Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan találtatok kutyát?...

Hogyan találtatok kutyát? (utcán, erdőben, stb. )

Figyelt kérdés
Sokan találnak kóbor kutyát, elmesélnétek Ti hogyan találtatok és fogadtatok be kutyákat?

2014. júl. 30. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyszer volt befogadott kiskutyám az utcáról.Reggel kidobták egy szatyorba.Átdobták a mellettünk lévő elhagyatott ház kertjébe.Reggel vettem észre,suliba menet.Nap végére már nálunk volt és nem volt szívünk ahhoz hogy magára hagyjuk.Így hát nálunk maradt.Valmi keverék volt,és idővel mind2 szemére megvakult szegénykém,de nagyon jól tudott közlekedni még vakon is.Nagyon szerettem azt a kutyust.De évekkel ezelött elpusztult.Nagyon magam alatt voltam :c Neked van sztorid? :)
2014. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Amit találnak, az általában a menhelyeken köt ki. Miért nem fogadsz be te is onnan? Ott ugyanis már megkapják az alapvető ellátást (oltások, chip, parazitaellenes kezelések, stb.), és akkor legalább megürülne egy hely a menhelyen, ahova majd befér egy másik "talált" kutya.


És azért a kutyatartás nem csak annyiból áll, hogy találtam egy kutyát 12 évesen, itt van nálunk, és tartom.


Ha kutyád találsz, akkor először chipet kell nézetni, és az legyen az első, hogy megpróbálod visszajuttatni az eredeti gazdájához.

2014. júl. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Én többször találtam kutyát,de mindig amikor kutyát sétáltattam(kettőt) megfogni nem tudtam haza rohantam a kutyáimmal,de mire vissza értem a kutya már sehol.


Viszont egyszer pont húgommal sétáltunk, amikor megláttunk az úttesten egy fiatal kutyust (sima szőrű foxi) azonnal hívni kezdtük,jött utánunk. Gyorsan lecsatoltam a kutyámról a pórázt és rá a kóborra(nyakörv volt rajta)


Húgom haza vitte nagy nehezen a két kutyát egy pórázzal addig megvártam. Rohantunk az orvoshoz,mert 7 kor rendelés vége volt, és 18:50 lehetett.Pont beértünk.Chipet nézettük.Nem volt benne. A doki megmondta,hogy fiatal 1 év alatti kutyus,jó kondiban,mivel tél volt a kutya se koszos nem volt,sem alultáplált azt mondta valószínű 1-2 napja lehet az utcán.


Azt mondták csináljunk róla fotót,leírást és plakátojuk ki a környéket,meg a netre tegyük fel.


Hozzánk nem jöhetett,mert apám nem engedte.Még este hívogattunk menhelyeket,hogy nem e tudják elvinni,mert nem tudjuk 1 éjszakára sem befogadni.De azt mondták más nap reggel 8-9 körül tudnak a kutyáért jönni.Sok ismerőst felhívtunk, de senki nem tudta befogadni (lyukas kerítés,macska,kutya miatt) na meg mindenféleképpen bent kellett volna,hogy legyen,mert nagyon hideg tél volt és ugye a kutya rövid szőrű volt.Aztán apum meg dumálta a kollégáival,hogy egy éjszakát hagyj maradjon.Szerencsére apum kollégái kutya barátok. Vittem le neki tápot,vizet.Nem evett semmit.

Én meg csináltam róla képet,leírástmrögtön felpakoltam a facebookra 30-40 perc alatt már hívtak fel a kutya gazdái. Akkor gyorsan le apum munkahelyére aztán hoztam ki a kutyát.Majd jöttek a gazdák,mondtam chipet rakassanak bele. Ők meg mondták,hogy nyitva maradt a lépcsőház ajtó és a kutya meglépett.Nagyon köszöntgették,hogy meglett.Másnap a kis csajtól egy tábla csokit is kaptam:)

Tudtam kié a kutya csak a csajszi nevét nem tudtam.


Mi már húgommal azon voltunk,hogy ha nem tudjuk sehol elhelyezni akkor felváltva leszünk vele a lépcsőházban(tetőtérben lakunk) egész reggelig,amíg nem jönnek a menhelyről,hogy bevigyék.


Ha apumék engedték volna,meg a mi kutyáinkkal kijött volna,akkor nem lett volna probléma pár napig tartani.


De szerencsére aznap meglett a gazdi :)

2014. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A saját kutyámat a buszpályaudvaron találtam Szilveszter után 2 nappal.

Ezen kívül volt egy, ami kiskoromban befészkelte magát a kapunkhoz. Egy igazi tündér volt, de a szüleim miatt nem tarthattam meg:(

Másik kutyám folyton szökött, kiderítettem, ki a gazdája, és megvettem tőle.

Egyéb sztorik: egyik ideiglenes kutyám az utcán kóborolt, befogadtam, gazdát kerestem neki. Volt egy kölyök staffi, őt egy parkban találtam egyedül, beadtam a menhelyre. Egy rotit egy benzinkút mellett fekve találtam, őt is elvittem menhelyre (kan volt, az én szukám épp tüzelt...). Volt egy nagyon rossz állapotban lévő kiskutya, éjszakás műszakból mentem haza a barátommal, őt egy üzlet előtt fekve találtuk, elvittük orvoshoz, aki félrekezelte, 3 napra rá elkerült egy állatvédőhöz, s meghalt:((

2014. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még egy: múlt héten elmentünk barátommal kajálni, a bolt előtt találtunk egy kutyust, épp megfogtuk, hogy elvigyek dokihoz nézetni chipet, mire jön szembe a gazdája:D Volt nagy öröm.
2014. júl. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felkutyagolt az 5. emeletre (!!) egy törpe fekete kutya, és kényelembe helyezkedve a babzsákfotelemre ült... Inkább ő talált ránk...

:-)

2014. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi az erdőben találtuk meg akkor kb. olyan 8 hónapos lehetett ki volt kötve egy lánccal a fához kedves kis kutya nem értem miért kell egy kedves kutyát kidobni az utcára.
2016. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!