Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy valaki a fajtatiszta kiskutyáit a facebookon ingyen elvihetőnek hirdeti, különben menhely lesz a sorsuk?

Figyelt kérdés

Most láttam a Facen a hirdetést, és hát eléggé felháborodtam. Fajtiszta beagle-k elvileg, fainak is, csak azt nem értem hogy miért adják ingyen őket és miért írják oda, hogy ha nem viszik el, akkor menhelyre viszik őket. Egyszerűen nem tudom felfogni, ha már valaki elleti a fajtiszta kutyáját, miért nem kér érte pénzt és miért elleti, ha utána menhelyre viteti a kölyköket.

Hogy lehet valaki ennyire primitív, hogy még az üzlet se jut eszébe, hogy legalább esély legyen arra hogy a kicsik jó helyre kerüljenek! Valaki magyarázza meg ezt nekem, ha van egyáltalán értelmes magyarázat, mert ezt nem tudom feldolgozni? Ez a nő vajon ha gyereket szül, azt is azonnal beadja az árvaházba, mert ugye megcsinálni jó volt, de amúgy nem kell...?



2014. aug. 2. 08:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
fajtatsizta, de ez még jobb mint a jófogáson, van egy olyan amin egy kaukázusi láncon van és tenyésztőnek irja magát ,kamuképekkel
2014. aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De az legalább becsüli annyira a kutyáit, hogy nem ingyen szabadul meg tőlük! Ez akit láttam, nemhogy ingyen adja, de komolyan menhelyre akarja vinni őket. Most komolyan, ezért kutyát elletni?? Ennyire hülye hogy lehet valaki...?
2014. aug. 2. 08:19
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván csak azt szeretné a kedves gazdi, hogy legyen otthonuk a kutyáknak.

Miért kérne pénzt? Nem ő szülte! Amúgy is, nem mindenki pénzbolond!

Nem tudom mennyire tudtam most osztani az észt, de azért remélem nem haragszotok...

2014. aug. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Szaporító..
2014. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem értettél meg! Én azt kérdezem, hogy milyen indíttatásból szaporítja valaki a kutyáit, ha se üzletet nem lát benne, se azt nem akarja hogy jó helyre kerüljenek, inkább menhelyre.

Még annyi pénzt se kér el hogy az alap költségei megtérüljenek. Mert azért csak eszik valamit az a 4 kölyök, oltás, féraghajtó csak kell nekik. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy még szopnának, de erőszakkal választja le őket, és orvoshoz sose vitte őket.

2014. aug. 2. 08:32
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam a facebookon a kutyikat. Így biztos talál nekik gazdit, megkérdezted tőle hogy be vannak-e oltva? vagy csak a hasadraütöttél? inkább adja pénzért őket? lehetett ez egy becsuszott alom amire nem számolt. kész.... ezen már váltotatni nem lehet. beadja őket menhelyre szerintem egy napot nem töltenének ott a kölykök, mivel szépek. amugy én is fogadtam be utcáról 4 kölyköt, be is oltattam őket, mégis ingyen adtam őket gazdához..
2014. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Te sem vagy túl okos, mert te sem látod át.

Miért írja/mondja magát tenyésztőnek? Hogy jobban bízzanak benne és őt válasszák az emberek.

Miért "gyárt" kiskutyákat, ha nem kér érte pénzt? Nagyon gyakori, hogy csak figyelmetlen volt az illető és kiengedte a kutyáját a kertbe, leült telefonálni és később azzal szembesült, hogy egy kan éppen rajta van és párzanak... Nem csak azok a fajta szaporítók vannak, akik pénzért üzleti célból mindig pároztatják a kutyáikat, hogy a kicsikből legyen pénzük.

Miért "fenyegetőzik" a menhellyel? Mert azt reméli így előbb gazdára találnak vagy valaki megsajnálja őket annyira, hogy akkor is befogadja, ha amúgy először nem akarta volna annyira vagy kicsit nehezebb lenne neki megoldani. Nem tudhatod, hogy tényleg menhelyre viszi-e őket (bár gondolom nem tartja meg, tehát előbb-utóbb igen, de valószínűbb, hogy ez most csak szöveg, hogy mielőbb elvigye valaki).

Az egyértelmű, hogy nem tenyésztő, hanem szaporító, pláne mert Facebook, se törzskönyv és szűrési papírok gondolom (vagy hamisított) és tenyésztő ingyen nem ad kutyát, még ha nagyon rajta marad, akkor is csak olcsóbban. De ők eleve úgy szokták, hogy már akkor van érdeklődő gazdajelölt, amikor még le sem hozták az almot, tehát nem fialtatnak bele a világba (elleni a tehén és hasonló szokott, a kutyáknál helytelen ezt használni, hiába lett elterjedt kifejezés).

Az sem biztos, hogy az oltások és a féreghajtás megvolt, pláne a megfelelő étrend, akkor pedig nem drága. Pláne, ha CHIP sincs bennük, aminek elvileg már kötelezően kellene lennie. Ja és ivartalanítva sincsenek vagy ivartalanítási kötelezettségi papír, megállapodás sem lesz nyilván, tehát ez biztos, hogy nem tenyésztő, hanem szaporító ki tudja, milyen beteges kutyákkal (hiába néznek ki jól, attól még lehet millió bajuk, vagy hajlam ezer betegségre, amik majd csak később jelentkeznek).

Talán azért adja ingyen, mert ő is érzi, hogy azért pofátlanság lenne érte pénzt kérni, így is örülne, ha nem maradna rajta. Lehet ő is ebben látott üzletet az elején, csak már annyian csinálják ezt, hogy rajtamaradt és most már ingyen is adná. Vagy valószínű, hogy tényleg csak becsúszott alom és nincs pofája érte pénzt kérni (ami nagyon helyes, pláne így).

2014. aug. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%

Ja és nem kell mindig összekötni ezt a szaporítós és a gyerek témát, mert teljesen más azért a kettő és már rendkívül unalmas is mindig ezt olvasni, amikor sokan ezzel vagdalkoznak.

Nem kizárt, hogy ha egy gazda figyelmetlen és becsúszik neki gy alom, akkor a gyereknél is kicsit figyelmetlenebb lesz, hiszen ő alapból olyan ember. De azért csak nem fog a semmi kis segélyekért szülni, ráadásul az az ő teste, neki kell kihordani a gyereket, szerintem a kutyáét előbb kockáztatja vagy teszi ki a vemhességnek valaki, mint a sajátját, hiszen az mégiscsak neki nyűg inkább.

De sok olyan van, akit elragadnak az érzelmei és jaj gyerek vagy kiskutya és neki kell, aztán később, vagy amikor már nagyobb, akkor addigra csökken a lelkesedés és nem figyel rá annyit, nem foglalkozik vele annyit. De ezzel nem lehet mit tenni, akadnak ilyen emberek, én sem vagyok oda értük, de ez van. Másfelől olyan ember is lehet ilyen szülő, akinek kutyával sosem volt dolga... Ez nem ennyire leegyszerűsíthető, az emberek jelleme összetettebb dolog.

2014. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
7-essel egyet értek! De ez a "becsúszott", ez ritka nagy hülyeség, mi az hogy becsúszott? Elszakadt a gumi? Nem! Aki nem akar kiskutyát, az ivartslanít, aki akar az meg legyen felelősségteljes!
2014. aug. 2. 09:38
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a tipikus "Prüntyike legalább egyszer anyuka szeretne lenni"-féle szaporítónál született alom.
2014. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!