Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nevelitek ilyen esetben...

Hogy nevelitek ilyen esetben a kutyátokat? Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy kertes ház, nagy udvarral. Nincs megkötve a kutya. Lényegében elég sokan járnak hozzám, hisz magántanár vagyok. Amikor kaput nyitok akkor ugye ott a kutya látja, hogy én engedem be az illetőt végig kíséri a házig.

Ilyenkor minden alkalommal meg kéne kötnöm vagy valahová elzárni, hogy ne érintkezzen idegenekkel?

Nem gond az ha a sétán kívül itt bent az udvarban "túl sok" emberrel találkozik?


2014. júl. 30. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond,mert te engeded be a vendégeket és annyit fogadhatsz amennyit csak akarsz,te vagy a vezér.
2014. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként miért kérdezed? Mert félsz, hogy nem tenné a dolgát, ha valaki hívatlanul jönne be? Milyen fajta amúgy?
2014. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldöntened, hogy számodra gond-e. Ha téged és a kutyát sem zavarják az idegenek, akkor nem kell elzárni. Ha zavar, vagy láthatóan a kutyát is, akkor zárd el!


Személy szerint én nem szeretem, ha idegenek érintkezni akarnak a kutyámmal, így én mindig elzárom őket, ha olyan jön. Bár nálunk szerencsére csak a víz/villany/gázóra leolvasó jön :D

2014. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

3-as vagyok.


Azt kihagytam, hogyha házőrzőnek, testőrnek van tartva a kutya, akkor érdemes elzárni, mert így jobban előjönnek a védő ösztönei.

2014. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sippara ***** válasza:

"Azt kihagytam, hogyha házőrzőnek, testőrnek van tartva a kutya, akkor érdemes elzárni, mert így jobban előjönnek a védő ösztönei."


Meg azt is kihagytad, hogy baromságokat beszélsz. Ami egy idegenektől totálisan távol tartott kutyából előjön, az nem védőösztön, hanem félelem, vagy indokolatlan agresszió. Egyikkel sem lesz jó házőrző, ahhoz ugyanis ösztön és képzés kell (félreértés ne essék, az a kutya, amelyik ugat a kapunál, nem feltétlenül őriz házat).


Kérdező:

Az általad beengedett, és az éjszaka/gazdi távollétében sunyin kerítésen bemászó/kaput betörő "vendégek" között van különbség, és ezt a különbséget a kutya tökéletesen érti is. Ha nem vagy benne biztos, hogy teszi-e a dolgát, több kutyaiskola vállal háznál "házőrző tesztet".

2014. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk erre én is kíváncsi lennék, félig ki is próbáltuk, csak az utolsó pillanatban ráordítottam és megállt a kutya. De hogy meg is harapta volna-e, az már titok marad. Viszont egy vendéget sarokba szorított, mert olyan helyre kóborolt a vendég, ahol senki nem volt. Elég ciki volt.
2014. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!