Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én nagyon szeretnék kutyát,...

Én nagyon szeretnék kutyát, de a párom nem, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Párom 3 műszakba jár, így sokat vagyok egyedül, ezért is lenne jó egy kutyus, nameg mert egész életemben volt, és furcsa, hogy most nincs. 2 szobás lakásban lakunk, ezért mindenképp kistestűre gondoltam. Az ellenérvek: fél,hogy a kutyával többet foglalkoznék,mint vele, sokba kerül, mindig mindenhova magunkkal kell vinni. Szerintetek hogyan tudnám meggyőzni? Folyton mondogatom neki, és már kezd a mérleg a beleegyezés felé hajlani, de még nem az igazi. Hazaállítani nem fogok egy kutyával, mert úgy gondolom ez elég nagy döntés és nem fogok fölösleges veszekedést kirobbantani. Köszi előre is!
2014. aug. 3. 23:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
szakítás
2014. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Először is,nyilván nem foglalkoznál többet a kutyával mint vele,mert hát ő csak párod,és azért van egy sorrend. :) ezt nyugodtan mondd meg neki,nyugtasd meg.

Az tény hogy sokba kerül,az oltás,chip,etetés,de ha van miből akkor nem probléma. Illetve nekem az a véleményem hogy attol meg mert van egy kutyátok,nem kell mindenhova magatokkal vinni,termeszetesen ha több napra mentek akkor meg kell oldani hogy valaki vigyázzon rá.

mondd el neki hogy ne aggódjon,nem fogsz a kutyával többet foglalkozni,mert a figyelem nem osztódik,pont úgy ahogy a szeretet sem. Mondhatod még azt is hogy legalább nem unatkoznál és hogy ha meglátja a kiskutyát,akkor biztosan szeretni fogja ő is. Mutogass neki képeket arrol a kutyáról ami tetszik,hátha neki is megtetszik :) nálam ez jött be, és már van három kutyám,pedig a Férjem egyet sem akart. :D nyugi,sikerülni fog ;)

2014. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Azt ne mond hogy unatkozol... megmondja h mosogass xD
2014. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Hát én tuti elgondolkodnék komolyan, hogy tényleg ő e az életem párja, aki már előre féltékeny egy kutyára és nem alig várja, hogy otthon legyen az új családtag?
2014. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
11%
szülj gyereket.
2014. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Nem szeretheti mindenki a kutyákat. Ha már lenne kutyája a kérdezőnek, nyilván megválogatná, hogy kivel kerül közelebbi viszonyba és hogy az illet szereti-e a kutyákat vagy sem, de így, hogy a párja volt előbb, teljesen normális, hogy meg akarja vele beszélni és rá szeretné venni, hogy tarthassanak kutyát, együtt.


Én a helyedben kivinném egy menhelyre, vagy kinéznék egy mentett kutyát a neten és konkrétan azt mennénk el megnézni. Hátha megtetszik neki.


Viszont arra is gondolj, hogy lehet, hogy most sok időd van, de lehet, ez nem mindig lesz így. Ha sokat kell majd dolgoznod, ha gyereketek születik, ha beteg leszel, akkor is ott lesz a kutya.

2014. aug. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 sippara ***** válasza:
96%
Másik pár ;) bocsánat, jobb ötletem tényleg nincs. A "kutyásság", de főleg a kutyával való együttélésre adott hajlandóság - szerintem - egy veleszületett dolog, vagy megvan valakiben, vagy nincs. Most az a gondja, hogy többet fogsz foglalkozni a kutyával. Itt kicsit meg is állnék nőként: és ha "ne adj" Isten" gyerekvállalásra kerülne a sor? Mert valljuk be, egy gyerekkel azért tényleg 24 órában ott kell lenni (nyilván kissé túlzok), és a gyerekkel már tényleg többet fogsz foglalkozni, mint vele (na itt már nem). Ha egyáltalán felmerül benne ez a gondolat akár gyerekkel, akár kutyával, akár macskával, akár bármi/bárki mással kapcsolatban, ott valami nem oké. Szóval ha ezt a "problémát" meg is oldod, lesz következő (hullik a szőre, ugat, bepisil, minekannyitvinnisétálni, nemenjünkbandáznihétvégén és még sorolhatnám), és újabb és újabb és újabb. A kutyássághoz bizony kell egy nagyon toleráns VAGY "szintén zenész" pár.
2014. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"fél,hogy a kutyával többet foglalkoznék,mint vele" - párkapcsolati probléma, oldjátok meg :D

"sokba kerül" - igaz. Gondoljátok át alaposan, hogy belefér-e.

"mindig mindenhova magunkkal kell vinni" - hülyeség. Persze, kicsit macerásabb a nyaralás, meg a programokra járás, szervezni kell, rokonnal-haverral egyeztetni, vagy panzióba adni, de azért nem kell, hogy rátok gyógyuljon a kutya, nem is egészséges, kisebb programokhoz meg simán otthon is hagyhatjátok, megfelelően tartva-nevelve ki fogja bírni.

2014. aug. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben szerintem a "nem" erősebb. Nem szabad ráerőltetni senkire se egy olyan felelősséget, amit nem szívesen vállal be. Márpedig a kutya nagy felelősség. Akumi 3 pontjával egyetértek. Engem legjobban a "fél,hogy a kutyával többet foglalkoznék,mint vele" aggaszt, mert ez tipikus féltékeny duma. Kutyával vagy kutya nélkül, de valszínűlgeg ez csak rosszabb lesz. Neked kell eldöntened, hogy tudsz-e hosszú távon kutya nélkül élni és jól érzed-e magad így is ebben a kapcsolatban, de első körben nekem is a Sippara által említett "másik pár" megoldás ugrott be.
2014. aug. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%
Sokat unatkozol otthon egyedül? Miért, te nem dolgozol? Az ő pénzéből lehet hogy nem szívesen költ olyasmire amit nem szeretne. Sokan nem szeretik a kutyákat, de meg lehet szeretni őket. Kezdd el böngészni a neten a fajtákat, és kérd ki a véleményét, mutogass neki képeket. Olyat válassz ami neki is tetszik, elvégre az ő lakása is, nem lesz jó ha olyan élőlénnyel kell osztozni a lakásban, akit nem szeret. Csak szekálni fogja, elzavarni, csúnyán beszélni vele. Szóval vagy ketten döntitek el, vagy sehogy.
2014. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!