Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tetvek ellen mit ajánlanátok...

Tetvek ellen mit ajánlanátok a 10 hónapos,3kg-os ivaros kan kutyámnak?

Figyelt kérdés
Valami tartós megoldás kellene, nemrég vettem egy méregdrága kenőcsöt neki, ami kb egy hétig hatott... Már elviselhetetlenül vakaródzik szegény... :( Pedig rendszeresen fürdetett, ápolt szőrű, házban alvós kutyus... :(Az a baj, hogy egy másik kutya is van a közelében. Szerintem tőle kapja el mindig...

2014. júl. 29. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Mind a két kutyát alaposan meg kell fürdetni, utána Neostomosan oldattal le kell kezelni mindkettőt. (spriccelős flakonba célszerű tenni az oldatot, könnyebb vele dolgozni)

Nem árt, ha a helyüket is alaposan kitakarítjátok, ki kell cserélni a takaróikat is.

Ha mindez megvan, akkor lehet rájuk tenni tartós spotont.

A vakarás helyeit is kezelni kell. Ha sebes, akkor fertőtleníteni kell a sebeket.

A Neostomosant nem lehet sebre fújni, ha sebes a kutya, akkor a fürdetés után először a sebeket kezeljétek, és ha már gyógyult, akkor használjátok a Neostomosant.

2014. júl. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Utánaolvastam a készítménynek és elég szimpatikusnak tűnik, biztosan ki fogom próbálni. :) Még annyit szeretnék kérdezni, hogy kisállatboltban vagy állatorvosnál keressem? És hány ml kellene a két kutyának? Az ára igazából mindegy, mert ígyis-úgyis megveszem, de azért meg tudnád mondani, hogy kb mennyire számoljak? És miután lekezeltem őket és hatott a szer (úgy olvastam, hogy azonnal hat ) milyen végleges vagy hosszútávú megoldást ajánlanál?

2014. júl. 29. 10:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tetű? Nem bolha?

A Neostomosan rövid hatóidejű szer. Állandó védelem vagy spoton, vagy nyakörv. Nagy fertőzésveszély esetén talán havonta egy Neostomosanos fürdetés belefér.

2014. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!