Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg kell fürdetni a kutyát...

Meg kell fürdetni a kutyát fialás után?

Figyelt kérdés

A kutyusom reggel kezdte az ellést, és mostanra már egy órája hozta világra a hatodikat. Mostanra nagyon "koszos" lett, ezért a kérdés az, hogy megfürdessük, vagy ne?,

mert már jönnek rá a legyek.



2014. aug. 3. 17:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
:'( istenem, miert? Szerintem gugli a baratod, ha mar annyira nem voltal kepes, hogy a szules elott rakeress, most megteheted. Ezen kivul nem artana felhivni egy allatorvost, hogy csekkolja a kolykoket. Nyolc het utan pedig elo kene jegyezni egy ivartalanitast.
2014. aug. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Mellesleg csukd be az ablakokat, a bent levo legyeket pedig csapd le.
2014. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Először is: nem egy palotapincsink van, tehát nem bent tarjuk, a kint lévő házában ellett. Másodszor: az ivartalanítás nemcsak drága, hanem felesleges is.

Nagyon megköszönném ha egy valóban használható választ is küldene valaki.

2014. aug. 3. 17:52
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Jaja teljesen felesleges az ivartalanitas..

Csak arra valaszolj, hogy mi a fenet kezdesz azzal a hat kolyokkel? Nem palotapincsi? Hat mi? Mielyik fajtanak a kiemelkedo peldanya, hogy mindenkeppen szaporitani kellett? Mondjuk lehet, hogy holnap kipurcannak a 40 fokos melegben a ki tudja milyen olban a retkes legyek kozott es akkor legalabb nem kell a sorsukkal foglalkoznod.

2014. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
miért lenne felesleges az ivartalanítás?
2014. aug. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Ja es elarulom, hogy hat kiskutya ellatasa nyolc hetes korukig epp csak kicsit lesz dragabb, mint az ivartalanitas..
2014. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Vidd már be egy elletőládába azokat a szerencsétlen kölyköket a mocsokból meg a legyek elől! Képzeld, nálam egy dobermann lakik bent, köszöni, jól van, és nincs melege legalább.

Ne fürdesd meg, ivartalaníttasd, a 8. hétben.

Egyébjént teljesen egyetértek Akumival, te a gyerekedet megszülnéd egy kutyaólba? Ha nem, akkor ideje elgondolkozni...

a kölykök felnevelése a legkevésbé ideális esetben is vetekszik az ivartalanítás árával (ami egyszeri költség, a kölykökért pedig életed végéig felelős vagy.) Értük mész majd ha megunja őket a hasonlóan felelős gazdi?

2014. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%

Ha valóban befejezte az ellést, lemoshatod a hátsó részét.

Az ólat pedig kívülről befújhatnád légy távoltartóval. Lehet kapni sokfélét. Keress rá.

2014. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%
Bár lenyeltek volna…
2014. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ (habár a legtöbb haszontalan volt és számonkérő hangvételű), de menjünk csak szép sorjában:

-először is: az első gondolat jó, az ivartalanítás nagyon felesleges, és drága, még ha a nyolc kölyök etetését nézzük is ( igen, már nyolc van, még született éjszaka kettő, mellékesen első alom). Az anya keverék, az apa puli, és nem szaporítani akarjuk, hanem csak született egy nem várt alom.

A házába fialt, és nagyon szorgalmasan gondozza őket, három nap telt el és mind él. A házát lemostam mosószeres vízzel, így nem jönnek csak fele annyian a legyek, az anyukát megfürdettük, igaz egy kicsit felületesen, de azóta még annyi rovar sincs.

Készítettünk neki "elletőládát" takaróval, alul kibélelve, de nem oda rakta őket, ez már nem rajtunk múlott.

Nem szabad rakosgatni ide-oda szerencsétleneket, mert lehet, hogy megharap a kutya ha a kölykeivel szórakozol, és az is megtörténhet, hogy ott már nem gondozná őket.

Úgy terveztük, hogy elajándékozzuk őket, egy kivételével amit megtartunk, természetesen nem vadidegeneknek adjuk a többi hetet, hanem olyanoknak akiket ismerünk. Amelyik megmarad azokból, azt elvisszük egy menhelyre. Igaz, nem a leghumánusabb, de olyan helyre ahonnan az egyik barátom is elhozott egyet, és semmi baja nem volt, nem volt lefogyva és nem lett beteg. Mindenesetre a menhely jobb megoldás mint hogy kidobjuk az utcára, vagy vízbe folytjuk. De remélem mind gazdára talál. Ha te is olyan vagy aki az első vadidegennek odaadja, és még annyira hülye vagy, hogyha az nem foglalkozik vele, te visszaveszed, akkor eléggé sajnállak.

A 7. válaszolónak köszönöm a válaszba fektetett értékes perceket, már én is gondolkodtam ezen, csak nem mertem, mert lehet, hogy akkor ha befújom, a szag miatt nem megy vissza gondozni őket, és elpusztulnak.

Az utolsó választ nem kimondottan értem, hogy most bár lenyeltek volna engem, vagy téged, na mindegy is. Nem pazarlom rá az időmet. Hát én ennyit gondolok a " válaszokról", látszik, hogy itt nem mindenkinek lány kutyája van, és nem mindenkivel történt már ilyen, már csak azért, mert volt olyan is, aki azt hiszi , hogy a kutyának és az embernek egyforma körülmények közt kell utódait világra hoznia.


"te a gyerekedet megszülnéd egy kutyaólba" Nem csak hogy nyelvtanilag helytelen, hanem butaság, ha majd a kutya is kórházi ágyban hozza világra a kölyköket ( mellesleg a kutyáknak szánt ultrahang is nevetséges ), begyógyszerezve, és egy egyetemet végzett nőgyógyász segít neki, azon azt hiszem nem csak én, hanem sokan mások is röhögni fognak. Röviden: ez az elképzelés teljesen okés, hogy a kutyáknak és az embereknek egyforma jogok kellenének, de amíg nem vagy sztárügyvéd és nem egy másik világban élsz, addig ez sajnos így lesz, ezért nem értek egyet amikor valaki ilyen hozzászólást tesz közzé. Azt hiszem ennyi lenne, nem kell több válasz, a probléma meg van oldva, azoknak akik komoly és megfontolt választ küldtek, amelyeket használni is tudtam, azoknak köszönöm.

2014. aug. 5. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!