Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogos volt az idős hölgy...

Jogos volt az idős hölgy felháborodása?

Figyelt kérdés
Sétáltattam a 75 cm magas 55 kg súlyú kutyámat szájkosár nélkül ( a kutyám letette az alap engedelmességit). Az illető sétáltatott egy mudi szerű kutyát a kutya úgy ugrált, hogy a kb 70 éves nő majd elesett a kerítésbe kapaszkodott. Látva az esetet nagy ívben kikerültem őket. A kutyám még oda se pillantott szépen jött mellettem. Erre az öregasszony elkezdett kiabálni velem és ordítozni, hogy mit képzelek, hogy ilyen nagy kutyát kiviszek sétálni. El kellene altatni az összes ilyen nagy d.g-öt. Tegyek rá szájkosarat mert kihívja a rendőröket és még egyszer ne próbáljak arra menni mert megrugdossa a kutyát és megmérgezi. Én nem szóltam semmit rá se néztem, mint aki nem hallja tovább mentem.
2014. júl. 31. 10:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Jól tetted, hogy nem reagáltál, elég primitív az öreglány. Remeg keze-lába, de már a kutyádat rugdosná, idegbeteg vénasszony.
2014. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy volt jogos…

Nekem múltkor azért estek nekem mert egy baby kutyát sétáltattam…

Jól tetted hogy nem figyeltél de menj nyugodtan arra ha szeretsz arra járni

2014. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jogos.
2014. júl. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi jogszabály szerint csak veszélyesnek minősített kutyára kell szájkosár. Tulajdonképpen amelyik már harapott és eljárás indult az ügyben. Illetve persze ha tudod a kutyádról hogy odakapós akkor teszel rá.


Egyébként aki nem tudja kontroll alatt tartani a kutyáját, jelen esetben a néni, az nem viheti közterületre. Póráz ide vagy oda. A póráz végén kapaszkodó gazdi semmit nem ér.

Egyet tehetsz becsukod a füled és elsétálsz. Sajnos ilyenek gyakran vannak...

2014. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Középtermetű labrador-spániel keverékem van. Pórázon sétáltattam, a szomszédasszony meg a padlócirkáló zsebkutyáit anélkül. A kis elkényeztetett vadállatok kb a bokájáig értek az én kutyámnak, mégis nekimentek, az meg pórázon volt, alig tudott védekezni.Közöltem a nővel, hogy 3 másodpercet kap, hogy elvigye a dögeit, különben rájuk engedem a kutyát. Nem csinált semmit, még csak rájuk sem szólt, úgyhogy elengedtem az enyémet, had védje magát. Szerencsére nem egy vérengzős alkat rendreutasította a két kis szarost, majd békén hagyta őket.

Ezek után a nőnek állt feljebb, mondván, hogy az én kutyám agresszív(!!). Az ilyen emberek nem képesek megbirkózni a kutyájukkal és az a fejükre nő idővel. Nem kell velük foglalkozni. De ha a közelébe megy a kutyádnak, azért a biztonság kedvéért te rúgj először...

2014. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Dehogy jogos!!!

Általában a kutyájukat nevelni képtelen barmok szólnak be azoknak, akiknek fegyelmezetten sétál a kutyájuk :P

Hányszor kaptam meg, hogy kutyámra póráz kéne, miközben a másik gazda kutyája pórázon 15 méterről is őrjöngött az enyémre...enyém meg le se szarta őket

2014. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer megkaptam én is. Sétáltattam a komondorunkat, jól elfáradt már, melege is volt, békésen bandukolt mellettem, nem nézett se jobbra, se balra, alig várta már, hogy hazaérjünk, kint amúgysem egy elmászkálás kutya, jámbor, mint egy bárány, hosszú egyenes utcán ballagtunk hazafelé, nekem kicsúszott a hajamból a csat, a kutyának meg olyan szép magas asztal-háta van amúgyis, kézre áll, szóval csak rádobtam a póráz végét a kezemből a lapockájára, míg megtűzöm a hajam.

A harmadik lépésnél elkezdett velem visítva ordibálni a bezárt kertjéből egy vénséges vén nő, hogy rámhívja a zsarukat, lelöveti a kutyát, hogy merem én elengedni, mit képzelek magamról...

Persze tudom, hogy kötelező póráz, de akkor sem kell mindent azonnal túlreagálni...

2014. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!