Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem büntetik a vidė...

Miért nem büntetik a vidėki láncon tartott kutyák gazdáit?

Figyelt kérdés
Vidéken sokat járok és nap mint nap találkozok láncon tartott kutyával. Van, hogy kicsi a lánc és nincsen ólja se vize...ezt miért nem büntetik?
2014. aug. 1. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert akik végrehajtanák a törvényt,maguk is így tartják.
2014. aug. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
falun lakok, hiddel ismerem. Anyámék is teljesen ilyenek, én vagyok az egyetlen aki törödik, sétáltatja, tanítja a kutyánkat, anyámékon mulna enni se kapna. És én vagyol leb*szva meg a hülye ha nemakarok pl csirkecsontot adni neki,mert szilánkosra törik.
2014. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Pontosan, egyetértek az 1. hozzászólóval.

Milyen a magyar mentalitás?

Idegbajos. Azt mondják: "Leszúrlak, mint egy kutttyáát!" Mit tehet erről egy kutya?!

Vagy: "Hülye birka" - azt ne mondja nekem senki, hogy egy birka hülye.

Vagy: "Buta liba" - köztudott, a liba az egyik legjobb házőrző állat.

Így úgy gondolják, ezt érdemli egy kutya.

2014. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is elitélem a láncravert kutyák gazdáját.A vidéki lakos révén,én is feltennék a kedves kérdezőhöz egy kérdést?Miért nem büntetik azt a panelban tartott barbibabaként bugyulált,diszcsomagban tartott kutyához hasonlitó lényt,ami csupán azért tart a kedves pálázajáró cica,hogy felfigyeljenek rá.
2014. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Amado atya ***** válasza:

Mert vidéki láncon szabad kutyát tartani.

Ám ha külföldi láncod van, azért nagyon büntetnek.

2014. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert sajnos nincs apparátus rá.
2014. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan helyeket elítélem ahol minimális láncon, megfelelő ól nélkül van a kutya, de sok helyen biztonsági okokból kell a lánc. Vannak helyek ahol elég hamis a kutya ott csak jobb ha egy jó hosszú futóra van téve aztán el-elengedik róla. Vagy ahol nincs úgy kerítés tanyák környékén azért ott is csak meg kell kötni, mert valami idegen betéved arra az olyan kutya a földre is kényszerítheti az idegen embert
2014. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon nem normális, hogy némelyik kutya olyan láncon van, hogy még le sem tud feküdni..mert olyan rövid a lánc.:(
2014. aug. 2. 06:41
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha pedig őrkutya, tanítsa meg neki, hogy parancs nélkül nem támad, hanem jelez, figyel a gazdája utasítására, esetleg távol tart. Ha pedig nincs ott a gazda, akkor csukva legyen a kerítés, kiírva, hogy harapós kutya. Ja, hogy nincs kerítés? Hát vegyen...

Mi is be tudtuk tanítani. Akinek nincs ideje ilyenre, vegyen egy riasztót, azt még etetni sem kell...

2014. aug. 2. 06:45
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha nappal szabadon lehet, akkor éjjel miért nem? Egyébként egy hosszabb láncon éjjel 8-9 órát kibír egy kutya. Remélem azért nappal sétáltatjátok és játszotok vele!


Manapság TARTÓSAN láncon tartani sajna lehet kutyát, csak a lánc hosszát szabályozzák:

[link]


"istestű eb: olyan eb, amelynek testtömege nem haladja meg a 20 kilogrammot;

d)2 közepes testű eb: olyan eb, amelynek testtömege 20-40 kilogramm;

e)3 nagytestű eb: olyan eb, amelynek testtömege meghaladja a 40 kilogrammot."


"Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,

b) kistestű ebet 4 m-nél, közepes testű ebet 6 m-nél, nagytestű ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve, tartani"


Kérdés, kinek mi a tartósan...


2016-tól is LEHET majd láncra kötni kutyát, de TARTÓSAN nem...kérdés, kinek mi a tartós :( Ellenőrizni lehetetlen...mondhatja azt, hogy napi 2-3 órára van csak megkötve!

2016-os verzió:

" Patás állat és eb kivételével kedvtelésből tartott állatot kikötni tilos. Patás állatot állandó jelleggel, ebet tartósan kikötve tartani tilos."

[link]


Egyébként ha naponta legalább 2-szer elviszik SZABADON is sétálni, játszani, foglalkoztatni a kutyát 4-5 órára, akkor egy HOSSZÚ, a szabályzatnak megfelelő láncon el van a kutya...bár a kennel jobb lenne.

"Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan, tartani"

"Amennyiben ebet futólánccal - vagy ahhoz hasonló elven működő szerkezettel - kikötve tartanak, a feszített és futó részek hosszának összege nem lehet kevesebb 8 m-nél, valamint a futó rész nem lehet rövidebb 3 m-nél."


KERÍTÉS NÉLKÜLI TERÜLETEN nem is engednék kutyát a kertben tartani felügyelet nélkül. Megtiltanám központilag...oké, hogy meg van kötve, de bármi kárt tehet a kutyában

2014. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!