Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! A kutyám ma le fialt 9...

SOS! A kutyám ma le fialt 9 kiskutyát és szerintem nem lesz elég nekik az anyjuk cicije na meg a tej sem. Etethetem cumisüvegből őket? Milyen tejet ajánlanátok ami tápláló? Attól el fogja fogadni az anyjuk a kölyköket?

Figyelt kérdés
tudom, mért nem vigyáztam a kutyára tüzeléskor.. de vigyáztam rá, amíg tüzelt, éjszaka bent volt a lakásban de egyszer el szökött és valószínűleg akkor sikerült össze hoznia a a kölyköket.. annyi a baj hogy mindenki dolgozik és nem tudjuk 2 óránként etetni őket.. :/ fel váltva kell nekik adni a tejet mindíg másiknak vagy válasszak ki közülük és csak azoknak adjam??
2014. aug. 2. 19:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Honnan tudod, hogy nem lesz elég? A szuka mindig annyi tejet termel (normális etetés, tartás esetén), ahány kiskutyára fel van készülve. Ilyenkor a szuka az átlagos kajaadag négyszeresét is megeszi, nagyon sok fehérjére, vitaminra, ásványi anyagra van szüksége.

Pótoljátok az elvesztett kalóriákat, és lesz elég teje.

Ha viszont nem tudnátok etetni a kicsiket, az elég baj. Van állatorvosnál kapható kutyatápszer, vagy ha van rá lehetőség, akkor kecsketej.

2014. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
26%

elvileg elégnek kell lennie a tejnek, főleg ha még újszülöttek, szükségük van az anyatejre minimum 4-5 napig

később pedig amelyiken látszik, hogy le van maradva annak adj! sokan mondják, hogy a tehéntej káros, de ilyen piciknek még nem, ki kell próbálni vízzel hígítva, ha nincs hasmenése tőle, adhatod neki hígítás nélkül, még jobb lenne a tápszer, kecsketejet ne adj, mert felnőtt korában rendellenségek léphetnek fel!

2014. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 sippara ***** válasza:
56%
Ugyan milyen rendellenessége lenne a kutyának a kecsketejtől? Mondjuk azután, hogy "ilyen kis korban jó a tehéntej is", már semmin nem lepődök meg, de ez kicsit azért érdekel
2014. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
akkor most még nem cumisüvegeztetem őket. ha kelleni is fog csak azt amelyik kisebb a többinél.. köszönöm a válaszokat <3 ha valami tudni való van még írjátok nyugodtan ezzel kapcsolatban minden érdekel :)
2014. aug. 2. 19:50
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is kerekedett a szemem, amikor olvastam, hogy "jó a tehéntej is"... O.O Kinek? A borjún kívül az ember issza egyedül, valaki még így is fosik tőle, nemhogy egy pár napos kiskutya.

A kecsketej tökéletes tejpótló. Milyen rendellenességei lesznek? Rakéta nő a hátára, vagy klónozza magát? Ugyanmár...

Ne piszkáld a kicsiket, az anyára nagyon figyelj, hogy sokat és minőségit egyen.

2014. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
A kecske tej jó nekik, mi is azt hordtunk a menhelynek, hogy ne tehéntejet adjanak a kicsiknek.
2014. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Arra figyelj,hogy az anyuka eleget egyen és tényleg jó minőségű kaját.
2014. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 TJ19334 ***** válasza:
milyen fajta a kutyus?
2014. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
a szuka kutya jól van? mennyi idős, milyen fajta?
2014. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gyökér szokott irkálni a macskaszekcióba, helyesírási hibák+sos+szívecske, ugyanilyen kérdéseket.
2014. aug. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!