Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák is gyászolnak?...

A kutyák is gyászolnak? Lehetséges, hogy ettől változott meg a viselkedése?

Figyelt kérdés
Van egy kissé félénk 10 éves kutyusom, kb. 1 éve óriási barátságba került egy kis yorkival, a hétvégéket mindig együtt töltötték, közös programok stb. Ettől a saját kutyusom is sokat változott, nyitottabb volt más kutyákra, barátkozósabb lett. Két hete sajnos balesetben elpusztult a yorki, azóta a kutyusom, ha lehet még félénkebb más kutyákkal szemben. Ha sétálunk, inkább elkerüli őket, vagy max. egy gyors ismerkedős szimat és ennyi, ha több energikus kutyus jön felé, meg is ijed. Lehet, hogy a barátja elvesztése viselte meg, vagy csak én próbálom ezt belemagyarázni? Egyébként én semmit nem változtattam, de nem erőltetem rá, hogy akkor is menjen oda más kutyákhoz, ha nem akar, sétálunk tovább és kész. Csak az idegen kutyákkal szemben lett ilyen tartózkodó, az ismerős kutyákkal nem változott semmi.

2014. júl. 30. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Ha meghal egy rokonod, akkor te nem gyászolsz?

Nah, hát, ők is ezt teszik...

2014. júl. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem régen volt egy nj. és egy stafim. A stafit az nj nevelte fel. Amikor az nj - om meghalt, nem csak én fogtam padlót.

A stafim úgy visított mint egy malac, akit vágni akarnak, amikor az nj- elvittük mellőle, eltemetni. Attól fogva kb egy hónapig alig evett valamit, elhúzódott a sarokba, és bámult maga elé.....

:-(

Igen ők is tudnak gyászolni.... :-(

2014. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyászolnak, sírnak, örülnek... pont ugyanolyan erősen tudnak érezni, mint mi. Talán még jobban megélik ezeket a dolgokat, mert nekünk van egy kerek életünk, tele mindenfélével, nekik meg csak a gazdájuk van, meg az az 1-2 "barátjuk"... Nézd, itt a kutya úgy örül a két éve nem látott gazdájának, hogy elájul szegénykém az izgalomtól: [link]
2014. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!