Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az apám miért akarj azt...

Az apám miért akarj azt elérni, hogy én ne költsek a kutyákra?

Figyelt kérdés

Most jött egy kis bevételem egy üzletből. Összesen 50 ezer forint. Ebből akarok venni egy telefont, és a kutyáknak tápot, tálat, játékokat 10 ezer forint értékben, és mé 10 ezer forintért magamnak ruhákat. Én meg egész nap azt hallgatom, hogy miért költök a kutyákra, mert azt a pénzt költhetném telefonra is. És nekem már tököm kivan ezzel. Amúgy brit premium tápot veszek, hozzá egy 3 literes tálat, és néhány játékot.


De mi baja van ezzel? Ez teljesen az én pénzem, én kerestem meg.


Ui.: A kutya cuccokat már megrendeltem, szóval azzal már nincs baj. De miért akarta azt elérni?



2014. júl. 31. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
felnött vagy? vele laksz? adsz pénzt haza? ha igen akkor a te dolgod mire költöd ha nem fizetsz adj apádnak is pénzt és a többit elköltheted. lehet csak emiatt csinálja
2014. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nemtudom, hány éves vagy, vagy van-e rendszeres kereseted, de a szülők már csak ilyenek. Amíg nem látják azt, hogy megállsz a lábadon, addig mindig be akarják osztani helyetted a pénzedet, mert segíteni akarnak és ugye nekik több a tapasztalatuk :). Szerintem nem a kutyákkal van baja, hanem azzal, hogy azt látja, hogy azonnal elköltöd a pénzt, amit kerestél, olyasmire, ami nélkül eddig is jól megvoltak :). Előbb-utóbb majd leszokik róla, de szülőként eleinte nagyon nehéz :)
2014. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy hónap múlva leszek 18. Ezt a pénzt youtube segítségével kerestem meg. Havi szinten olyan 30 ezer forintot keresek.


Épp ez az, hogy a kutyák vagy kapnak enni, vagy nem. De ha igen, akkor olcsó tápot kapnak..


Ők, és a pénz beosztás. Ha látnátok, hogy a pénzt milyen hülyén tudják beosztani. Mindent megvesznek, amit nem is használunk, de ami kéne, arra nincs pénz.

2014. júl. 31. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Te írtad, hogy alapból a kutyák vagy kapnak enni, vagy nem. Tehát apádnak nem fontosak a kutyák. Emiatt nem érti miért költesz tápra.


Azonban ha nincs lehetősége a kutyáknak állandóan prémium tápot enniük, akkor alkalmanként nem ajánlanám, mert csak felborítod az emésztésüket. Inkább akkor egy tartósan megfizethető márkát válassz. Egyik tápról a másikra kb 1-2hét alatt állnak át a kutyák. Ha egy hónap múlva nem tudsz nekik újra brit prémiumot adni, és visszatértek az olcsóra akkor újra 2 hét mire megszokja (közben hasmenés, gyomorégés) és ez így tovább. Többet árt mint használ.

2014. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Erre készültem. A pénz 22.én jön meg, és ha nem tudok venni újra tápot, még van idő átszokni az olcsó tápra.
2014. júl. 31. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Először is a gondolkodásán, a kutyákhoz való hozzáállásán kellene változtatni. Ha nem veszi eléggé (khm. mondhatnám emberszámba) élőlényszámba a kutyát, addig nem fog megváltozni a véleménye. Sajnos sok ilyen gondolkodású emberrel találkoztam már. Az a baj velük, hogy úgy úgy fogják fel, hogy az állat nem tud beszélni, valószínűleg nincs is semmi baja. Pedig a megfelelő gondoskodással nem csak a kutya élete lesz könnyebb, hanem a gazdié is. Talán ha megteszed a lépéseket és látja, hogy ez jó, megváltozik a hozzáállása.
2014. júl. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!