Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám nem engedi hogy...

MrMrs kérdése:

Anyukám nem engedi hogy yorkit tartsak. Hogy vehetném ra?

Figyelt kérdés
Névnapomra kapnék egy yorkit és nem engedi meg. NE!!! írjátok olyat hogy mennyi felelősséggel jár es hasonlók. Arra vagyok kíváncsi hogy mivel vehetném rá hogy mégis megengedje.

2014. aug. 2. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm úgy vette rá a szüleit, hogy elment a fajtamentőkhöz és ott volt lehetősége, hogy egy ebnek a ideiglenes gazdája legyen. Fél évig volt így náluk a kutya. Így bebizonyította, hogy Ő igenis alkalmas egy kutya gondozására és nevelésére. Addig se kerültek pénzbe az oltások és a tápja. Én is így venném rá a szüleim arra, hogy kutyum legyen.
2014. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lerakod elé a szükséges pénzt, amiből tartani akarod az állatot és megkérdezed, mi kifogása van az ellen, hogy az ő házában tarts egy kutyát. A választól függően lehet győzködni és érveket felhozni. Az alap, hogy te takarítasz, vállalod a felelősséget a tönkretett dolgokért, zokszó nélkül elviszed sétálni hajnalban és esőben és ezt nem hárítod rá ilyen-olyan programokra hivatkozva se. De ha nem, hát nem, a lehetőség nem szalad el, majd tartasz akkor kutyát, ha már a magad ura vagy a saját kecódban.
2014. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mond meg nekik, hogy te fizeted a kutyát, meg az összes cuccát. Te takarítasz, te viszed orvoshoz, sétálni stb...
2014. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most lenne a nevnapom es a rokonaimtol penztkapnek es tudnam fizetni az oltasait es a dolgait stb. Es en vinnem ki es jatszanek vele. Mondtam neki hogy en mindent megtennek...
2014. aug. 3. 08:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Oltások és a többi nem egyszeri alkalom ám. 10-15 évig mindennap kér enni a kutya, minden fél évben féregtelenítő kell neki, minden évben veszettség elleni oltás. És évente egy nyakörv elmegy, és évente 2 bolha-kullancs elleni is elmegy, (nálunk legalább is). póráz is kb 2 évente. És, ha beteg lesz? Miénket is most vittük állatorvoshoz, mert köhögött az sem ingyen volt!

Ha egy kutyának semmi baja se lesz és nem kell doki akkor is kb 3-4 ezer Ft egy hónapban átlagosan.

2014. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Addigra ugyis megszeretne es nem lenne szive nem megadni neki mindent. Es ha a kutyara kene apa is adna neha egy kis penzt.
2014. aug. 3. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Első sorban kérdezd meg,hogy mi az oka amiért nem engedik.

Pénz, esetleg ,mert téged nem tartanak felelősség teljesnek. Vagy nem szereti a kutyákat anyud.


Előbb az okát kell tudni,utána már lehet gondolkozni.


Pénz:

Hát igen a kutya megvétele maga 90-100 ezer ft,névnapodra kötve hiszem,hogy kapsz ennyit,bár ha gazdagok vagytok nem szóltam.

8 hetesen,chippel,2 oltással kapod meg a kutyát még 2 oltást neked kell fizetni (nálunk 5300ft/oltás volt)

Akkor tálak,póráz,nyakörv,játék,fésű,sampon,jó minőségű kutya kaja.


Kezdésnek minimum 150 ezer ft kell ha nem több.

Ennyit kapsz névnapodra?


És ez csak a kiskutya megvétele,alap felszerelései..ha beteg akkor az orvosnál 4-5 ezr ft alatt ritkán úszod meg.


Szóval ha nem álltok anyagilag jól,akkor érthető ha anyud nem akar kutyát,manapság luxus kutyát tartani,nem olcsó!!!


13-15 év körüli lehetsz, ha mész középsuliba akkor is lesz elég időd a kutyára? bulizás,barátnőzés,pasizás mellett is? Vagy jajj anyuék megszeretik majd le passzolom nekik szitu lesz?


10-15 évre választasz magad mellé társat,legyél felkészült .

Sok fiatal hagyja a szüleire a kutyáját,mert pár évig jó volt,utána már nyűg neki minden vele.Tudom,mert húgom is ilyen lett, konkrétan én foglalkozok az ő kutyájával is.


Mi nem ismerjük anyukádat,általában ha a szülők nem engednek kutyát OKA van. Kérdezd ki utána írd le mit mondott.Viszont amint fentebb írtam jól gondold át!

2014. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. Eloszor is koszonom a hosszu,tartalmas valaszodat. A kiskutyat ajandekba kapnam a nsgynenemtol csak azt mondta hogy addig nem veszi meg amig anya bele nem egyezik. Szoval a megvasarlasa nekem nem kerulne penzbe. Nem par heteset,hanem egy kicsit nagyobbat kapnek,par honaposat hogy a fobb oltasai be legyenek adva stb. Poraz,ham,fesu,sampon megvannak,jatekbol egy par es egy ideiglenes fekhely is van amig nem tudok venni egyet. En nem unnam meg,ebben biztos vagyok, mar 2 eve szeretnek egy ilyen kutyat. Mindig a kutyam lenne az elso,nem mennek pasizni hogyha tudom hogy szegenykem ehes es nem mondanam anyanak hogy etesd meg elmentem majd jovok! Amugy sem szoktam menni sehova, biztos h rengeteget foglalkoznek vele :)
2014. aug. 3. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!