Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan ivartalanítva lesz...

Hamarosan ivartalanítva lesz a 2 kan kutyám, lehet hogy az alábbi rossz szokásokat abbahagyják?

Figyelt kérdés

Mikor megjövök és meglátják az autót, egyből féltékenyek lesznek egymásra és morogni kezdenek, néha marják egymás nyakát, persze nem izomból harapnak bele..

Meg állandóan egymást hágják, mintha tele lenne a tökük és nem tudnák levezetni a feszültséget..

Mindent összevizelnek, és ha az egyik jelölt akkor a másiknak is rá kell vizelni és nagyon büdös(az állatorvos azt mondta utána nem lesz büdös és nem is fognak olyan sokat jelölni mivel nem érzi a "hatását"


2014. aug. 2. 11:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás egy nagyon jó dolog. Sokat segítesz a kutyáidnak vele. De nem helyettesíti a nevelést, és Te most azt várod :D

A két kutyád között nem fektettél le alapvető szabályokat, így versengenek: a kegyeidért, egymással (a hágás nem azt jelenti h tele a tökük, hanem amelyik hág ezzel jelzi h ledominálja a másikat), a jelölgetés is emiatt van. Mivel az ivartalanítással csökken a tesztoszteron szintjük, így ezek is alább hagynak - de ha már rossz szokásokká váltak, akkor bizony nem úszod meg h nevelni is kéne azokat a kutyákat és nem csak tartani.

2014. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ezeket nem igazán lehet nevelni :) Előbb megy neked minthogy hallgasson rád..volt már próbálva szépen durván, de szarnak rá.
2014. aug. 2. 12:02
 3/28 A kérdező kommentje:
Tehát akkor rosszat nem teszek vele és lehet hogy kicsit csillapodnak a kedéjek, akkor részemről már megérte..
2014. aug. 2. 12:04
 4/28 anonim ***** válasza:
Valamivel nyugisabbak lesznek,kevesebbet jelölgetnek,de neked kell megnevelned őket,ami csak következetességgel megy,nem alkalom szerűen.
2014. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát való igaz hogy nem tudok következetesen foglalkozni velük, mivel nem sokat van időm munka miatt..jobbára egymás társaságát élvezik így kicsit el vannak "fajulva"
2014. aug. 2. 12:20
 6/28 anonim ***** válasza:
Meg se kérdem, h akkor minek kellett kutya, ha nincs rájuk időd? A kutya, minden ellenkező híreszteléssel ellentétben, nem kötelező tartozéka egy háznak.
2014. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Hogy minek kellett a kutya?

Talán arra amire való, ha jön valaki ugatnak és nem engedik be csak ha jövök..ennyi.

2014. aug. 2. 12:41
 8/28 A kérdező kommentje:
Meg azért mert meg lettek sajnálva be lettek fogadva...most dobjam ki az utcára ott jobb lenne nekik? :D
2014. aug. 2. 12:42
 9/28 sippara ***** válasza:
0%
Egy normális gazdánál lenne nekik jó, aki nem azért tartja őket, mert lusta/spúr/hülye riasztót szereltetni.
2014. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Ne ne ne most ezt komolyan mondod? :D Lusta/hülye/spúr vagyok mert felttem egy ivartalanítással kapcsolatos kérdést. Beszarok :D

De azért válaszolok van risaztó rendszer telepítve a lakásba. De attól még jól jön a kutya ha valaki itt szerencsétlenkedik a kapunál legalább tudok róla.

Nekem ha ezt megteszik elégedett vagyok. Kapnak rendesen enni/inni nem bántja őket senki. Jó helyük van itt, nagy az udvar szaladgálhatnak. Senki nem fogadná őket örökbe mert erre nem szalonképesek, valószínűleg ha elvinnék őket az helyen megvadulnának és kibeleznék egymást vagy az új gazdit. Engem ismernek, engem nem bántanak és ez így jó.

A kerítés nem drótból van és elég magas, semmilyen körülmények között nem tudnának elszabadulni.

Úgyhogy szerintem te engem ne nevezzél spúrnak meg hülyének csak mert nem egy szobakutyát tartok, meg nincs időm annyit foglalkozni velük.(am ezekkel nem is nagyon lehetne játszani)Legalább a macskákat írtják rendesen.

2014. aug. 2. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!