Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyánknak?...

Mi baja lehet a kutyánknak? Hangosan sirdogál, felsikit és bágyadt?

Figyelt kérdés

Egy hangos sikitással kezdődött az egész, legalábbis akkor kezdtünk felfigyelni arra hogy bágyadt a kutya. Ő bent van, ki-be jár a kertbe, lakásba, szóval könnyű volt megfigyelni, szem előtt van, csak addig a nagy meleg miatt nem gondoltunk rosszra, mert ilyenkor csak a szobában hűsöl. Levittük állatorvoshoz, a bágyadtság és a sirdogálás miatt, és ő vett vizeletet tőle, mondta hogy lát benne kevés vért, és hőemelkedése is volt. ami babéziára utalhat, és mivel hétfőn lesz meg az eredmény, addig a kutya el is pusztulhat, ezért a biztonság kedvéért beadta neki azt a babézia elleni szert injekció formájában. Hétfőn meglesz a véreredmény, és kiderül, csak türelmetlen vagyok, hogy mik okozhatnak még hasonló tünetet? Olyan mintha hirtelen fellépő fájdalma lett volna, azért sikitott. Hasonló esetet tapasztalt valaki a kutyájával? Mi lehet még ez, ha esetleg nem babézia? Mert a babéziánál fáradtság van, de sikitás, sirdogálás nincs.


Annyira sajnáltam szegényt, feküdt az ágyban, és csak sirdogált magában. Egyébként egy nagyon jól nevelt, jámbor amstaff, 7 éves. 1 kennelköhögésen kivül semmi baja nem volt.



2014. aug. 3. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Az én kutyám amikor babesias lett és megkapta az imizolt, allergiás reakciót váltottki nála. Ő nagyon nyálzott, és köhögött. Visszamentünk a dokihoz és kapott calciumot.

Azóta kombinálva használjuk a spot on. szereket, nem akarom hogy megint beteg legyen a kullancstól.


Nálatok nem tudni mi lehet ez a nagy fájdalom, de a labor eredmény majd elárulja. És a dokit se értem. Miért nem küldött át egy másik orvoshoz vagy állatkorházba ahol pár óra múlva kész az eredmény. Én egy kis csumpi faluban lakok és a dokinak a rendelőben van a labor, ultrahang stb. De ha pl szívultrahangot kéne nézni akkor átküld oda ahol van ilyen műszer.

2014. aug. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Bármi baja lehet, így nem lehet megjósolni. Az egyik kutyám anno gennyes méhgyulladás miatt sikoltozott, a másik kutyimnak lépdaganat miatt voltak erős fájdalmai. :((

Hétfőn sok minden kiderül a vérképből, addig gondolom kapott fájdalomcsillapítót, és Imizolt is időben, hátha mégis babesia. Türelem, és jobbulást a kutyusnak, időben orvoshoz vittétek!

2014. aug. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha a fájdalom nem múlik reggelig, próbáld meg telefonon elérni az orvost mit javasol. Legalább valami fájdalomcsillapítót beszéljetek meg.
2014. aug. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wiki2001 válasza:
Szia hat ha csak egy helyben fekszik es nem mozdul akkor valoszinu hogy babezia mert aze en kutyamnak is volt mikor kezdodott? Mert ha idejebe eszre vetted akkor ha gyogyszert szed akkor nem lesz baja az en kutyusom mar ateltegy ilyet 3 eve de a sirdogalas az nem jellemzo a kutyara estleg meg a lime korra gyanakodnek a kutyan nincs valahol olyan seb vagy valami?
2014. aug. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wiki2001 válasza:
42%
Attol is fugg mien kutyad van es lyme kort meg a babeziat is kullancs okozta mar at nezted a kutyad van e benne kullancs es esegleg a vizelete barna
2014. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :) nem barna a vizelet, és nincs rajta seb, kullancs sincs benne. Hála az égnek mára jobban van, virgonckodik. Időben orvoshoz vittük, lehet most rosszabbul lenne, ha vártunk volna hétfőig. Nagyon rendes és körültekintő ez a doktornő, ugyhogy tudom hogy mindent megtett a kutyáért. Ma még kap gyógyszert, amit adtak, valami gyulladáscsökkentőt. Holnap megirom mi lett a vérkép eredménye, és hogy mire lehet következtetni belőle, hogy mi baja lehetett a kutyának.


Én még vesekőre gyanakodtam, mert az előző tulajtól azért hoztuk el, mert 15 óránként tudta levinni pisilni a sok munka miatt. de az is kiderülhet a vérképből. Kicsit megnyugodtam, hogy jobban van.

2014. aug. 3. 10:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Babézia miatt nem szoktak a kutyák sikítozni. Sokkal inkább valami fájdalomra.
2014. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát ez az, majd hétfőn megtudjuk mi volt. Lehet két dolog egyszerre.
2014. aug. 3. 15:48
 9/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Majd írj, hogy mi van vele...
2014. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

meglett a véreredmény, teljesen negativ. ez jó hir, de igy meg nem derült ki, hogy mi lehetett a baja. Most arra gondoltam, hogy szimulált, de ezt meg miért tette volna?


minden esetre azt mondta az orvos, hogy a jövőben figyeljük.


se gyulladás, se vesekő, se babézia gyanúja nem látható a vérképen, a fehér vérsejtek se mutattak eltérést.

2014. aug. 4. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!