Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kiskutya lefárasztása?

6 hetes kiskutya lefárasztása?

Figyelt kérdés
Van egy hat hetes pumim és állandóan játszana este meg ugat mert nem fáradt el pedig ha nincs más dolgom kimegyek hozzá és ez úgy egyóránként van és félóráig ott vagyok vele, játszok meg ilyenek, de nem fárad el! Lécci ötletek hogy fárasszam le estére! Meg hogy harapdál, erről hogy szoktassam le?

2014. aug. 2. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

A harapdálásról én úgy szoktattam le a kutyát, hogy amint harapni próbál, nem játszok vele tovább, hanem azonnal otthagyom. Kis idő múlva mehet tovább a játék, hamar le fog szokni róla :)


Egy 6 hetes kölyköt nem egyszerű lefárasztani, de pl. az én tacskóm a legnagyobb fajta gumicsirkével remekül elfoglalta magát. Vagy dobálj neki labdát, focizz vele, stb.

2014. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

6 hetes puminak nálad se kéne lennie, ilyenkor még szenvedjen vele az anyja meg a testvérei (a törvény is ezt írja elő, kivételesen nagyon okosan). Tőlük például megtanulná, hogy meddig mehet el játék közben.

Amúgy erősen harap, vagy csak simán a szájába veszi a részeidet? Mert utóbbi teljesen normális dolog, és ugyan néha fájdalmas a tűhegyes kis vámpírfogacskái miatt, de különösebb aggódást nem igényel. Ha tényleg izomból harap, akkor felkiáltesz, elkapod a kezedet, csúnyán nézel rá, és ott hagyod, nem játszol vele tovább. Tanulja meg, hogy vannak határok.

Lefárasztani meg baromi könnyű, viszont gyorsan ki is piheni magát, ez a kölyökkutya egy ilyen dolog. Valószínűleg inkább azért ugat este, mert egy 6 hetes kölyöknek semmi keresnivalója egyedül az éjszakában, elzárva a családjától, a falkájától, akik a védelmet és az életet biztosítják neki.

2014. aug. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes kutyának tényleg nincs semmi keresnivalója nálad, főleg nem elzárva. Legalább 8 hetesnek kell lenniük ha jól tudom.

De a kérdésre vissza térve..Agyilag lefárasztja az is ha pl az egyik kezedbe teszel jutifalatot és a két kezed közül ki kell választania, hogy melyikbe van. Én csináltam ezt a 3 hónapos kutyusommal egy 15-20 percig és ő teljesen kifáradt ettől. Vagy egy kis tál alá tedd be és keresse meg. :)

2014. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugat egy kutya, nem rohan a gazdája hozzá. Szépen megtanulja, zajongani kell, akkor jön a gazda szórakoztatni. A kutyák eredendően a szürkület után lesznek éberebbek. Viszont, mivel az emberek éjszaka alszanak, így megtanulja a legtöbb kutya, akkor kell pihenni, nappal meg lehet nyüzsögni.

Persze, hogy ugat, mert egyedül van és unatkozik.

2014. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

6 hetes kutyát az anyjának-tesóinak kellene lefárasztani!!!

Ha már ilyenkor nálad van, legalább vidd be a lakásba, hisz társaságra van szüksége!

Most evésre, alvásra, a környezet felderítésére van szüksége, még tanítani korai...majd 2-3 hét múlva kezdheted FOKOZATOSAN tanítani

2014. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért van nálam mert konkrétan bedobták hozzánk és amúgy is akartunk egyet. Amúgy este nincs egyedül mert ott egy másik kutya is vele és cicák is, akik társaságát eléggé szereti. Köszi a válaszokat ment a zöld pacsi! :)
2014. aug. 2. 17:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Még nem kell fárasztani. Majd 8-9 hetesen kezdheted tanítani. Addig úgyis átalussza az egész napot, biztosítsatok neki egy csendes helyet a alváshoz, ahol nincs mozgás! Meglátod így nem fog ugrálni, mivel legtöbb kutya csak akkor izgága ha körülötte az emberek is azok.

Egyébként ha játszol vele, hamar kifárad, de ne nagyon futkoss, mert áteshet a ló túloldalára és akkor pedig nem képes lenyugodni. :)

2014. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!