer forintod de azért ne támadjuk már azokat akiknek nincs. Nekem se volt és nem is lesz de nagyon szerettem volna egy amstaffot és olcsóbban vettem, lehet szaporítótól de nem mind olyan pénzhajhász f.reg, mint itt sokan hangoztatják. Kérdezte hova kerül, rákérdezett mire szeretnénk használni, viadaloztatni-e (akkor nem adta volna) és láss csodát már 8 éves semmi baja sincs, régebben se volt, nem agresszív, anno a kutyasuliba a kiképző mondta, hogy érdemes lenne vele komolyabban foglalkozni mert nagyon okos. ezzel nem azt akarom mondani, hogy szapis kutyákat vegyen mindenki mert tény, hogy a legtöbb egy mocsok, aki csak a pénzre megy, mint ahogy tenyésztők között is van f.rges, itt a példa [link]
2014. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Azt, hogy vki beleszeret egy fajtába úgy értem, hogy neki megtetszik pl. a németjuhász. Tetszik kívülről, belülről és ismeri is, mindent tud róla, tudja kezelni, stb.

És neki világ életében csak nj-a lesz.

Én ennyire nem vagyok "válogatós", de a molosszerekért vagyok oda. Az első kutyám bullmaci volt, most van egy cane corsóm és egy amstaffom (igaz, terrier, de azért van némi hasonlóság). De nem tudnám elképzelni, hogy nekem valaha is yorkie-m, csivavám, vagy bichonom legyen. (pedig nő vagyok)

2014. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!