Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdezzek rá az orvosnál?

Kérdezzek rá az orvosnál?

Figyelt kérdés
Hétfőn kihívom a dokit a kutyához ugyanis tuti ki kell nyomni a bűzmirigyét. Lassan 4 éves a kutya még sose volt ilyen problémája de egy hónappal ezelőtt kihívtam a dokit hogy szánkázik a kutya és rágja magát, kinyomta a bűzmirigyét amiből alig jött valami. Plusz azt mondta hogy mi is kitudjuk nyomni de meg se mutatta hogy, innen rájöttem hogy nem valami jó ez a doki. Amúgy se nyomnám ki neki inkább orvosra bízom. Eltelt egy hónap és 2 hete láttam hogy a kutyám húzta megint a fenekét, azóta nem, ma viszont levan konyulva a farka nem engedte hogy hozzá nyúljak de nagy nehezen megnéztem és fel volt neki duzzadva a végbélnyílása. Szóval tuti megint ki kell nyomni. Nem csinált valamit jól az orvos? Ilyen sűrűn kell majd neki nyomkodni mikor sose volt ilyen problémája? Egy másik dokit fogunk kihívni most már, kérdezzek rá tőle hogy nem-e kell rá valami gyógyszer? lehet be van neki gyulladva. Félek hogy ennek az orvosnak se lesz ennyi gógyija magától.
2014. aug. 2. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy begyulladt neki.
2014. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A bűzmirigy egy elég problémás terület mostanság. A probléma az, hogy minél gyakrabban nyomják, annál inkább nem tud magától ürülni, viszont ha már tele van, de nincs kezelve, akkor súlyos gyulladás is kialakulhat, aminek műtét is lehet a vége. Én azt ajánlanám, hogy vidd el egy normális orvoshoz, de házhoz hívd és ő meg fogja tudni mondani, hogy mennyire súlyos a helyzet, kell-e gyógyszer, vagy sem. Illetve arra figyelj oda, hogy mit eszik a kutya. Ne legyen nagyon híg a széklete, mert általában olyankor nem tud rendesen ürülni a mirigy.
2014. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sose volt neki nyomva csak most az egyszer így hát arra gyanakszok hogy nem lett normálisan kinyomva vagy kezelve. A környéken ő a legjobb orvos, sokat segített már a kutyáinkon viszont azért kicsit félek tőle.. Ha kinyomja neki akkor látni fogja hogy mennyire súlyos gondolom...
2014. aug. 2. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Igazából szerintem orvosa is válogatja, hogy milyen súlyosnak ítéli meg. Az egyik kutyámnak kb. 3 évesen kellett először kinyomni, majd utána (más miatt voltunk több orvosnál rövid időn belül) az összes orvos kinyomta, mert szerintük tele volt. Aztán találtunk egy normális orvost (3 évvel később kb.), aki szerint semmi gond nincs vele. Szóval... érdekes.

2014. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
otthon ne nyomd ki, ahhoz azért kell hozzáértés. az is lehet h férges (negyedévente féregtelenits) vagy lehet h valami füszeres, nem neki valo kaját lenyult. vigyázzatok h csak neki valo kaját egyen!!! és jo minöségü normális tápot, ne pedigrét meg ilyen bénaságokat.
2014. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább másik orvoshoz vidd, hogy mástól is hallj róla véleményt. Az normálisnak mondható, hogy azoknak a kutyáknak, amiknek valamilyen oknál fogva nem ürül magától, havonta ki kell nyomatni. Az enyém is ilyen, normális a széklete, jó tápot eszik, mégis minden hónapban rendesen tele van neki. Még azt megpróbálhatod, hogy figyeled a székletet és próbálod elérni, hogy keményebb legyen, pl. csont etetésével és hogy erre reagál-e valamit a kutya, ürül-e neki, szánkázik-e. Gyógyszer nincs rá. A műtétet nekünk nem javasolták, mert bár megoldást jelent, de nagyon nehezen gyógyul, hiszen a kutya napota többször ürít rá a friss sebre, szóval elég szerencsétlen egy helyzet.
2014. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezért hívok másik orvost nem pedig azt akit egy hónappal ezelőtt hívtunk. Remélem Ő normálisabb lesz... Kemény a széklete egyébként elég rendesen és figyelni szoktam arra is hogy kapjon csontot.
2014. aug. 2. 22:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és az hogyha megduzzad neki de másnapra elmúlik a duzzanat akkor az jelentheti azt hogy kitudta üríteni?
2014. aug. 2. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Elképzelhető. Igaz, én soha nem láttam duzzanatot az enyémnél, pedig gyakran kell vele orvoshoz mennünk.

Legközelebb ha mentek, úgyis kiderül, hogy üres-e vagy sem, de te is látod majd, hogy ha most eltűnt a duzzanat, továbbra is szánkázik-e a kutya vagy sem.

2014. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma már eltűnt a duzzanat és már a farkát is felemelte és csóválta többször is.
2014. aug. 3. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!