Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyök kutyám séta közben...

A kölyök kutyám séta közben mindenkihez közeledne, és ha valaki elhalad mellettünk úgy, hogy ő nem futhat oda hozzá, sírni kezd. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
10. hetes border collie, Franciaországban egy olyan városban élünk, ahol mindenki szereti a kutyákat, így jószerivel le is "támadják". Jól nevelt amúgy, amennyire egy 9-10 hetes kölyök lehet, hallgat a "marad" és "nem" utasításokra és a behívásra is. De személy szerint nem vagyok odáig azért, hogy folyton összeszocializál engem mindenkivel, persze vannak kivételek, de itt is akadnak gáz és gyanús alakok. (Megvannak a sétához szükséges oltásai, mielőtt vki ezzel jönne, itt más az oltások rendszere.) Valamelyik nap szó szerint bepisilt örömében, amikor odaengedtem egx japán középkorú hölgyhöz.. Sokan felkapják és puszilgatják - persze ezt igyekszem azért elkerülni. Kinövi majd ezt a lelkesedést?

2014. júl. 30. 01:17
 1/5 anonim válasza:
Arra hogy mit tegyél azt javaslom hogy igyál 1 sört, aztán kulázd le a kutyás dolgot.
2014. júl. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hàt de hogyan kulázhatnám már le, amikor ez a jelenség a mindennapjaim része? :D már ott tartok, hogy reggel HATKOR viszem játszani a közeli parkba, mert akkor tök kihalt a város. Tudom, first wold prob. Elnézést.
2014. júl. 30. 01:49
 3/5 anonim válasza:
47%
Egyébként ha ilyen jellegű a kutya akkor annyit tudsz csinálni, hogy erősen tartod magad mellett és megpróbálod elterelni a figyelmét. Szerintem örülj neki, hogy emberbarát. Tudom milyen lehet :D Én kutyám 6 éves de sétáltatás még mindig elég kegyetlen dolog mert nagyon izgága és komolyan MINDENT próbáltam amit hallottam vagy ajánlottak de egyszerűen nem tud nyugodtan sétálni mellettem.
2014. júl. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyám olyan, hogy percenként meg kell álljunk, mert mindent le akar pisilni. Evvel ellentétbe te szerencsés vagy.
2014. júl. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Jajj, ne már... 10 hetes kölyök, természetes, hogy kíváncsi. Viszont ne ugrálj úgy, ahogy ő fütyül!!!


" Sokan felkapják és puszilgatják - persze ezt igyekszem azért elkerülni. " Az ilyen emberekre szólj rá, hogy NE vegyék föl főleg ne puszilgassák! Micsoda dolog ez?!!

Engem is idegesít, mikor cuppognak a kutyámnak, hogy menjen oda, meg kérdezés nélkül már hajolnának le megsimogatni, ilyenkor én mindig szólok, hogy "Légy szíves NE simogasd meg." Ha valaki normálisan odajön és megkérdezi azt hagyom, de az ilyen emberektől fölforr az agyvizem!


Állj a sarkadra, ha nagyon oda akar menni valakihez/valamihez, de te nem, akkor szépen mész tovább és nem törődsz a nyafogásával, elvégre TE döntöd el, mikor, hova, kihez mentek oda, NEM a kutya.

2014. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!