Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsot adni?

Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Van egy Dobermann kölyök kutyám és mindent széttör/szettép, hiába mondom neki hogy nem szabad vagy kiabálok rá akkor sem hallgat rám. Az állatorvos azt mondta hogy az udvarban sétáltassam cask egyszer fel/le de amint rá teszem a pórázt azonnal lefekszik és nyüszit/üvölt. Mit tegyek hogy ezek ne következzenek be?

2014. aug. 3. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Azért rombol, mert még kölyök és nincs kellően lefárasztva. Egy kölyökkel nagyon sokat kell foglalkozni. Ennyi az egész. Az udvarban meg felesleges sétáltatni, az nem oldja meg a problémát.
2014. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mióta van Nálad, és honnan vettétek?
2014. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondd csak...legalább valami kicsinyke ismeretet szereztél a kölyökkutyák viselkedéséről, mielőtt magadhoz vettél egyet?

Nem fog egy kölyök sem a kiabálástól és az egyszeri rászólástól azonnal jókutya lenni.

A pórázos dologra meg nem írok semmit. Kétlem, hogy alaposan kiválasztott kutyád lenne.

2014. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De alaposan kiválasztott kutya de nem hallgat rám. Ez előtt volt 1 németjuhászom de azzal nem voltak ilyen problémák.
2014. aug. 3. 15:51
 5/8 A kérdező kommentje:
10 hetes a kutya és 4 hete van nállam. i olyan helyről vettük ahol csak ezzel foglalkoznak azaz fajkutyákat tenyésztenek
2014. aug. 3. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
10 hetes kutya még tanul. Tanulja a szabályokat. Nem tudom, milyen volt az nj-d, de az általad leírtak szinte minden kölyökkutyára jellemzőek lehetnek, amelyekben egy kis kurázsi lakozik.. Ajánlom, frissítsd fel az ismereteidet a kölyökkutyák neveléséről a neten. Rengeteg jó tanácsot találhatsz.
2014. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10 hetes kutya, 4 hete van nálad, tehát 6 hetesen választották el az anyjától. Megsúgom, ez törvényszegés, mert minimum 8 hétig kéne az anyjával tartani. Tehát gondolom mennyire megbízható helyről hoztad.

Mondjuk anno mikor még nem tudtam erről, én is 6 hetesen hoztam el a kutyámat, de mázlim volt, viszonylag jó helyről. Sose volt vele semmi baj.

Dobbermanhoz határozottság, keménység kell. Ha nagyon nem fogad szót, utánozd őt -> te se tegyél meg neki semmit. Ne simogasd, ne adj neki enni (nyilván ne haljon éhen, de egy-két napot kihagyhatsz, hogy kétségbe essen), szóval ne vegyél róla tudomást. Pár nap múlva hason fog majd csúszni a bocsánatodért.

A sétáltatást nem tudom meg lehet-e oldani, ismerek két kutyát aki ezt csinálta, egyiknél se lehetett. De ez még nem tény, lehet hogy nála lehet. Vidd el kutyaoviba.

2014. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Törvényszegés xdddd ennyire tisztában vagy azzal hogy milyen törvények vannak ukrajnában? amúgy már sétál a kutya pórázon. "Ne adj neki enni" na látod az állatkinzás az már mindenhol törvényszegés te b@arom!
2014. aug. 7. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!