Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fegyelmezése ilyen...

Kutya fegyelmezése ilyen szituációban?

Figyelt kérdés
Ma este a parkban volt egy kistestű kan kutya, aki teljesen rá volt kattanva az én szuka kutyámra. És egyfolytában a hátsójára volt rátapadva, akármerre forgott az enyém, mintha tépőzárral odaragasztották volna a kistestű kan orrát. És egy idő után megunta az enyém, és odacsípett, persze a kutya felvisított és behúzott farokkal elrohant. Utána én lecsesztem a kutyámat de aztán rájöttem, hogy nem kellett volna..... mert az a kutya nem hagyta békén.... Ti erre hogyan reagáltok hasonló helyzetben? Gondolom lesz itt hideg-meleg, de kíváncsi vagyok.
2014. aug. 2. 20:54
1 2 3 4
 1/38 sippara ***** válasza:
69%
Egyszer szólok a másik gazdának, ha továbbra sincs változás, akkor kézzel/lábbal testméretének megfelelő erővel arrébb penderítem a kutyát a sajátom közeléből, ha továbbra sem hajlandó viselkedni, akkor újra arrébb tessékelem (ilyenkor már tízből tízszer lábbal), és testtel bevédem a sajátomat.
2014. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Amikor Te hazaérsz, hogyan viselkedsz? Mert ha pl hozzá szólsz, még jobban felizgatod. Ha így van, akkor én pl kipróbálnám, hogy mikor hazaérek, nem figyelnék rá egy pár percig, és így akkor valszleg nem fog bepisilni örömében-mert ez biztosan amiatt van. A domináns kutyával kapcs. pedig hogy látod, hogy fél, vagy hogy viselkedik a kutyával azon kívül, h maga alá vizel? És milyen mennyiségben?
2014. aug. 2. 20:59
 3/38 A kérdező kommentje:
Szuper, ezt máshova akartam írni... bocsi :D:D:D:D erre a sajátomhoz írom....
2014. aug. 2. 21:00
 4/38 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy fogalmam nincs, hogy ki volt a gazdája...
2014. aug. 2. 21:01
 5/38 anonim ***** válasza:

Hát, az az igazság, hogy a kutyádnak igaza volt, és jogosan szólt rá a kis kanra, ha az addig nem vette észre, hogy már túl sok a szukának a nyomulása, de az is a dologhoz tartozik, hogy nem kéne hagyni, hogy a kutyák egymást között rendezzék le, a gazdának a feladata, hogy kutyájának minden körülmények között vezetője legyen.

Én a helyedben szóltam volna a kis kan kutya gazdájának, hogy ugyan legyen már oly kedves és hívja vissza magához a kutyáját, mert az enyém ezt nem sokáig fogja tolerálni.

2014. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk valami miatt lekésed a dolgot, és ő védi be magát, azt megbünteted?
2014. aug. 2. 21:02
 7/38 anonim ***** válasza:
Az én kutyám végtelenül türelmes (roti kan, ha egy kistestű rászól valamiért, akkor ő veszi a lapot és simán békén hagyja), így ha már odaszól a másiknak, akkor nem szoktam rászólni, mert annak a másiknak meg kell értenie, hogy hol a határ. És sok esetben ugye a gazda nem szól rá, vagy próbál, de a kutya éppen le se tolja... Szóval, én nem szólok rá.
2014. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 sippara ***** válasza:
83%
Ha civilizáltan odaszól, azért nem büntetem, náluk egy odakapás, morranás ugyanaz, mint nálunk a "hagyjál már", azért se pofozod le a gyereket az oviban :D (oké, sarkított példa, de érted :D). Amíg nincs utána vér, addig én civilizáltnak tekintem az odaszólást, és ha jogos volt, dicséret jár érte.
2014. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Hogyha én rászólok az enyémre, akkor abbahagyja és laposan elsomfordál onnan. Csak na, szoval nem olyan könnyű mindig minden helyzetben és hirtelen jól reagálni....erre is pl utána jöttem rá, hogy mi baja lehetett az enyémnek a kicsivel.
2014. aug. 2. 21:07
 10/38 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Azt kifelejtettem, hogy nyilván van egy határ, de pl. a szuka tesója, akivel össze szoktunk járni, na ő folyamatosan, megállás nélkül piszkálja. A gazdái kb. százszor rászólnak, semmi. Aztán az enyém is rászól szépen vagy 100-szor, semmi. Addig egyszerűen nem érti meg a dolgot, míg az enyém jobban oda nem kap neki. Olyankor általában van egy pár másodperces műbalhé, aztán a szuka megérti, hogy békén kéne hagynia... persze egy idő után kezdi elölről.


Ja szóval azt akartam írni, hogy nyilván verekedni nem hagynám, de azért ha már rászól úgy igazán egy kutyára, az onnantól nem szokott erősködni. Hozzáteszem, domináns kanokkal azért igyekszünk nem bandázni, nálunk általában a kistestű kóbor/udvarról kirohanó kutyákkal van a gond. Egyszerűen odarohannak és őrjöngenek és jönnek bele a kutyám szájába, én meg nem tudok se továbbmenni, se elzavarni. Így ha már elég közel van, akkor az enyém helyreteszi. Nem bántja, csak odakap, hogy lenyugtassa. Ilyenkor általában a másik lenyugszik és mi mehetünk tovább.

2014. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!