Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kis segítségre lenne...

Egy kis segítségre lenne szükségem a leendő kutyámmal kapcsolatban? Többi lent.

Figyelt kérdés
Lesz egy golden retriver és kuvasz keverék kutyusom menhelyről. Felnőtt, 2 éves, gyönyörű kutyus. Már volt kutyàm, de azért kíváncsi vagyok a tanácsaitokra. Mit vegyek neki, milyen táppal etessem, milyen pórázt, milyen hámot milyen nyakörvet? Előre is köszönöm a válaszokat:)
2014. júl. 30. 16:11
 1/4 csillámláma :3 válasza:

Szia! :)

Nekem van egy tacskó s vizsla keverék kutyám, és csak neki a példájából tudok válaszolni.

Mindenképpen ha nagyobb, ha kisebb, bőrpórázt vegyél, tápból szerintem bármelyik jó. Hámot pedig szerintem nem igazán fogja kedvelni, mert az inkább kisebb méretű kutyáknak jó. Szóval inkább nyakörv.

Még egy csivavám is van. Nagyon apró, és neki is nyakörv van, mert a hámot egyszerűen rágta, és sétálni sem akar vele jönni.

Remélem segíthettem :)

2014. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is gyúrj rá nagyon, hogy TE legyél a falkavezér :)


Tud már normálisan, fegyelmezetten sétálni? Nem ijedős, kitámadós? Mert ha valami problémás ezek közül, akkor először meg kell tanítani a helyes viselkedésre.


Ha húz, akkor sima nyakörvet is adhatsz rá, azzal is remekül le lehet szoktatni róla (amíg húz és rángat, lecövekelsz és nem mozdulsz, csak ha ő lazít a pórázon, hamar leesik neki, hogy húzva nem jut előbbre). Ha ijedős vagy kitámadós, akkor fojtót vagy félfojtót tegyél rá. Az én kutyám néha nagyon fel tud pörögni v. megijedni és a sima nyakörvből kirántja a fejét, úgyhogy nekünk a martingale (félfojtó néven fut) nyakörv vált be, de az nagyon :) Ha sima nyakörvet veszel érdemes biztonsági zárasat venni: [link]


Hámot egy ilyen kaliberű kutyára nem ajánlanék, hacsak nem tökéletesen sétál.


Pórázból sima szövetet, a bőr ha elöregszik elszakadhat sajnos :/ Flexit pórázt meg NE!!!


Tápból meg a legjobbat, amit meg tudsz fizetni :) Sok fehérje, kevés gabona legyen benne (a Platinum ilyen, de az nagyon drága).


Sok boldogságot a kutyushoz :)

2014. júl. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!A menhelyen talán meg tudják mondani van-e valamilyen fokú képzése a kutyának. Ha nincs, irány egy kutyaiskola sosem késő tanítani és szocializálni emberhez, kutyákhoz.Tápból ne vedd meg a legolcsóbbat mert az egy szemét. Próbáld meg a pénztárcádhoz képest a legjobb minőségűt megvenni. Nyakörvet és pórázt bőrt vegyél. Az én bőrpórázom már 6 éve van napi szinten használva és semmi baja sincs. A szövetpórázok sokkal hamarabb tönkremennek. A flexi póráz tényleg nem jó nagytestű kutyáknál. Ne feledkezz meg a chippelésről és ivartalanításról sem. Természetesen a chippet regisztrálni is kell különben nem ér semmit!!
2014. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ivartalanítva, chippeltetve van a kutyus, csak a chippet még át kell iratni az én nevemre:) minden választ nagyon szépen köszönök, megfogadom a tanácsaitokat, és várok még tippeket:D
2014. aug. 1. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!