Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jót tesz egy...

Szerintetek jót tesz egy kutyának, hogy családtagként van kezelve?

Figyelt kérdés

Mert kétlem, hogy egy farkas, ami a kutya őse, abban a vezér azt engedte volna a kutyának, hogy az Ő helyére üljön!


És ismerek egy családot, ahol a kutya ha a fotelbe beleül, a gazda a földre ül TVzni, és nem küldi le onnan a kutyát...


Mert gyerekként tekintenek a kutyára, és a gyerekért is mindent nélkülöznének...


Ez biztos jó a kutyának?

Nem azért de szerintem még mindig nem ember egy kutya...



2014. júl. 30. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
A kutyának meg kell szabni a határait! Az enyém is feljöhet a kanapéra, de csak ha előtte megkérdezte és én megengedtem neki.Ha nem engedtem meg szó nélkül elballag a helyére és kész. Ami ott megy az nagyon nem jó, nem csodálkoznék ha viselkedésbeli problémák is lennének.
2014. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Valóban nem szabad egy kutyát emberként/gyerekként kezelni. A falkavezér nyilván nem engedi, hogy a követője a helyére üljön!, ez estben a fotelbe. Az általad említett szituációban egyértelműen a kutya diktál és a gazdája a követő, képzelem milyen lehet az életük! Pedig ennek pontosan fordítva kellene lennie a megfelelő kapcsolathoz, ez sem a gazdának, sem a kutyának nem előnyös. A kutya uralkodik fölöttük, egyértelműen ő a falkavezér és a gazda a követője.

Attól még, hogy a kutya nincs emberként/gyerekként kezelve, szerintem lehet teljes értékű családtag. De az amit leírtál, tényleg túlzás, és nem helyes.

2014. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
jó,ha nem bánnak vele rosszul...de ne a kutya legyen a domináns! Vannak azért szabályok is.
2014. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
A kutya nem ember, de nem is farkas.
2014. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazdi egyébként letudná kûldeni az ebet gond nélkül a fotelból,nincs gond.Viszont akár csak a gyereknevelésben a kutya tartásánál is szükséges szabályokat hozni,határokat húzni és azokat betartani,betartatni.
2014. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mert kétlem, hogy egy farkas, ami a kutya őse, abban a vezér azt engedte volna a kutyának, hogy az Ő helyére üljön!"


Ahogy írod, valóban a farkas a kutya ŐSE, de ettől még a kutya nagyon NEM farkas.


"És ismerek egy családot, ahol a kutya ha a fotelbe beleül, a gazda a földre ül TVzni, és nem küldi le onnan a kutyát..."


Ez pedig nem azért van, mert családtagként kezeli, hanem azért, mert kicsit zizi a gazdi. De ha neki jó, akkor csinálja. A kutya valószínűleg ettől még nem szenved.


A kutya családtagként kezelése nem arról szól, amiket te írtál.

2014. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Imola Ágnes ***** válasza:
74%
Családtagként kezelni szerintem normális dolog, de nem emberi családtag, hanem kutya, és pontosan ugy is van kezelve. Nyilván ő az utolsó a rangsorban, és egy falka törvényei szerint kezeljük, de ez nem zárja ki, hogy családtag, vagyis soha nincs különzárva ha csinálunk valamit, ahova lehet, velünk jön, azonnal orvoshoz visszük ha baja van, figyelünk az igényeire. Egy gyerek is családtag, mégsem ugyan úgy kezelik mint egy felnőttet, hisz mások az igényei, mások a feladatai, mások a szerepkörei. Kb így vana kutyákkal is. Az általad leírt esetben nem családtagként van kezelve, hanem emberként, ráadásul nagyon el van kényeztetve.
2014. júl. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!