Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tavolletemben megtamad...

Kutya tavolletemben megtamad embereket?

Figyelt kérdés
Het hos golden szuka, szerda ota van nalam. Elozo helyen tobb problema is volt vele, a legsulyosabb az volt, hogy tobbszor kiszokott l, felugralt a szomszedokra, ugatta oket es harapott is tobbszor. A gazdainak nem sok fogalma volt a kutyakrol, tekintelyuk abszolut semmi a kutya szemeben es nem is mozgattak tul sokat, bar valamennyit azert setaltak vele rendszeresen. Velem abszolut nyugodt, elso nap mar poraz nelkul setaltunk a parkban, ugyan a harmadik nap parszor beprobalkozott, hogy nem jon vissza, de azt gyorsan lerendeztem. Azota minden oke volt, igazi alomkutya, okos, huseges, baratsagos, engedelmes. Ma viszont rabiztam a baratnomre, egy fel delelottot toltott vele. Mar egyszer vigyazott ra, akkor semmi baj nem volt, most viszont megtamadott tobb embert is, olyanokat, akiket mar ismer. Baratnom szerint nem jatekbol, hanem felelembol es egyiknek ra is fogott a bokajara. Az illetok soha nem bantottak, kozombosen viselkedtek vele. Hogy mi valthatta ki, nem sikerult kideriteni. Baratnom nem tapasztalt kutyas, de volt mar kutyajuk gyerekkoraban es tekintelye is van. Mi lehetett a gond?
2014. aug. 4. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnik támadásnak, amit produkál. Felugrik, harapdál, ugat... Szerintem csak játszani akar, 7 hónaposan még bőven kölyök, eszébe se kéne jusson az hogy embereket bántson. Ha konkrét sérülést nem okozott senkinek, akkor ez csak játék, és mivel tapasztalatlan kezekben volt eddig, senki sem tanította meg neki hogy hogyan játszon szépen az emberekkel. Szerintem csak felfújják a dolgot. Ha egy 7 hónapos kiskutya igazán megtámad egy embert, az valami nagyon de nagyon súlyos, komoly probléma.
2014. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Először én is csak játékra gondoltam, amikor a család mesélte a problémát. De a barátnőm azt állítja, nem játék volt, hanem komoly félelmi agresszió. Tanácstalan vagyok, mert én semmi problémát nem tapasztaltam, nem is láttam az eseteket.
2014. aug. 4. 12:54
 3/14 anonim ***** válasza:
A Golden Retrieverból hiányzik az agresszív viselkedés, pont ezért a legjobb családi kutya. Az agresszió, félénkség kizáró ok a standardnál. Vagy nem Goldened van, vagy pedig félreértelmezitek az egészet.
2014. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A gond, hogy pár napja nálad lévő neveletlen kutyától elvárod, hogy azonnal tökéletesen viselkedjen egy olyan ember mellett, aki idáig egyszer "vigyázott" a kutyára.

Eleve ilyen kutyát nem engedünk el póráz nélkül.

Menjetek te és a barátnőd együtt egy kutyaiskolába a kutyával.

2014. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tudom, milyenek a goldenek, ez viszont egy szaporitos, tk nelkuli kutya, nem lehet tudni, mit orokolt.


A baratnomet nen csak egyszer latta, lakotarsak vagyunk, egyutt is dolgozunk, viszont egyedul hagyva meg csak most volt masodszor. A kutyat mindenhova viszem magammal, dolgozni is, velem teljesen jolnevelt, problemamentes. Az eset a munkahelyen tortent, a szobaban nem hiszem, hogy porazra kene venni. Nem tudom, mit segithetnenek a suliban, volt mar kutyam es nem egy golden kolyok volt a legnehezebb eset, akivel megkuzdottem, meg ha a jelenletemben eddig nem is csinalt gondot, akkor nem tudom, mit mondhatnanak a suliban.

2014. aug. 4. 14:28
 6/14 anonim ***** válasza:

1# vagyok. Komolyan úgy gondoljátok hogy félelemből agresszív? Ha tényleg így van, akkor vigyétek suliba, hátha ki lehet belőle nevelni. Nem tudom gondolkodtok-e azon hogy később fialtatjátok, de remélem ezzel örökre kiveritek ezt a fejetekből, mert ilyen tulajdonságot tilos tovább örökíteni!

Azért jó lenne, ha tisztáznátok a dolgokat, még mindig nincs ellenérv arra hogy csak ők reagálják túl. Ki kéne figyelned hogy hogy viselkedik velük, lesd ki messziről úgy hogy ő ne lásson téged. Egy goldennek nem szabadna agresszívnak lennie.

2014. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nos, ha szaporított érthető a probléma. Előző gazdái igen felelőtlenek voltak, hogy nem törzskönyvvel vásárolták. Mostmár mindegy, a legjobb amit tehetsz az a kutyasuli. Egy agyonszaporított kutyából nyilván nincs kiszűrve az agresszió, így mást nem tudsz tenni.
2014. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jó, keresek én szakembert (kutyasuli nincs a környéken), de nem igazán tudom, miben tudna segíteni? Hiszen eddig a félősség és az agresszió semmi jelét nem mutatta, azokkal az emberekkel szemben sem, akiket most "megtámadott". Eddig folyton azt csodáltam, hogy milyen szuper idegrendszere van. Durván sem szokott játszani, tényleg példásan viselkedik. Nem is igazán tudom elhinni, hogy tényleg agresszívan viselkedett, ugyanakkor azt sem tudom elhinni, hogy az esetnél jelenlévők ne tudnának megkülönböztetni egy félelemből agresszívan támadó kutyát egy kicsit durvábban játszótól, szerintem ennyi tapasztalatuk mindegyiküknek van. Barátnőm így mesélte: "Bejött A. a szobába. Ekkor hirtelen agresszívan kezdett viselkedni, de közben láthatóan félt is. Utána ez még két emberrel megismétlődött, egyiknek rá is fogott a bokájára." Ezt a három embert minden nap látja, barátságos volt velük mindig. Rossz élmény nem érte.
2014. aug. 4. 17:01
 9/14 anonim ***** válasza:
Láthatóan agresszívan kezdett el viselkedni?? Aztán ki határozta meg azt hogy mi az agresszió? Te mondtad hogy nem konyítanak a kutyákhoz, hát simán vehetik agressziónak a játékot, mivel fogalmuk sincsen róla melyik milyen! Lehet hogy fellökte őket, de lehet hogy játszott. Na...
2014. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt irtan, nem nagy kutyasok, de ennyit szerintem meg birnak kulonboztetni. Mindegy, ez kiderulni mar nem fog, egyenlore senkire nem bizom ra es megfigyelem.
2014. aug. 5. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!