Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két hónapos kuvasz, illetve...

Két hónapos kuvasz, illetve kaukázusi kiskutyáknak naponta mennyit kell adni enni és milyen eloszlásban?

Figyelt kérdés

Vagyis hogy naponta hányszor és egyszerre milyen mennyiséget? Vagy h naponta mennyit.

Van h száraz tápot kapnak, van h én főzök nekik (ez általában vmilyen hús + rizs vagy tészta, opcionálisan még vmilyen zöldség is bele, tojás, stb.), ezért külön-külön is érdekelne h melyikből mennyi az optimális mennyiség.

Előre is köszönöm!



2014. júl. 28. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy az általad főzött vacakból mennyi kell neki senki se fogja tudni megmondani, mert nem ismerjük az összetételét és tápértékét. Ha megfelelően fejlődik, akkor elegendő kaját kap. A száraz táp csomagolásán pedig rajta van az adagolása, csak el kell olvasni.
2014. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Általában a napi adag, az aktuális testsúly 10 %-a.Soha ne maradjon az edényében semmi.A kutya elsősorban húsevő,ragadozó ősök( sakál és a farkas) Nyugodtan kaphat tésztát stb, de a teljes mennyiség max. 10% -a legyen csupán. Két hónaposoknak tésztát még ne, majd fogváltás után.Tejet soha!
2014. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

én a komondoraimnak marhaszívet, vagy sertésvesét főzök össze reszelt répával és rizzsel. csak annyit kapnak, hogy elfogyjon a tányérból, sose hagyják ott. szépen fejlődtek tőle, szeretik is. itt van egy kis olvasnivaló is:

[link]

2014. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kettőnek köszi!
2014. júl. 28. 23:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Gratula! Kiválasztottad a két rossz választ. :)
2014. júl. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hozzátartozik, hogy az előző kutyám allergiás volt a száraz tápra. az az előttinek pedig a szája televolt sebbel és fekéllyel a száraz táp miatt, pedig minőségi tápot vettem nekik. kennelből való komondorok, a tenyésztőjük leforrázott marhahúst ad nekik, ő javasolta a rizs-hús kombót. harmadik voltam.
2014. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ösnek (meg 1-esnek is, bár gondolom 5=1):


Az általam főzött "vacak" akasztott ki. Valami okból szinte lehetetlen úgy feltenni kutya témában egy kérdést, h vmi "nagy kutyás" - az érdemi válasz helyett -, azonnal el ne mondaná, mekkora hülye is a kérdező.

Nyugodt szívvel állítom, h amit én "kotyvasztok" nekik, messze táplálóbb és többet ér mint bármelyik bolti száraztáp. Kb annyi a különbség, mint egy jó otthoni ebéd meg egy hambi a mekiben között.

Másik: a csomagoláson nem csak az adagolás van rajta (ami egy nagy általánosság, azért kérdeztem speciálisan erre a két fajtára), hanem az összetétel is. Nem tudom, te azt is elolvastad-e már. Én minap megtettem. Életemben először alaposan végigolvastam ezt a részt az összes tápon. Összetételt, százalékokat, mindent. És az jött ki, őszinte megdöbbenésemre, amit persze eddig is tudtam, csak sose jutott el a kis töppedt agyamig, h minden ilyen cucc 3 részből áll: 1. hús(szerűség v. -származék = tudha a fene, h mi), 2. növényi eredetű anyagok, 3. egyéb kiegészítők (vitamin, nyomelem, lófütty és délibáb). Namost ami engem meglepett: a hús aránya az 2-8%. Minőségi tápokról beszélek, nem a noname fajtákról, amit a kutya se eszik meg. A növényi adalékok (kb 80%) is érdekesek, leginkább az egyik prémium táp éepett meg, aminek vagy 60%-a cukkorrépa volt. Az meg nyilván senki előtt nem titok, h a kutya-macska tápokba az ipari hulladék kerül (most jó értelemben mondom, az ami lekerül mondjuk a konzervgyárakból). Na most akkor mért is vegyek én minőségi tápot többezerért, mikor ugyanezt a kompozíciót én is ösze tudom állítani otthon, töredékpénzért és amit én beleteszek, az nem hulladék, hanem mind friss, egészséges.

Hát ennyi. Szal nem leugatni kell a másikat.

Peace & love.

(p.s.: Egyet nem néztem: az igazi, méregdrága extratápokat (8-10ezer/pár kiló), mert arra normál embernek nincs pénze.)

2014. júl. 29. 09:40
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja egyébként a rendkívül érdemi "Ha megfelelően fejlődik, akkor elegendő kaját kap." tippet köszönöm. Máris előrébb lettem vele.
2014. júl. 29. 09:41
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ja egyébként a rendkívül érdemi "Ha megfelelően fejlődik, akkor elegendő kaját kap." tippet köszönöm. Máris előrébb lettem vele."


Na látod, ennél jobban nem lehetne megfogalmazni. Abba meg tényleg senki se lát bele, hogy amit te főzöl, az milyen tápértékű, így a szükséges mennyiségre se tud senki se tippeket adni. Viszont onnantól kezdve, hogy megfőzöd, tényleg silányul a táplálék minősége, ezért mondom, hogy vacak. Meg azért is, mert úgy állítottad össze, hogy semmit se tudsz a kutyák táplálkozásáról és tápanyag szükségletéről, tehát ebből következik, hogy nem optimális az étrend. Sokkal többre mennél azzal, ha hanyagolnád a főzést és tudományosan összeállítva BARF vagy PREY szerint etetnél:

[link]


Akinek nem jó a kész táp, az vegye a fáradtságot és ismerje meg a kutyák szükségleteit, mert a szükséges ismeretek nélkül nem lehet megfelelő étrendet összeállítani.

2014. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

A kerdezonek a #7 - dik hozzaszolasaval teljesen egyetertek, az okoskodokkal kapcsolatban. Szinte minden kerdesnel akad egy esz-kioszto. Na, akkor a lenyeg, sajat tapasztalat: Kuvasz szukam van. "Gyermek" koraban en is kezdtem kozepes tapokkal (pl. pedigree), kutya szalami, stb ... a kutya maj'd etlen pusztult (ne vegyetek szo szerint, de olyan foghegyrol evett, h. rossz volt nezni. ) Aztan vettem neki csirke hat -at, nyersen mikor megkostolta a kezem majd leharapta ugy izlett neki, kb. 3-4 nap mulva a kutya sokkal jobban nezett ki, szemmel lathato volt a valtozas, kitelt, labai megvastagodtak, szore fenyes lett. Most mar 1 eves elmult, de most is fagyasztott csirket eszik minden nap (persze felolvasztva), es azt irja a csomagolasok h. nem hormon kezelt - ha lehet hinni a gyartonak. + plusz a konyhai maradekot, amely nagyon fontos szerintem, ettol lesz valtozatos az etrendje. Ide ertheto: levesek, tesztak, csontok, fozelekek, tojas, stb.. Sot volt hogy nyulam pusztult el, azt is felfaltak szorostul-borostul. (2-en vannak. kuvasz es 1 keverek).

Amit olvastam: ragadozoknal (kutya, farkas) nagyon jo az allati szorme, tollu, stb... arra is szukseguk van... attol lesz fenyes a bundajuk.

Meg olvastam: az olcso es kozepes tapok nagy resze szoja, amit a kutyak tobbsege nem emeszt meg, csak tolti a hasat, jollakotsagot kelt.


1 mondatban, amire en eskuszom: konyha maradek + hus + allati maradek (pl. nyul, diszno vagas utan) es rendszeres feregtelenites. 3-4 havonta.


Udv.

2014. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!