Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy husky kislányt még...

Vettem egy husky kislányt még a tavasszal, szerintetek nem lesz szomorú ha egész életében csak emberek veszik körül?

Figyelt kérdés
Szerezzek mellé egy másik kutyát, esetleg egy kan huskyt hogy lehessen egy kutyacsaládja?

2014. aug. 4. 02:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
eszedbe ne legyen szaporítani a szerencsétlent!
2014. aug. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 sippara ***** válasza:
81%
Jézusom neeee, neee, neeee, neee, neeeee. Írd be a googlebe, a "kutya" kifejezést, és olvass el MINDENT, amit találsz. Az első találattól az utolsóig hasznos lesz.
2014. aug. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Jézusom, én is csak ezt tudom mondani!


Ivartalanítsd az ebet! Még hogy családja, és szomorú? Hány éves vagy? 15?


A kutya akkor boldog, ha a falkájában élhet. Nem kellenek ehhez kutya babák és a saját kis érzéseidet se vetítsd át a kutyára.

2014. aug. 4. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Jézusom………

Miért nem jársz el vele kutya suliba??

Eszedbe ne jusson szaporítani! Egy kutya nem lesz boldogabb ha vannak kölykei

Ivartalanítsd mert egy csomó betegségtől megkíméled az életét.

Álvemhesség, emlő daganat,stb.

2014. aug. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Eljárhatsz vele kutyás programokra, pl több fajtában is szoktak szervezni fajtaszintű kirándulást, vagy vegyesen, a környékbelei kutyások kirándulnak.

Sosem árt, ha szocializálva van más kutyák felé is, hiszen ki tudja még, mit hoz a jövő.

De mindenképpen vidd sétálni, nehogy a kertben kelljen leélnie az egész életét, mert akkor lesz szomorú.


Az ivartalanítás meg csak jó lehet, hiszen a tüzelő szukákat ugyanúgy hajtja az ösztön, mint a kanokat, csak kevésbé csavarognak el. Kivédhetsz vele egy csomó iszonyú betegséget, és nem utolsó sorban nem kell aggódni a nem kívánt almok miatt.

2014. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

1. A legeslegfontosabb: a kutyák NEM érzik úgy, hogy "valami kimaradt az életükből", ha nincs "kutyacsaládjuk". Számukra a párosodás és szülés csak egy kellemetlen, sőt fájdalmas és sokszor igen veszélyes folyamat, nem olyan spirituális élmény, mint sok embernek.


2. Rengeteg kutya él úgy, hogy nincs más kutya a közvetlen környezetében. És a kutya egy olyan kivételes lény, hogy megelégszik az ember társaságával - ettől függetlenül igényli, hogy néha más kutyákkal játsszon, birkózzon, kutyamódra kommunikáljon. Ha kutyaiskolába nincs módod elvinni (pedig nagyon hasznos dolog!), akkor a lakóhelyeden keress egy hasonszőrű gazdát, akinek szintén fiatal kutyája van, és akivel nagyokat játszhatnak, együtt járhattok sétálni stb.


3. A husky nem egy könnyű eset, mindenképp nézz utána a fajtának, hogy mik az igényei, és sürgősen kezdj el vele valamit dolgozni vagy sportolni, mielőtt szétrobban a felgyülemlő energiától.


Tanulság: nem kell mellé másik kutyát szerezni, sőt nem ártana ivartalanítani, mert az ivaros szukák halálos méhgyulladást, emlődaganatot stb.stb. kaphatnak pár éves koruktól. De igenis vidd kutyatársaságba, és amíg (az írásodból ítélve) ennyire kezdő kutyás vagy, semmiképp ne vegyél mellé másik kutyát!

Kezdőnek lenni nem szégyen, senki nem születik kutyasuttogónak, de ha belevágsz valamibe, akkor tanulj, olvass róla, nézz utána, mert kontárul csinálni valamit igenis szégyen.

2014. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
nem irta sehol, hogy szaporitani akarja. csak sokan vannak vele ugy, hogy szuka mellé jobb a akan. Kérdező. nem , nem lesz magányos, mert a kutyának elsősorban a gazdájára van szüksége. Sok foglalkozás, közös programok, és teljes élete lesz!:)
2014. aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Te vagy a családja! És nem élvezetből szaporodik, hanem ösztönből. Nem kell neki kan kutya, viszont a husky kifejezetten társas kutya, szüksége van barátokra, akikkel játszhat, levezetheti az energiáit, szocializálódhat. Minden nap sétáltasd 2-3 órát, menj ki vele a határba, engedd el futkározni. A husky munkakutya, ha nem mozoghat, bekattan, kinyírja a kertedet, egész nap vonyít és nem lesz boldog.

Ha nem fordítasz figyelmet a szocializálásra, igencsak kellemetlen lesz, ha egyszer véletlenül nyitva hagyod a kaput és egy másik kutyát éppen előtte sétáltatnak. Ki fog szökni, de nem játékból, hanem mert támadni akar.

De család NEM kell neki! A családja te vagy!

2014. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Platypus ***** válasza:
84%
Meglehetősen boldogtalan élete lehet annak a kutyának, ha tavasz óta egyetlen egyszer sem hagyhatta el a kertet, hogy más kutyákkal is találkozzon. Nem "kutyacsalád" kell neki, hanem mozgás, séta és ismerkedés más kutyákkal. Egy szánhúzó hamar be tud csavarodni az állandó mozgás- és ingerhiánytól. Nem másik kutyát kéne szerezni, hanem gondoskodni a meglévő alapvető igényeiről. A szaporítás részét inkább nem kommentálom.
2014. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
az 5., 6., 7. válaszolónak köszönöm az értelmes választ, igyekszem megfogadnia hasznos tanácsaitokat :), az első 4-et nem is értem hogy miért ijedt meg annyira hogy szeretnénk egy másik kutyát is, meg milyen szaporításról beszélnek? a kérdés nem is erről szólt, az utolsó meg írta hogy tavasz óta nem volt sétálni és milyen szar élete van, hát ezt nem tudom honnan olvasta... a kérdésnek a lényege inkább az lenne hogy élvezi-e annyira az emberek társaságát, mint hogy lenne itthon egy barátja akivel együtt játszhat ha nincs itthon senki, mondjuk a szülök dolgoznak én meg suliban vagyok.
2014. aug. 4. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!