Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktasam le a kutyákat...

Hogyan szoktasam le a kutyákat az ugatásról?

Figyelt kérdés

Elkezdem a kezeléséről.Kaptunk a családommal egy kutyát 2 és fél éve.(Fajta tiszta havanese fiú kutyát.)Amikor még a régi

házban laktunk(panelház) akkoris ugatot folyamatosan.Ott a szomszédok sokkal jobban eltűrték az ugatását és sokkal közelebb volt az iskolám és még csak általánosba jártam. 7.év közepén költöztünk egy másik lakásba(albérlet).Fél évig sikerült valahogyan megoldani a kutyás ügyet.De amint 8.-ba mentem ez elkezdett megváltozni.Mivel sokkal messzebb laktunk az iskolától,mint a régen,meg több lett az órám így nem tudtam hazaérni hamar a kutyához.Az ugatása ezért,addig fajult míg az egyik szomszéd jött fenyegetőzni azzal,hogy kihívja a rendőrséget,ha nem tudjuk el halgatani a kutyát,hogy ne ugason.Mivel nem mi vagyunk,és voltunk a ház tulajdonosai,ezért térünk a kérésnek és előttük folyamatosan anyám egyik barátnőjéhez heti 2-szer.(Így a kutya heti 2-szer átutalta a félvárost)Ez a módszer a nyári szünetig kibírta,de ez se a kutyának,se nekem,se anya báratnőjének nem volt több,mint átmeneti megoldás.Most,hogy elbalagtam általánosból nem tudok,majd oda figyelni a kutyának,mert a középiskolában jóval több lesz a munkám,mint eddig.(És sokkal messzebb is van)A kutya hordáshoz pedig mindenkinek elege van.Most,hogy jön a kilencedik nem tudjuk hová rakni a kutyát.

Annyi lenne a kérdésem,hogy hogyan tudnánk leszokatni a kutyát az utazásról,hogy ne keljen oda adni valami idegen embernek aki lehet nem úgy szeretné,mint mi?


Előre is köszi a válaszokat:) 15F


2014. júl. 31. 11:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja még annyit,hogy a kutya csak akkor ugat amikor egyedül hadjuk.


Helyesírási hiba:*kutyát

2014. júl. 31. 11:27
 2/4 sippara ***** válasza:

Hát közel három év alatt mondjuk felmerülhetett volna már egy kutyaiskola, vagy házhoz járó tréner lehetősége.


Mennyit sétál, mozog, bandázik, tanul a kutya egy nap?

Mennyit sétál/labdázik/játszik/fárad, mielőtt egyedül hagyjátok?

2014. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha minden kötél szakad, ugatásgátló nyakörv kell.
2014. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rendes nevelés, fárasztás, szoktatás kérdése az egész. Mondjuk így, hogy már egy durván megszokott viselkedésről van szó, kicsit macerásabb lesz leszoktatni róla, de nem lehetetlen. Mindenesetre tényleg kérjétek hozzá szakember segítségét.
2014. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!