Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy kutya elsőnek?

Nagy kutya elsőnek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és szeretnék egy kutyust.:)

Eleinte kölyköt szerettem volna, de a napokban találtam egy 4 éves kutyát, akinek meghaltak a gazdái, és én szívesen befogadnám. Keverék az eb. Eddig kertes házban lakot, de én emeletesben élek. Ettől függetlenül alig vagyok itthon, rengeteg járok sportolni, futni, biciklizni, és persze a kutyust is vinném magammal.:)

Nektek mi a véleményetek? Bevállalhatom?



2014. aug. 3. 14:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodtan vállald be :)
2014. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

És az nem lehet probléma ha még soha nem volt kutyusom?:)

Mert amúgy nagyon tetszik, csak félek hogy nem fogok valamit jól csinálni és nem fog szeretni.:))

2014. aug. 3. 14:59
 3/30 anonim ***** válasza:
69%

Fogd pórázra, és sétáljatok egyet. A séta végére tudni fogod.

Egy felnőtt kutya jelleme, mérete ismert. Egy kölyök kutyának a jellemét még szakemberek is csak nehezen becsülik meg.

2014. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó ötlet, köszi!:)

Arra gondoltam, hogy mivel majd csak augusztus végén tudnám elhozni, addig sokat látogatnám, és akkor jól megismerkednénk, mire elhozom.:)

2014. aug. 3. 15:05
 5/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
60%

Ha a szüleid megengedik és anyagilag is megoldható, valamint naponta 3-4-szer le tudjátok vinni bármilyen időben, akkor nyugodtan vállald be :) Kutyasuli jó ötlet lehet, lévén első kutyád lesz

Attól ne félj, hogy nem fog szeretni :D

2014. aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem a méret a lényeg, a temparamentum sokkal fontosabb. Ha ismered a kutyát, tudod kezelni, az igényeit ki tudod elégíteni, semmi akadálya.
2014. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%

Ha a kutyát szereted, a kutya is szeretni fog. Vigyázz rá, hogy legyenek szabályok, amit mindig betartasz, a többi jön magától. Ha valamit elrontasz, majd javítod. A kutya mindig érezze, hogy számíthat rád, akkor tűzbe meg érted.

Ha valami nem megy elviszed kutyasuliba (az is egy jó mozgás), ott megtanítanak néhány fogásra.


Gondold végig:

Most 16 éves vagy. Ez a kutya várhatóan legalább 10 évig a társad lesz. Akkor 26 leszel. Tudod vállalni?


Ha nem volt kutyád, akkor pár szó a költségekről (25 kg vizsla):

Táp (száraz): 5 000 Ft/hó

Orvos_ eddig minden évben kellet 20-25 000 Ft-t költeni (fertőzések, balesetek)

Oltások: 12 000 Ft/hó (veszettség+kutyabetegségek)

Bolha/kullancs nyakörv (Foresto):10 000 Ft/év

Kutyasuli: heti 1000 Ft

Amíg összeszoktok számíts rágáskárra és szobatisztasági gondokra


Drukkolok. Szerintem, ha megpróbálod csak jót tehetsz, de a te izéddel én nem verhetem a csalánt.

Ha segítség kell, privátban is kereshetsz

2014. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Bocs az oltás 12 000/év
2014. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.:)

Hát, az biztos hogy imádni fogom, és amúgy szeretném jól nevelni, de már előre látom hogy úgyis vajszívű leszek.:)

2014. aug. 3. 15:20
 10/30 anonim ***** válasza:
79%
a megárvult kutyusok általában irgalmatlan jószívűek és ragaszkodóak...
2014. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!