Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá, hogy vigyük...

Hogy vegyem rá, hogy vigyük el ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves havanese szuka kutyusom. Nincs ivartalanítva, ugyanis anyukám nem engedi valamiért. Azt mondja hogy "felesleges", hiába mondom neki, hogy rohadtul nem az, mert így mindenféle betegséget elkaphat. Meg azt mondja, hogy vigyük majd el fedeztetni valami havanese kanhoz... de kérdem én, minek?! Törzskönyves a kutyám, de nem vagyunk tenyésztők, meg nem is ért hozzá igazán senki a családból, akkor minek szaporítunk?! És mindenekelőtt nem akarom kitenni a kutyámat ilyen veszélynek... Így is folyton attól félek, hogy elkap valami betegséget amiért nincs ivartalanítva, hát még egy vemhesség..

Szerinetek hogyan verjem ki a fejéből ezt a hülyeséget, és hogyan vegyem rá, hogy vigyük el ivartalaníttatni? Én sajnos a beleegyezése nélkül nem vihetem el, meg nincs is pénzem rá sajnos.



2014. aug. 3. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
A hülyeség a te fejedben van! A kutya is ugyanolyan hús-vér lény, mint az ember, de az emberek közt sincs az, hogy az impotensek vagy meddők immunisabbak, mint más ember! Ráadásul a kutyák régen sem betegedtek meg olyan könnyen, amikor még nem létezett ivartalanítás, szóval nem jó indok! Ha meg csak egyszerűen nem tudnál mit kezdeni a kölykökkel, akkor adjátok vagy ajándékozzátok el őket!
2014. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Akkor gyűjts egy kis pénzt,tegyél félre,menj el diák munkára még augusztusban össze szedheted a pénzt.Illetve neten nézz körül vannak ivartalanítási akciók Havanese 4-5 kg körüli szóval 10-15 ezer ft környékén lehet az ivartalanítás.Persze előbb a környéken kérdezz utána.Akciókat meg érdemes figyelni.

Ha meg van a pénz vidd el!! esetleg nincs egy bátyád,nővéred aki nagyobb vagy rokonod akivel eltudod vinni?

2014. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Első te vagy a hülye!!!

A kérdező egy normális gazdi!! aki felelősség teljes!! Maximálisan mellette állok!!

2014. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
22%
nekünk is jóvolna ivartalanítani a 3éves yorkinkat, mert valami iszonyat büdös szaga van(kanszaga!), és állandóan a .ökét nyalogatja...undorító!
2014. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első, kövezz meg azért mert aggódni merek a kutyám miatt..

Második: Sajnos augusztusban nem leszek itthon, úgyhogy erre nincs lehetőségem.:( Viszont ennyi pénzem még lehet hogy van... én azt hittem hogy drágább :) akkor lehet hogy el tudom vinni, úgyis itt van egy állatklinika nem messze.

Utolsó: igen szerintem is az lenne a legjobb nektek is :/

2014. aug. 3. 12:36
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Elsőt szóra sem méltatom, viszont kívánom neki, húzzon el egy sintértelepre ahol a barom fedeztetők termékei sírnak a halál előtt napokkal...... Nerm tudja mit beszél. Kérdező. Anyukádnak magyarázd el lassan, érthetően egyrészt ugyanezt. Mert ugye ha mindenki talál FELELŐS és ivartalanításra hajlandó gazdit a kölyköknek, ugyan kik vannak a sintértelepeken? Mondd el neki, hogy egy alom hatványalapon 5 év alatt 400 ezer kiskutyát termel kb. Mondd el neki a saját szavaiddal továbbá, hogy ő is meghülyült volna, ha nem d.ghat, a hormon az hormon. Hasonlat: ha életem végéig úgy kell terített asztal mellett élnem, h nem ehetek, egyszerűbb, ha kiszerelik belőlem az éhségközpontot. ....... Édesanyád továbbá tartson aranyhalat, ahhoz nem kell érteni.
2014. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Talán ha elviszed anyukádat a legközelebbi sintértelepre, győzködés nélkül bele egyezik a műtétbe, mint minden normális ember. Másod sorban kutyát szaporítani tenyésztői engedély nélkül állatkínzás, NAV feljelentés stb. Bugris országban élünk, ez itt és ukrajnában elnézhető, kultúrált régiókban leordítják bárki fejét ha nem így gondolja.
2014. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Ezt fogom tenni :D Remélem megérti. Egyébként anyunak sosem voltak állatai, panelban nőtt fel, úgyhogy ezért nem valami tájékozott ilyen téren. Mondjuk nekem is ő az első kutyám, de körülbelül kétszáz kutyatartással meg kutyaneveléssel kapcsolatos könyvet elolvastam, meg jártam kutyasuliba is. Meg hát egy közeli menhelyre járok közmunkára, és látom mi van ott...:( Tényleg, lehet oda fogom majd elvinni, hátha jobb belátásra tér
2014. aug. 3. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, büszke vagyok Rád, és arra, hogy felelősségteljes gazdi vagy :)

Szerintem is az lenne a legjobb, ha Te spórolnád össze a műtétre valót. Beszélj az állatorvossal, akár telefonon, ha nem akarod, hogy édesanyád tudjon róla. Mondd el neki ezt az egészet, és kérdezd meg, hogy van e lehetőséged részletfizetésre.

2014. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ugyan, szerintem ez a mimumum ha valaki tényleg szereti a háziállatát, és nem csam kerti dísznek tartja :) Egyébkén meg foglm kérdezni, mennyibe kerül, csak most nem vagyok otthon, de ha megtudtam, akkor megoldom valahogy :) köszi a segítséget!
2014. aug. 6. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!