Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférgesség kutyusnál! Mit...

Szívférgesség kutyusnál! Mit jelent?!?

Figyelt kérdés
SOS! SOS! SOS!Ki tudja mit jelent HÉTKÖZNAPI EMBERI (nem orvosi) nyelven, ha olyan eredményem van hogy a kutya 3keresztes szívférges... egy egységnyi vérben 78 db "valami" van (pete, féreg? ) Mik az esélyei a kutyának? kezelhető-e, vagy ne reménykedjek

2014. júl. 31. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehát az eredményt nem az állatorvos mondta el?!?! Őt kéne megkérdezni. Nagyon gyorsan méghozzá, hogy legyen esélye a kutyának!!!
2014. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha mikrofiláriákat találtak a vérében, akkor fertőzött, de nem biztos, hogy vannak benne kifejlett felnőtt férgek. A mikrofiáriák Milbemax-al vagy Stronghold-dal kiirthatók, de egy ilyen eredmény után mindenképp kell csináltatni legalább egy antigen ELISA tesztet, de még jobb a PCR vizsgálat. Fontos tudni, hogy van-e felnőtt féreg a kutyában! Ha a PCR is pozitív, akkor jöhet a szívultrahang és a kezelés mikéntjéről csak utána van értelme beszélni.
2014. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hétköznapi emberi nyelvre lefordítva szeretné tudni a barátnőm! Ezért írtam ki!
2014. júl. 31. 15:51
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi, nem ismerem a barátnőd nyelvét. :P

Sajnos a gyógyszerek és a vizsgálati módszerek nevét nem tudom lefordítani és neveket nem is igazán szokás, a többit viszont szerintem magyarul írtam. Amúgy meg akinek beteg a kutyája az vegye a fáradtságot és képezze ki magát a témában!

2014. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy a kutya kezelésre szorul. További vizsgálatokkal megállapítják, hogy a szívében élnek-e felnőtt férgek, vagy a fertőzés még nem olyan mértékű. A gyógyszeres kezelést ennek fényében elkezdik. Ez tulajdonképpen egy féreghajtási ceremónia lesz. Nem veszélytelen, hiszen az elhalt férgek érelzáródást okozhatnak. Megfigyelés alatt fogja kapni a kutya a gyógyszert. Ha nem lép fel komplikáció akkor szépen kipusztulnak a férgek. Fél év után kontroll. De ezt az állatorvos is el fogja mondani. A szívféreg bármelyik stádiumban kezelhető, csak a kezelés közbeni komplikáció (érelzáródás) okozhat gondot. Ez a férgek nagyságától függ.
2014. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó (6) KÖSZÖNÖM!!! Erre voltunk kíváncsiak!

10 perce kapta meg a leletet, pánikba esett, ami érthető.

Persze, h nekifekszik a témának, de a sokkszindróma, h az ember ilyenkor minél többet akar tudni, azonnal...

2014. júl. 31. 16:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Most néztem vissza. A hétköznapi emberi nyelvet az elsőre írtam, a második hsz már közben futott be, az teljesen és maximálisan érthető, ment is a zöld mancs, köszönöm! <3
2014. júl. 31. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!