Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha egy tenyésztő...

Normális ha egy tenyésztő kölyökáron ad el egy felnőtt szukát?

Figyelt kérdés

Nem egy nagy hírű tenyészet de nekem szimpatikus. Érdeklődtem hogy van-e kölyök eladó, mondta hogy nincs most, de van egy 2 éves, 2x-es kitűnő szukája a saját kanjától, akit kölyökáron eladna, mert más vérvonalból szeretne vásárolni. Szerintetek, ez így lehetséges? (Nekem még mindig olyan érzésem van kicsit hogy túl-szép-hogy-igaz-legyen...)


Egyáltalán, mire számíthatok egy ilyen kutya esetében? Jól nevelt, jól szocializált, csupa álom? :D



2014. júl. 29. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha egészséges, kapsz hozzá tk-t,garanciát, miért is ne? Ha ő tényleg semmi komolyat nem tervez azzal a kutyával, akkor nem csodálom hogy ennyiért adja.
2014. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, tk-vel, tokkal-vonóval adná.
2014. júl. 29. 21:16
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a felnőtt áron eladás túl sokáig tartana. Aki nem a kutyából él meg, az nem az anyagiakat nézi első sorban, hanem a célját akarja elérni, ha veszteségesen, akkor is.

Egészségileg azért a fajtára jellemző szűréseket számon kérném.

Hogy milyen viselkedésű, az attól függ, mennyire volt vele foglalkozva.

2014. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hajrá a kutyushoz :) Egy jó tenyésztő tényleg nem csak a pénzre hajt!
2014. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 sippara ***** válasza:
100%
El tudom képzelni. Érdeklődj a kutyáról, kérj képeket, személyes találkozót(!!!), akkor nagyon mellé nem nyúlhatsz. Ha maga a kutya tetszik, és nem fontos, hogy kölyök legyen, ráadásul "tokkal-vonóval" megkapod, én nem nagyon gondolkodnék :) még ha el is van szúrva nevelésileg (amit nem nagyon hiszek, mert ennyi alapján normális tenyésztőnek tűnik, akkor meg foglalkozik a kutyái nevelésével és szocializációjával, pláne, ha kiállításra is jár az adott egyed), egy két éves kutyát még bőven helyre lehet hozni (ami azt illeti, jóval idősebbet is) :)
2014. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Nem sok kutyája van, szóval szerintem tuti hogy nem volt "elhanyagolva"...természetesen személyes találkozó/megtekintés után lehet csak szó adás-vételről :D

2014. júl. 29. 21:26
 7/16 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen fajta? És amúgy külsőleg tetszene?
2014. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kuvasz :) Most várom a képeket meg a törzskönyvi kivonatot, de gyanítom hogy tetszeni fog :D
2014. júl. 29. 21:56
 9/16 anonim ***** válasza:
Jajj... imádom a kuvaszokat, de nem merem bevállalni. Majd a corso után.
2014. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
:) Én egy kis makacs puli után, azaz mellett szerelmesedtem bele a fajtába...de szerencsére, vagy legalábbis remélem, elég domináns típus vagyok :D
2014. júl. 29. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!