Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1,5 éves szuka német...

Van 1,5 éves szuka német juhászkutyám. Gyenge az idegrendszerre?

Figyelt kérdés
100% ban tudok neki parancsolni póráz nélküli sétákra járok vele olyan szinten szófogadó. Ha pl meglát egy macskát utána akar igaz futni de le tudom állítani , de amúgy nem enné meg ha találkozna egy macskával , csak szeret kergetőzni gondolom. DE! Ha például én haza érek (nem mindig ) de néha bevizel , valamint ha egy domináns kannal találkozik egyszerre megadja magát és bevizel. Mit tudnék ez ellen tenni hogy leszokjon erről? Köszönöm!
2014. aug. 2. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor Te hazaérsz, hogyan viselkedsz? Mert ha pl hozzá szólsz, még jobban felizgatod. Ha így van, akkor én pl kipróbálnám, hogy mikor hazaérek, nem figyelnék rá egy pár percig, és így akkor valszleg nem fog bepisilni örömében-mert ez biztosan amiatt van. A domináns kutyával kapcs. pedig hogy látod, hogy fél, vagy hogy viselkedik a kutyával azon kívül, h maga alá vizel? És milyen mennyiségben?
2014. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem fél , egyszerre megadja magát és nagy mennyiségben pisil mindig. Amúgy probáltam hogy haza érek egszerre nem üdvözlöm csak később akkor nem vizel már be. De ezt hosszú távon nem tudtam kivitelezni mert mindig megsimogattam :S de most megporbálom figyelmen kivül hagyni. Ha ezt végig csinálom kinőheti? Csak hát akkor kutyánál még mindig megmarad :D ( amugy kutya tks , tenyésztőtől vettem )
2014. aug. 2. 21:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy így adja meg magát, nem jelenti azt, hogy gyenge az idegrendszere. Ne dicsérd meg érte és azon is érdemes elgondolkozni, hogy mi oka lehet egy másfél éves kutyának arra, hogy ha meglátja a gazdáját, azonnal ilyen nyilvánvalóan behódoljon (amennyiben nem arról van szó, hogy örömében történik).
2014. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hazaérek, már a kapuban vár mert megismeri szerintem már 1km ről a kocsimat, bemegyek dörgölödik hozzám és mindig összenyal, szerintem szerettetből csinálja, máskülönben nem is jönne oda behodolni szerintem. De tényleg zavar , mert nagyon értelmes okos kutya csak hagyná el ezt a viselkedését. Még valami! emberekkel is bizalmatlan ha én nem vagyok ott támadja őket, ha ott vagyok akkor mondanom kell neki hogy menjen oda ha egy ember megakarja simogatni. Ételt nem is fogad el tölük.
2014. aug. 2. 22:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Honnan van a kutya, ha nem titok? Priviben is írhatod, ha gondolod.

Ha már kipróbáltad, hogy nem szólsz hozzá érkezéskor és nem pisil be, akkor pláne tégy is így máskor is, főleg, ha zavar, mert megéri...

az hogy támadja az embereket, hogy értendő, a területén belül, kerítésen belül, vagy hogy? És mit csinál olyankor, mert nem egyértelmű.

2014. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként az enyém is bizalmatlan nagyon az emberekkel, de ő kikerüli őket, és nem megy oda, hogyha azt mondom, simogassák meg. Elviseli, de egyáltalán ne örül neki. Támadni csak területén belül támad. Utcán soha.
2014. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne simogasd meg, ha hazaérsz, ennyi. Simogasd meg öt perccel később, mert most azt csinálod, hogy ő bepisilésig izgatja magát azon, hogy hazaértél, és a simivel még jól meg is dircséred érte, így nyilván soha nem fogja abbahagyni.
2014. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!