Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szigorítják Magyaror...

Miért nem szigorítják Magyarországon az kutyatartás szabályait?

Figyelt kérdés

1 dolog lenne amivel szerintem gátat lehetne szabni a nem kívánt állomány születésének.

Miért nem lehet kötelezővé tenni hogy a nem tenyésztésre szánt összes kutyát ivartalanítsák?


Nem a több menhely építése hozna eredményt hanem ha tényleg az lenne hogy ezek a kutyák meg sem születnének..

Eltelne 10 év így és be lehetne csukni az összes menhelyet mert nem lenne több kutya, vagy jóval kevesebb hisz elvileg csak a fajtatiszta törzskönyves kutyák szaporodnának a tenyésztőknél.


2014. júl. 31. 20:33
1 2 3
 1/21 sippara ***** válasza:
80%
Majd itt alattam meglátod, hogy jön rögtön hőbörögni a sok paraszt a jogaival, meg a kutyája "anyai ösztöneivel", és akkor már meg is lesz a válaszod.
2014. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

De jó, akkor én nem vagyok paraszt :)

Az ötlet jó, csak ez szintte elklépzelhetetlen szép hazánkban.

Egy nagyon-nagyon szakértő társaság talán meg is tudná csinálni.

De itt Mo-on:

-nincs pénz

-nincs idő

-nincs ész

-nincs kedv

-nincs akarat a megvalósításhoz.

2014. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
A kidobott (még nem ivartalanított) kutyák is párzanak, ugyhogy valamennyi menhely kelleni fog akkor is. És öszintén. Szerinted mindenki elvinné a kutyáit? Az ebből élő szaporítók abbahagynának mindent mert éppen ilyen törvényt hoznak? Ezt hogy akarnád ellenőrizni?
2014. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 sippara ***** válasza:
81%
Igen, ez a másik probléma, ehhez a dologhoz rengeteg ember kéne, akik szépen egyenként végigjárnák a kutyatartókat és ELLENŐRIZNÉK az ivartalanítást. Remélhetőleg teljesítménybérben, hogy ne álljon érdekükben egy ezresért mégis azt beírni, hogy műtött a kutya, amikor nem. Hogy maguk az ivartalanítások mennyi pénzbe kerülnének, az meg mindenkinek magán problémája. Lassan ideje lenne rájönniük az embereknek, hogy az állattartás pénzbe kerül. Sokba. Ha nincs/nem akarunk rá költeni, akkor nem kell állatot tartani. Ilyen egyszerű.
2014. júl. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

miért jön szinte naponta egy ilyen kérdés? egyszerű a megoldás:

- lépj politikai pályára

- juss be a parlamentbe

- indítványozd

- tegyél be füldugót, hogy ne halld a röhögést

Magyarországon 1000x nagyobb problémák vannak ennél, biztos neked nincsenek, hogy ilyeneken gondolkozol. Sajnálom, hogy tele vannak a menhelyek, de tele vannak a hajléktalan szállók, az intézetek, az anyaotthonok, talán előbb ezekre kellene megoldást találni!


+ szerinted miért van manapság ennyi fajta kutya? szerintem a fajtatiszta kutyának látszó kutyákból van legtöbb a menhelyen? inkább az utcai keverékekből, amiknek nincs gazdája! szerintetek tényleg lehetséges lenne hogy ellenőrök járják a házakat? hány ember kéne ehhez? és mennyi idő alatt érnének végig? nevetséges ötletek, álmodozók, persze a tenyésztőknek az lenne a jó, ha nem lenne szaporítós kutya Mo.n és nem külföldre kéne elpasszolni az alom felét, ahol van is rá pénz, én megértem

2014. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

Ha rajtam múlna, ellenőriztetném a chipet elsősorban. Utána ivartalanítást az összes kutyának, aki nem törzskönyves, akkor is, ha tk-s felmenői vannak. Következőre pedig minden egyes kutyatulajdonosnak (illetve új kutyatulajdonosnak) ki kéne tölteni egy származási lapot a kutyájáról. Ha utcáról van, előbb a menhelynek kell bejelenteni, aztán az orvosnál a papírra menhelyet kell írni. Persze, ezek elmulasztása jó sok pénzbe kerülne. Így nem vennének az emberek szaporítótól kutyát (mert ugye tiltva lenne), szerintem kevesebb kutya lenne az utcán/menhelyen, a chip miatt, és lassacskán visszaszorulna a szaporítás. Ezek ellenőrzésére lehetne egyesületeket létrehozni, akiket az állam fizetne ki, így kevesebb lenne a munkanélküli (szerintem 100+1 állatbarát ül otthon állást keresve..)

Igen, k.....ott sok kutya kerülne menhelyre valószínűleg, de hosszú távon ez lenne a megoldás. A köztes időszakban pedig valahogy fenntartani a menhelyeket, mondjuk a cigánysegélyt eltörölni és menhelysegélyt létrehozni, kezdetnek..:)

2014. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Csányi professzor lenne az első, aki tiltakozna. Na, meg a sok keveréket tartó és imádó gazdák. Rengeteg szépséges, okos, ügyes keverék is létezik.
2014. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
Az lehet, hogy sokan tiltakoznának, nekem is keverékeim vannak, imádom őket, és nyilván nem azt akarom, hogy a már megszületett keverékek tűnjenek el a föld színéről, hanem hogy minél kevesebb legyen. Valamennyi mindig lenne, és szerintem sokan "kipróbálnák" a kinézett fajtát. Nekem is van kb. 10 kutyafajta szerelmem, de amíg vannak menhelyi kutyák, nem kérdés, hogy melyiket választom.
2014. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
A szabályok semmit nem számítanak, ha nem tartatják be őket, arra meg nincs erőforrás, vagy legalábbis nem akarják, hogy legyen. Ennyi.
2014. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
76%

Már az óriási előrelépés lenne, ha MINDEN kutya oltott, chippelt és NORMÁLIS körülmények közt tartott volna!

Ekkor már a szaporítók nagy része megszűnne.

Ezek UTÁN lehetne bármit is kezdeni a nagy állomány szaporodása ellen, amit én is támogatnék...akkor is, ha ehhez a sok kidobott kutya miatt akár altatni is kéne :(

Mert ez már kezelhetetlen létszám, ami van az országban!

2014. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!