Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Várjon az álomgazdira, vagy...

Várjon az álomgazdira, vagy hozzuk el?

Figyelt kérdés

A cím lehet, hogy félreérthető.


Van a menhelyen egy kutya, aki nagyon bejön nekünk. Tényleg, imádnivaló. 2 éve van a menhelyen lassan.. (2 hónap múlva)


Annyi a probléma, hogy nagyon rövid a szőre (valami vizsla-staffi keverék lehet), viszont mi csak kintre tudunk befogadni kutyát.


Mit csináljunk? Hazahozzuk vagy ne? Nagyon féltem, hogy télen fázni fog, de attól még jobban féltem, hogy még sokáig nem lesz gazdija:(


2014. júl. 29. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni szigetelt házakat. Esetleg nem tudnátok éjszakára beengedni valahova?
2014. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hozzátok el szegényt.Max csináltok neki egy nagy kutyaházat amibe tesztek neki takarókat meg ilyesmi.
2014. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk pit keverékünk van, és kint él a kertben. Férjem készítette neki a szigetelt kutyaólat, vastag szivacs is van benne, azon szőnyeg. Elején meg gumi, hogy ne legyen "huzatos". Most 5 éves a kutyus, és jól van, köszöni szépen.


Szóval ha csak ez az akadály, akkor hozzátok el, és gondoskodjatok a jó ólról, és szeressétek nagyon!

2014. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hozzátok el, sokkal jobb lesz neki veletek.:) Ezt a fázás dolgot meg meg lehet oldani, pl. szigetelt vagy belülről jól kibélelt kutyaházzal, ahova bebújhat, ha fázik, stb.
2014. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván a menhelyen sem fűtött helyen van.
2014. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Padlófűtéses menhelyen dolgoztam... :)


Én inkább azt látom problémának, hogy a vizsla is meg a staff is nagyon igényli a gazda társaságát, amit kint nyilván nem fog megkapni, legalábbis nem olyan mértékben, amennyire igényelné. De persze a menhelynél jobb az is; ha ennyire nem akarják elvinni, akkor inkább vigyétek haza ti, és próbáljatok meg a lehető legtöbb időt vele tölteni, sulizni vele, programokra járni, szóval hogy ne unja magát halálra egyedül a kertben. Úgy szerintem nem olyan gáz a dolog, főleg ha ismeritek és tutira bejön. Aztán ha annyira bejövős, úgysem fogjátok tudni nem beengedni :D

2014. júl. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha így megszerettétek, szerintem hozzátok ki. A menhelyen sem lenne fűtött helyen szerintem, bár egy kérdést megért, de sajnos ritkaság az ilyesmi. Ha be tudjátok engedni legalább az előszobába vagy a garázsba, az már jó, illetve lehet nálatok ideiglenesben is. Az, hogy milyen eséllyel indul a kutya a gazdikeresők között, nagyban múlik a marketingen. Profi fotókkal, jó leírással sokkal nagyobb eséllyel lesz rá jelentkező, mintha a menhelyen ücsörögne a másik 100 kutya között arra várva, hogy valaki pont benne látja meg az álomkutyát.
2014. júl. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát, a menhelyen sincs fűtött helyen, sőt, még rongy is alig-alig van télen, egy nagynak nem mondható kennelben van 1 másik kutyussal, szóval eléggé tömve van a menhely:(

Annyi, hogy mi egy céghez vinnénk, azért mondtam, hogy nem lenne meleg helyen, viszont a cégnél mindenki foglalkozna vele, ahogy másik kutyussal is.

Mondjuk, lehetséges, hogy hazahoznánk a nagy fagyban, de ezt nem merem 100%ra mondani.

Valószínű, haza fogjuk hozni, mivel sokan írtátok, hogy ez nem nagy akadály. Én olyan vagyok, aki mindent túlkomplikál, és teljes meggyőződésem volt, hogy ha hozzánk kerül, megfagyasztjuk, hiába akármilyen kutyaház. Mondjuk nálunk a szalma bevált, azt nagyon szereti minden kutyusunk, és meleget ad nekik, valahogy.


Tényleg csak ez (volt) az ok, hogy ennyit vacilálunk a kihozatalán:)

Az biztos, hogy szeret majd nálunk lenni, van egy nagy kerti tavunk, és ő pedig imád úszni:)

2014. júl. 30. 09:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól táplált, szabadon lévő kutya nem fog megfagyni, maximum fázni. De ha állandóan kinn van, megszokja, a legtöbb menhelyen kinn vannak a kutyák télen-nyáron és túlélik. Ez persze nem jelenti azt, hogy ideális dolog úgy rövidszőrű kutyát bevállalni, hogy eleve kintre tervezik a tartását. A ti esetetek annyiban más, hogy ugyan úgy kinn lenne a kutya, de garantáltan lenne vele foglalkozva, ti már most szeretitek és biztosan jobb lenne neki, mint a menhelyen. Ilyen szituációban a két "rossz" lehetőség közül szerintem megéri a kevésbé rosszat választani. Ha már most az úsztatáson gondolkozol, szerintem könnyen lehet, hogy nálatok végzi majd a kutyus. :)
2014. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!