Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes venni...

Milyen kutyát érdemes venni kicsi gyerek mellé?

Figyelt kérdés
Nem rég költöztünk kertes házba, soha nem volt még kutyám, de mindig vágytam rá. Most már minden meg van teremtve ahhoz hogy legyen. Kisfiam másfél éves, szereti a kutyákat ,macskákat, de olyan fajtát szeretnék választani ami szereti a gyerekeket. Gondolkoztunk beagle-ön, de lebeszéltek, mert állítólag szökik, nagy kedvencem a vizsla, de az a férjemnek nem tetszik. Most labradoron gondolkozunk, arról azt hallottuk nagyon gyerek barát és okos kutya. Ti milyen fajtát mondanátok még? Van nagy udvarunk, kenelben, bezárva semmikép nem tartanám és lakásba se jöhetne be.
2014. júl. 31. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A labi nagyon jó kutya. De ha kinti kutya kell, akkor készüljetek egy igen jó minőségű kutyaházzal is, ami nem 5 forint.

Kutyaiskola KELL!!! Főleg, hogy első kutya.

2014. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*kinti kutya lesz
2014. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen levan mozgatva a beagle nem szökik :) viszont vadász kutya, ezért tényleg kell neki napi több óra séta/játék.

Kis testűt ne válasszatok, mert törékenyek lehetnek és a kisfiad az elején még lehet kicsit durván játszana vele.

A labrador is jó választás, de válasszatok egy nyugodt példányt szerintem :) Esetleg még sokan ajánlják a boxert is. Vagy ha nem fontos a fajta tisztaság menjetek be egy menhelyre, ott mondjátok el a feltételeket és tudnak ott is ajánlani nektek kutyust. De ha fajtatiszta lesz mindenképp tenyésztőtől!

2014. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Újfundlandi.én velük nőttem fel,nagyon türelmes,nyugodt,aranyos fajta.
2014. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Szia! Én az angol bulldogot ajánlom, hiszen egy rettentő türelmes, okos, hűséges,és családbarát kutya.
2014. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Angol bulldog, mint kerti kutya?
2014. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Berni pásztor
2014. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A Labi tökéletes gyerek mellé, de sok-sok fogalkozást és mozgást igényel főleg az első években. Csak akkor vegytek ha legalább 1-1,5 óra sétát tudtok biztosítani kölyök/junior (utoló oltás után természetesen) korban és ennek kb. a dupláját felnőttkorban, az sem baj ha a sétát felváltja a futás, a sport. Emelett agyilag is fárasztani kell minimálisan (nem Border Collie szinten). Tanítani folyamatosan, és igényli a játékot, a foglalkozást. Nagyon gazdacentrikus kutya, ridegtartást nem tűri. Kinti-benti lehet, de ha állandóan kint van és nincs a családjával szenvedni fog. A szőre ápolása nagyon egyszerű, hetente 1-2x kell alaposan átfésülni, és akkor egyáltalán nem hullik. Vedléskor gyakrabban, kétszer vedlik egy évben.

Fogváltásig harap, és rág rendesen, így gyerek mellé csak óvatosan! Hiányzik belőle az agresszió, de a harapást játéknak tekinti, ameddig kölyök.

2014. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan vagy, mint az anyukám, Ő se engedi be a kutyát. :) Nekünk tacskónk van és nagyon gyerek barát és az egész család szereti fogja ha melette döntöttök :) Nekem már 3 hete van, de olyan mintha már 10 éve a legjobb barátom lenne. Nagyon kedves, kicsit makacs, okos :) Nem járnátok vele se rosszul, persze ez a Ti döntésetek :)
2014. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon köszönöm a sok választ! Azt hiszem labrador lesz! :) Vagy berni pásztor! Amit találunk a környéken. De én mindenképp nagyobb testű kutyát szeretnék. Igaz, még nem volt kutyánk ,de szerintem jó gazdik leszünk. A sétáltatással és a társasággal nem lesz baj. A fiam is "kinti" gyerek, ez nem azt jelenti, hogy lakáésba nem jöhet, de mióta járni tud (9 hós) korától, állandóan kint van, erre szoktattuk, nem akartam hogy tv előtt ülő kisgyerek legyen. Igényli is, imádja felfedezni a környezetet! Úgyhogy a kutyus nem fog unatkozni! Ha tudtok még jó tanácsokat adni első kutyához, írjatok még!
2014. aug. 1. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!