Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennék Egy golden. Retriever...

Vennék Egy golden. Retriever - labrador. Mix kutylit 4 hos. Ezekl csaladcentrikus. Kutyaknak mondhato?

Figyelt kérdés
2014. júl. 30. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
A mix kutylik a legcsaládcentrikusabbak, jó házőrzők igaz nem tudom miről beszélsz:)
2014. júl. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁ :D
2014. júl. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bár, én se értelek, de amennyit értek arra válaszolok.

Én így értem:

Vennék egy Golden Retrever és Labrador kutya keveréket, ami 4 hónapos. Ez így család centrikus. Kutyának mondható?


Válasz: Persze, :D cuki kutyus lehet a kettő keveréke :)

2014. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak azon múlik, hogy milyen mix, a fajta nem feltétlenül determinálja a jellemet. Erre csak akkor lehetne alapozni, ha tenyésztőtől vennéd. Viszont mivel a szaporítóktól mostanában igen sok kifejezetten agresszív golden illetve labi kerül ki, ezért ha ilyenekből mixelték, akkor nála se számíthatsz túl sok jóra. Nem is beszélve arról, hogy mindkét fajtánál nagyon gyakoriak az örökletes mozgásszervi megbetegedések: csípő-, könyök-, vállizületi diszplázia. Tehát mindenképpen rizikós egy ilyen kölyök kutyát magadhoz venni (felnőttként kevésbé lenne az, mert addigra sok betegség már látható), viszont pénzt adni érte a lehető legrosszabb döntés. Ha ilyesmi kutyát akarsz, akkor keresd inkább a fajtamentőket, ők legalábbnem csapnak be és megmondják, ha valami betegsége van a kutyának!
2014. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 HUN_Sector ***** válasza:

Előttem jól szóltak. Fajtamentőknél, vagy állatmenhelyen (ott is vannak kiskutyák) sokkal nagyobb szükség van az örökbefogadásra, mintsem tenyésztőtől vásárolni. Ráadásul a menhelyről elhozni kb. 5000 ft egyszeri hozzájárulást igényel.


Nézz körbe a megyédben, biztos van egypár. Általában ezeknek honlapjuk is van. Hibrideket a tenyésztők nem nagyon tartanak, így internetes oldalon könnyebben találhatsz neked megfelelőt, ha a menhelyes örökbefogadás valamiért nem játszik nálad.

( [link]


De egy életet megmenteni sokkal nagyobb öröm, mint megvenni. Ezt ne feledd.

2014. júl. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Golden Retriever 6 hetes jó?
2014. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os!! 6 hetesen sehova se add!!!

legalább 10-12 hetes kell legyen (minimum)

2014. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
miért ilyen mixet akarsz?
2014. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8! mi bajod a mixel?
2014. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!