Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Venni vagy örökbefogadni...

Venni vagy örökbefogadni szeretnék egy kiskutyus. Valakinek van esetleg? Többi lent!

Figyelt kérdés
a fajtája szinte mindegy, csak fajtiszta legyen, és pici (ne nőjön nagyra, szobakutya lenne), lehet csivava, yorki, bármilyen kiskutya max 15000ft-ig. Ha ismertek vmilyen honlapot vagy esetleg nektek van, akkor kérlek írjatok, Nagyon fontos. ?

2014. aug. 4. 12:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%
Én a bichon havaneset vagy a bolognaiset ajánlom neked.
2014. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Kezdjük az elején a problémával. Egy kutya csak is kizárólag akkor nevezhető fajtatisztának, ha azaz utálatos papír - amit törzskönyvnek hívnak- automatikusan jár a kutyával együtt vásárláskor. Aki plusz pénzt kér érte, az nem tenyésztő! Ennek fényében bátran ki merem jelenteni, hogy 15 eFt-ért nem fogsz tudni venni ilyen helyről kutyát. Ha pedig bármilyen kutya lehet, csak pici maradjon, akkor javasolnám fogadj örökbe egy kutyát.
2014. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen én is rá gondoltam, de csak kamu hirdetést találtam a többi pedig 20 felett van jóval
2014. aug. 4. 12:09
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
15 ezer ft-ért te nem kapsz fajtatiszta kutyát, csak egy ideggyenge szaporított keverék kutyát. [link]
2014. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
örökbefogadni is próbáltam csivavákat, de az a gond, hogy ki kell fizetni 20ezer forintot, az a féregtelenítés, chipelés és ivartalanítás ára...az pedig már sok
2014. aug. 4. 12:10
 6/16 A kérdező kommentje:
nem muszáj, hogy fajtiszta legyen, csak maradjon pici...mondtam, hogy annyira nem érdekel a fajta...csak, hogy pici maradjon
2014. aug. 4. 12:11
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Meg kellene már érteni, hogy ha fajtatiszta kutyát akarunk, arra bizony rá kell szánni legalább egy 100ezret, vagy szépen el lehet menni a menhelyre/fajtamentőkhöz, ha nincs rá pénzünk. Én is hiába vágyok egy ferrárira ha csak egy suzukira van pénzem.
2014. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 sippara ***** válasza:
70%
Ha nem tudsz érte kifizetni húszezer forintot, NE legyen kutyád. Tök komolyan. Egy húszas kutyáéknál konkrétan aprópénz, egy patella műtét (amire egy szaporított kistestűvel akár el is kezdhetsz gyűjteni) SZÁZÖTVENEZER forint LÁBANKÉNT. Húszezerért oltások, chip, meg ivartalanítás pedig igencsak jutányos ár, az ivartalanítás önmagában minimum 15.
2014. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Tele vannak a menhelyek fajtA(!) tiszta kutyákkal, és akkor még nem beszéltünk a fajtamentőkről, csomó van, nézelődjetek. Adj időt amíg kialakul, hogy mégis milyen kutyust szeretnétek, hiszen az, hogy kistestű legyen az még csak egy szempont. Olvasgass a neten, hogy melyik fajtának milyen a természete és ami még fontosabb, mik az igényei. A csivi pl. pici termete ellenére elég harcias tud lenni, egy normális idegrendszerű csivava nagy egóval bír, szinte vakmerő. A yorki is jó jelzőkutya, szóval mindkettőtől várható, hogy viszonylag sokat ugatnak, hangosak. És terrierről lévén szó elég nagy a mozgásigénye. Szóval mindkettőre ráfér az alapos nevelés, ne csak azt lásd bennük, hogy milyen kicsik, törékenyek, cukik és lehet rá masnit meg ruhát adni; azért mert kicsi, attól még kutya.


Normális, igényes helyről nem kapsz fajtatiszta kutyát 15ezerért, írjál utána nyugodtan még egy nullát, akkor már van rá esély. Az apródot, jófogást meg hasonlókat felejtsd el, ne támogass egy fillérrel se szaporítót!!


Mondjuk szívesen megkérdezném, hogy miért annyira fontos, hogy fajtatiszta legyen? De azért azt tudnod kell, hogy törzskönyv híján bármilyen kutya csak vmilyen jellegűnek mondható. Márpedig 15ezerért nem lehet tk-s kutyát venni.


Az Állatvédőrségnek nemrégiben volt egy akciója, ahol lefoglaltak egy csomó kiskutyát, mopszokat meg nem tudom, érdemes lehet utána érdeklődni, hogy ők örökbe fogadhatóak e már. Vagy ott vannak a westie-fajtamentők, meg sorolhatnám..

2014. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha a 20.000 sok akkor ne legyen kutyád. Gyűjts.
2014. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!