Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha választanotok kéne, melyik...

Ha választanotok kéne, melyik menhelyről fogadnátok örökbe?

Figyelt kérdés

Miskolcon 2 menhely van, illetve talán az egyik gyepi.

Az egyik: [link]

Itt nagyjából jól élnek a kutyák (már ha lehet ilyet mondani). De azért nyilván ők is szinte napról napra élnek, nem dúskálnak a pénzben..


A másik: [link]

Az első képen is látszik, hogy egy 1x1 négyzetméteres ketrecbe van bezárva egy kisebb és egy nagyobb kutya. Ez elszomorító, de úgy vagyok vele, jobb, mint az altatás.


Felmerült itthon, hogy hamarosan eljön az örökbefogadás ideje. Ti honnan választanátok? (az első linkelt menhelyről van kinézett kutya)


2014. júl. 28. 13:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nézd, hogy honnan fogadod örökbe-respect!- hanem, hogy olyan kutyád legyen aki élete végéig számíthat rád. Logika szerint a zsúfoltabb helyről választanék, de ha ott nincs számomra élhető kutya, akkor minek. Szóval a kutyát figyeld.
2014. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
En azt valasztanam amelyik rosszabb helyzetben van. Mert nyilvan jobb helye lesz nalad. En nagyon szeretem az allatokat. Itthon sok cicank es kutyank van. Szoval szerintem azt valaszd amelyiknek nehezebb a sorsa a menhelyen, ugy ertem h a helye keves illetve sovany vagy szomoru. Es sokkal jobb lesz neki egy gazdinal.
2014. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Menj be mindkettőhöz, nagyjából megvan milyen kutyust szeretnétek? Amelyikben megtaláljátok a nektek tökéletest, hozzátok el azt :) Most lehet mondjuk neked hogy menj be az elsőben, ott tényleg jobbak a körülmények, de az "igazi" a másodikban vár. Nézzetek körbe, milyen kutyuk vannak, aludjatok rá egyet és amelyik mellett döntöttetek azt hozzátok el :)
2014. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

...

lehet nem erre a válaszra vártál, de:

Én ha tarthatnék kutyát, akkor inkább az utcáról fogadnék be egyet, és annak biztosítanám a veszetség ellenit, s az ilyen dolgokat... Mert azért az utcán sok kutya van, akit a menhely nem tudott befogadni...

2014. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Utcán vagy talál kutyát vagy nem, hála istennek én egyre kevesebb kutyát látok az utcán bolyongani, legalábbis amerre én élek.
2014. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

4-es vok.

5! miért nem? nekik is szükségük van a segítségre.

Nekem tatám amilyen macskát meglát az utcán, azt egyből befogadja, és ápolja. Már-már 5-6 macskája van... És eltartsa őket meg szereti... semmi baj az utcaival! ha lenne házam én is ezt tenném. Vagy te kényes Pesti vagy, aki nem képes jót cselekedni? (tisztelet a kivételeknek)

2014. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam h ne, hisz az enyém is onnan van! Hanem azt hogy nem biztos hogy talál, ha türelmes és szeretne onnan menteni hajrá! Ezt már ő dönti el.
2014. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Am meg falusi vagyok, és jelenleg itt horkol melettem a kutyám, nem vagyok elkényeztetett Pesti...
2014. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
4 es vok :P én is falusi vagyok.
2014. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy valaki budapesti (igen, így írjuk helyesen), nem elkényeztetett...


Kedves Kérdező! Én először a zsúfoltabb menhelynek adnék esélyt, ha még nem lenne kiválasztott kutyus, előbb ott néznék szét. De mivel a te esetedben van kinézve kutya, akkor azt hozd el, mindegy, melyikről van, hiszen sokkal fontosabb, hogy a kutyussal egyénileg össze legyetek hangolódva. Ebben az esetben szeresd őt nagyon és ne legyen lelkiismeret-furdalásod a másik menhely miatt, hiszen már egy állat befogadásával is sokat tettél. :)

2014. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!