Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám bágyadt, étvágytalan,...

A kutyám bágyadt, étvágytalan, kedvtelen. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam vele dokinál is, megmérte a lázát, de nem volt lázas. Kérdezett a széklete meg a vizelete felől, de nem vettünk észre semmi különöset, csak azt hogy bágyadt, és nem eszik/iszik. Adott neki egy kis lázcsillapítót meg vitamint.

Azóta már megivott elég sok "tejes vizet" (baleset eredménye, de bejött neki) és 2 szelet párizsit is lenyomott, de a kutyatáp még mindig nem kell neki.

Ma reggel kerestem benne kullancsot, de nem találtam.



2014. aug. 2. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek normális dokihoz, aki képes értelmes vizsgálatokat is végezni rajta, meg képes kezelni valami létező és valószínű betegségre, mert ha esetleg babesia, vagy más súlyos baja van, akkor minden órával csökkennek a kutya túlélési esélyei. Ne várjátok meg, amíg rosszabbul lesz. Ha az állatovos azt mondja, hogy nem tudja, mi a baja, és nem is végez semmiféle vizsgálatot, amiből esetleg kiderülhet, akkor kell őt a jövőben jó messzire elkerülni, és keríteni egy másikat.
2014. aug. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sok ilyen "nemtörődöm" állatorvos van a környékünkön, de speciel ez az egy pont nem az. Megvizsgálta a szemét, a lábait is, de nem tudott mit mondani rá, azt mondta, "tünetszegény", hiszen csak annyit tudunk róla, hogy kába.
2014. aug. 2. 07:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De basszus, vérvizsgálat, vagy valami? A mi dokinknál az az első, ha nem 100%-ig biztos a dolgában, és ha például babesiagyanú, akkor meg se várja az eredményt, megy a kutyába az imizol, biztos ami biztos.

A látványosan beteg kutya már komolyan szarul érzi magát, azon nem segít a vitamin, szóval valamit találjatok ki.

2014. aug. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha babesiás,már rég nem találod benne az azt okozó kullancsot.Autóval vagy akár tömegközlekedéssel nem tudtok elérni jól felszerelt rendelőt,ahol labor van?Merre laktok?
2014. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik megoldódott a dolog, délelőtt kihívtam a dokit, beadta neki a babézia elleni gyógyszert, délutánra láthatóan jobban lett. Azt mondta, holnap kijön még megnézni, meg kedden kap még egy szúrást. Kösz a válaszokat. :)
2014. aug. 2. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!