Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak viharban,...

A.Alexandra kérdése:

Mit csináljak viharban, amikor nem tudok otthon lenni a kutyámmal? (Kennel, házi kennel, családnál maradjon)

Figyelt kérdés
Nagyon fél a kutyám viharban, de nem is lenne olyan nagy baj, tudom hogy a legtöbb kutya sajnos fél. Lenne hova bújnia, egy egész garázs az övé, és ezen kívül fedett teraszon kutyaháza is van, szóval több sötét helyre is el tudna bújni, de sajnos neki csak az a jó, ha beengedjük a házba. Albérletbe lakunk, de nagyon rendes a főbérlő és nem érdekli ha bent van néha a kutya. A probléma ott kezdődik hogy inkontinenciája van és mindenhova odapisil ahol fekszik. De szó szerint csurog belőle a pisi. Így meg már kevésbé praktikus beengedni, 1 szőnyegünk már tönkre is ment emiatt (későn raktam alá pelust). Amikor nem vagyunk otthon és vihar van, akkor is a házba akar menni és szétkaparja az ajtót, az ajtófélfa keresztbe szétrepedt, úgy szétrágta. Az ablakok és az ajtók szét vannak karmolva és rágva. Hamarosan új albérletet keresünk, mert szeretnénk babát és nagyobba költöznénk, de a mi drága kiskutyánk rombol. Nem tudom mit tehetnék hogy velünk maradhasson! Nagyon szeretem, nem tudnék tőle megválni, de ha így rombol, nem merem egyedül hagyni az új albérletbe. Gondolkoztam hogy fedett kennelt csináltatok és amikor nem vagyunk otthon vele, akkor addig ott lenne, így magát és a házat is óvnánk a sérüléstől. Vagy a másik megoldás, hogy anyukámnak adom, mert anyu nyugdíjas és mindig vele lenne, és neki van egy kutyusa is akit nagyon szeret és sűrűn látogatnám, vagy anyuhoz közel keresünk albérletet. De ez a megoldás az utolsó, mert nem bírnék megválni tőle, ő nem egy megunt tárgy. Bármilyen megoldás érdekelne. Nagyon szeretem őt, de hogy évente nyílászárókat cseréljünk azt nem bírjuk ki. Eddig magában nagy kárt nem tett, csak pár apróbb szálka ment a tappancsába, de félek hogy egyre merészebb próbálkozásai lesznek. Az utóbbi hetek durva viharaiban már a garázsba is megpróbáltam bezárni, hátha megnyugszik, de betörte az ablakot, annyira nem tudott megmaradni ott (szerencsére nem lett semmi baja, de nagyon megijedtem). Sokszor úgy érzem nem is fél annyira mint amennyire mutatja. Próbáltam viharban játszani és sétáltatni és akkor teljesen feloldódott, csak a nagyobb dörrenésekre rezzent össze. Lehet hogy én rontottam el, mert régen mindig beengedtem és ezt szokta meg: ha vihar van vagy tűzijáték akkor bent lehet. Most meg már ha csak csöpög az eső,(de már nem is dörög) akkor is rombol és sír az ajtó előtt. Bárkinek van ötlete, kérem segítsen.

2014. aug. 4. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Bizony, te rontottad el. Neked is kell helyrehoznod. Ne feledd, a kutyának vezér kell, nem haver.
2014. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő kritikát, de mégis a hogyan-ról bővebben?
2014. aug. 5. 12:17
 3/5 A kérdező kommentje:
Helyre akarom hozni, ez nem kérdés, de addig is szépen elfogy a bejárati ajtó, meg az ablakkeret. Ezért kérem az ötleteket, tanácsokat!
2014. aug. 5. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy ezt te egyedül helyre tudod hozni. De egy próbát megér. Olvass el néhány kutyás könyvet, és azonnal tudatosítsd a kutyáddal, hogy TE vagy a főnök. Mostantól soha nem történhet az, amit ő akar. Még ha egyezik is a szándékotok, akkor se. Mondok egy példát. Elviszed sétálni. A kutya elindul a megszokott útvonalon. Te is arra akarsz menni, mégis megállsz, és más felé indulsz. Aztán amikor ebbe beletörődött, pár lépés után mehettek az eredeti irányba. Amikor ajtóhoz értek, MINDIG te mész át rajta először!

Mielőtt odaadod a kajás tálját, tegyél úgy, mintha beleennél. Ezekkel jelzed, hogy mostantól te vagy a vezér. Amikor ez megvan, visszatérhetünk a témára.

2014. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, ezeket mind tudja és alkalmazom is. A vihar az egyetlen amikor nem képes uralkodni a tanultak felett. A félelem vezérli.

Tegnap az ajtó megadta magát, hazaérve az ablak részénél tátongó luk fogadott minket. A tegnapi vihar végzetes az ajtónak, amikor hazaértünk a kutyusunk még mindig remegett. Nem szidom meg soha, úgy tettem mint bármilyen másik napon, nem babusgattam agyon. 2-szer megsimogattam, és játszottunk a kertben, 10 perc alatt teljesen felengedett, aztán a szokásos esti rutin. Nem volt vihar, ennek ellenére beengedtem picit, mert én akartam, nem mert ő. Aztán 1 óra múlva magától kiment és kint is maradt egész este. Szóval sajnos ő minden rombolást félelmében követi el, nem engedetlenségből. Etetéskor addig ül a tálja előtt amíg azt nem mondom "tied". Sétánál, kifele-befele én megyek ki először a kapun, addig nem jöhet amíg nem kap rá utasítást. A páromat mindig beelőzi :))) de nálam mindent betart. 4 évig kutyaiskolába jártunk, az alapokat tudja, ül, fekszik, póráz nélküli követés, helyben marad, behívás első szóra. Séta előtt gyakorolok vele, hogy a tudása ne kopjon, ha már lehetőségem nincs hogy újra eljárjunk a tudását fenntartsam. A tegnapi este után elhatároztuk, hogy a bentlakást választjuk. Megbeszélem a dokival, hogy próbáljuk ki az inkontinencia elleni gyógyszert és meglátjuk hogy viseli a házban lakást. Napi 2-3 séta belefér az életünkbe, és 1 év múlva úgy tervezzük otthon maradok babázni, szóval otthon leszek vele 24 órába. Alapjáraton ő lusta kutya, nem rombolós a házban, imád henyélni egész nap. A mozgás viszont mindenképpen fontos az életében, nem szeretném hogy elhízott labi legyen. A pisilése az ami zavar minket a párommal, de ha van rá gyógymód, meg kell próbálni ezt a megoldást. Még így is lehet hogy kertes házba kötözünk, és csak akkor engedjük be őkelmét, ha nem vagyunk otthon, de szóba került a lakás is, ha már így alakult.

2014. aug. 7. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!