Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a kiskutyám?

Miért nem eszik a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Tegnap érkezett meg a 8 hetes yorki kiskutyánk. Ahol eddig volt, ott házikoszton, élt, de én nem szeretném azzal etetni, mert nálunk a házi étel mindig elég fűszeres, és az nem jó neki. Úgyhogy főztem ki neki külön csirkehúst csont nélkül, áztattam neki kutyatápot( A juniort sem tudja megrágni még), kapott fűszermentes zöldséglevest, de egyikből sem evett. A húson nyammogott egy kicsit. Lehet a meleg miatt, vagy az új környezet miatt nincs étvágya? Esetleg hagyjak ki egy fél napi etetést?

Egyébként meg életvidám, játékos nagyon, követ mindenhová, nem tűnik betegnek. lőre is köszönöm a segítséget. :)


2014. aug. 1. 20:02
1 2 3
 1/25 sippara ***** válasza:
90%

Na akkor sorban:

Ahol a kölyköket moslékon nevelik, azt úgy hívják, hogy szaporító.

Egy nyolc hetes kutya - ha nincs gond a fogaival - már legalább egy hete képes megenni a száraz tápot.

Meleg is van, az is közrejátszhat, meg ha valamit nem eszik meg, kap mást, ezzel meg gyönyörűen rá lehet szoktatni a hisztire. Táp, napi 3-4 alkalommal, ha nem eszik, elveszed.

2014. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Új még a környezet neki, azért nem eszik. Tényleg ne kapasd el, szoktasd táphoz, ne főzz neki külön egyelőre, ha nagynak találod a junior tápot, szerezz puppyt, az kisebb szemű. Ha pár nap múlva sem enne, és egyéb tüneteket észlelnél a kiskutyán (bágyadtság, hányás) vidd álladokihoz.
2014. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A költözéstől lehet, hogy kicsit étvágytalan, majd elmúlik. Kényeztetni nem kell, tápot áztatni nem kell, meg húsleves meg mittudomén, mert ennek az lesz a vége, hogy csak májkrém meg kaviár, semmi rendes kaja, mert megteheti.

Elérakod a tápot, ott hagyja, elveszed. Húsz perc múlva megint, ha akkor se, akkor kimaradt az az etetés, majd a következőnél megkapja. És persze nincs közben nasi, meg asztalról falatok.

Ha egyszer rászokott a rendes kajálásra, nem lesz gond, de ezt jobb minél hamarabb tisztázni vele, mert minél tovább hagyod, hogy finnyázzon, annál nehezebb lesz leszoktatni róla.

2014. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%
A tenyésztő nem adott tápot? Vagy...nem is tenyésztőtől van...
2014. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

2., 3., köszönöm a tanácsokat. :) Nem lesz elkényeztetve, nem adtam neki semmilyen nasit, eddig így csináltam, hogy ha kellett, kihagytam egy etetést. :)


A többieket pedig nem értem. Valóban, a kutyus nem tenyésztőtől van, hanem egy baráttól, de ő minden kiskutyát elajándékozott. Nem értem, hogy amelyik kutya nem fajtatiszta, vagy keverék, vagy nem tenyésztőtől származik, miért nem számít teljes értékű kutyának a szemetekben, és miért nézitek le. Mivel már megszületett, ugyanúgy gondoskodásra szorul, ugyanúgy törődést igényel, mint bármelyik fajtatiszta társa. Ha te ebben nem szeretnétek nekem segíteni, azoknak nem muszáj válaszolniuk. Attól, hogy a kiskutyám nem törzskönyveztetett szülőktől van, még ugyanolyan aranyos, ugyanúgy játszik, ugyanúgy megugatja a saját tükörképét, ugyanúgy szeretetre vágyik, mint más kutyák.

2014. aug. 1. 21:07
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát senki nem nézi le, a felesleges szaporítást nézzük le, merthogy tömve vannak a menhelyek gazdátlan kutyákkal, igen, yorkikkal is.
2014. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Igen, értem, hogy mit néznek le, de attól még, hogy megjegyzéseket tesznek ezzel kapcsolatban, attól még nem segítenek a problémámmal. :/
2014. aug. 1. 21:17
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
És akkor gondolom tk-ja sincsen. Akkor neked nem is yorki-d van. Hanem valami olyasmi keveréked. Amúgy kölyöktáppal kell etetni. Nem ilyen pedigree meg ilyesmi táppal, hanem prémium táppal. Napi 2-3 etetés kell neki.
2014. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem, de felhívják/juk rá a figyelmet. Ez elég fontos, mert így viszont mások, akik esetleg tenni akarnak a jelenség ellen, felfigyelnek rá. Ha nem beszélünk róla, senki nem fog tudni arról, hogy ez amúgy gáz. Szóval ne sértődj meg, de népnevelésre használtuk a kérdésedet kicsit :D
2014. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :) Csak kicsit úgy jött le, mintha a kutyámat semmibe vennék, és kicsit rosszul esett, de értem az álláspontotokat. :)
2014. aug. 1. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!