Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mi alapján válasszun...

Hogyan és mi alapján válasszunk tápot a kutyának? Mik legyenek a legfőbb összetevők és mi nem kellene, hogy legyen benne?

Figyelt kérdés
Most cserélnék tápot, most ProPlant eszik, de szerintem nem az igazi neki, a széklete hígabb és szerintem sok..( Napi 5-6 )
2014. júl. 28. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? 5-6 széklet csak 8-10 hetes kölyköknél normális. De ahogy nő a kutya (11-13 hetes kora közben) már csak a 4-5 a max. És később már csak napi 3, felnőtt korára maximum 2 széklet a normális! Az állaga pedig akkor jó, hogyha felszeded nem marad a füvön semmi.
2014. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 éves és szerintem nagyon sok a széklete, nem hasmenése van, hanem csak lágy.

Ezért kérdeztem, hogy milyen összetétele legyen a tápnak, hátha túl sok neki valami.

2014. júl. 28. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmel, az biztos! Egy éves kutyának csak napi kétszeri de inkább egyszeri a normális széklet adag. Valószínű nem hasznosul a táp rendesen, így kiürül konkrétan az egész.

Az fontos, hogy ne gabonatartalmú legyen a táp, ne legyen túl magas a fehérjetartalma, tartósítószert ne tartalmazzon és színezőanyagokat se, jó minőségű legyen stb. De a Pro Plan egyébként egy jófajta táp, de úgynézki nektek nem jött be. Mindenképpen maradj a prémium minőségeknél én a helyedben érzékenygyomrú kutyáknak való tápot adnék, mert úgy néz ki nem valami erős a kutyus gyomra. Esetleg utánanézhetsz a BARF etetésnek is, mert lehet, hogy nektek a táp egyáltalán nem jön be.

Először is látogassátok meg az állatorvost minnél hamarabb mert ez a gyakori széklet nem normális, és szerintem tudna többet is mondani. Kikérheted a véleményét az etetéssel kapcsolatban is, de a Pro Planről akkor tényleg álljatok át, mert ez nem jó így hosszú távon. Figyelj hogy mindig legyen előtte víz, mert akár ki is száradhat! Még az sem biztos hogy a táppal van a gond, ezért ne halogassátok az orvost, főleg ha a probléma fentáll.

2014. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is érzékeny gyomrúaknak való táp lenne a jó. Josera Sensitive olcsóbb, SensiPlus kicsit drágább, de jó minőségű, és még mindig olcsóbb, mint a Pro Plan.
2014. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mindenképp elviszem az orvoshoz.

Nézegettem most tápot, mert nyilván váltani kell


[link]


Ismeri valaki?

2014. júl. 28. 17:47
 6/7 Maxitabi ***** válasza:

Nem biztos, hogy a kutyád gyomra bírná a hidegen sajtolt tápot.. de ki kell próbálni.Tápváltásnál figyelj a fokozatosságra-minimum 2 hét alatt növelni az új táp arányát etetéskor. (Abban a webáruházban vannak még más jó tápok is!!!)

Táp választása:1.gazda pénztárcája,meggyőződése,beszerzés lehetősége; 2. kutya gyomra mit bír... (de túl sokszor sem jó váltani)

A dogfoodanalysis pont com oldalon sok segítséget kaphatsz a választáshoz. Ajánlom elolvasni az alábbiakat:

[link]

[link]

2014. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Előbb elviszem dokihoz, de szerintem tápváltás lesz.Tudom, hogy nem jó váltogatni, de így nem maradhat.Remélem megtalálom neki elsőre a jót és nem kell kísérletezni.
2014. júl. 28. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!