Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lesz az emberből...

Hogyan lesz az emberből kutyatenyésztő?

Figyelt kérdés

Most nem arra vagyok kíváncsi, mi a különbség a tenyésztett és a szaporított kutya között, van bőven oldal ami erről szól. Az érdekel, milyen folyamst megy végbe, aminek során egy emberből tenyésztő válik, és nem szaporító. Mit csinál máshogy egy kezdő tenyésztő, mint egy "jobbféle" szaporító?

Mit kell tenni ahhoz hogy valakit tenyésztőként ismerjenek el?

Azért érdekel ez, mert arra gondoltam, ha lesz majd elég tapasztalatom, belefognék, persze csak ha tényleg tudnám jól csinálni. Ez nem mostanra szóló terv, tk nélküli kölyökkutyám van, nem is vele akarnám elkezdeni, de tanulni azért tudok tőle is. Mit gondoltok?



2014. aug. 4. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Ehhez rengeteg pénz kell iszonyat nagy hülyeség este még nagyobb szerelem. Sok sok tanulás és kitartás.
2014. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi az hogy este még nagyobb szerelem? Ilyen értelmes hozzászólást rég kaptam. Nem azt kérdeztem hogy szerinted legyek-e tenyésztő, hanem hogy hogyan lesz valakiből jó tenyésztő. Zseni vagy öcsém, sokat segítettél.
2014. aug. 4. 13:33
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztés egy piszok drága hobbi. Picivel rosszabb, mint a szerencsejáték-függés, mert azt megoldja, ha az ember nem megy többé kaszinóba. De a kutyák akkor is itt maradnak, ha nem jársz kiállításokra, nem csinálsz almot.


Hogyan születik a tenyésztő?

A dolog általában úgy kezdődik, hogy az embernek lesz egy kutyája, akit nagyon szeret. Aztán szép lassan elkezdi szeretni az egész fajtát, mert rájön, hogy az a fajta kutya a legszebb és legjobb kutya a világon. Nem túlzás, ez az összes kutyánál így van. Aki nem így áll hozzá, sosem lesz tenyésztő.


Aztán kíváncsiságból elmegy kiállításokra, fajta találkozókra, ahol megismeri a fajta többi egyedeit is és szép lassan felismeri, hogy az övénél sokkal szebbek és jobbak is vannak ebben a fajtában. Felmerül benne a vágy, de jó volna számára is egy ilyen nagyon szép és okos kutya. Ennek érdekében még többet jár kiállításokra, még jobban beleássa magát a fajta minden részletébe. Megismeri a fajta színe-javát, a fajta iránti elvárásokat, tenyésztőket, a standard kis- és nagybetűs részeit, a fajtát terhelő betegségeket, és azokat az apró fortélyokat, szabályokat, amiket írva és mondva sem lehet megtalálni.


Kellő ismerettel és tapasztalattal a háta mögött felébred benne a tudás iránti tisztelet, és az érzés, hogy hiába keresgéli, még mindig nem találta meg a tökéletes kutyát, és elhatározza, hogy ő bizony megpróbál közelebb jutni a tökéleteshez, ő jobbat és szebbet fog tenyészteni, mint elődei, erősen él benne az elszántság, hogy megmutassa a világnak, milyen is az igazi, küllemben is jellemben is a fajtáját méltán képviselő kutya.

2014. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Oké ez okos válasz volt, de ettől még nem fogják őt elismerni tenyésztőként. Eleve milyen kutyával kell elkezdeni? Honnan indulok ki?
2014. aug. 4. 13:40
 5/18 sippara ***** válasza:
38%
Hát neked onnan lenne a legjobb kiindulni, hogy visszaveszel a pofádból. Alázat (a fajta iránt, nálad nagyobb tudású emberek iránt), ez az, amit kihagyott az előző. Minden mást tökéletesen pontosan leírt.
2014. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudod sippara, már figyellek egy ideje, és az összes kutyás kérdés telis tele van a gunyoros, flegma, nagyképű válaszaiddal. Neked kéne kicsit visszavenned, nem gondolod? Mi a problémád azzal hogy valaki bele szeretne fogni egy hasznos és jó dologba? Nem szaporítani akarok, és nem is most. Valakire nagyon emlékeztetsz, had ne mondjam kire.
2014. aug. 4. 13:44
 7/18 sippara ***** válasza:
59%
Azzal semmi gondom nincs, hogy bele akarsz fogni a tenyésztésbe (közöm sincs hozzá), de basszus, itt emberek megtisztelnek a válaszadással, és olyan reakcióid vannak, amikért élőben szerintem alsó hangon egy pofon járni "zseni vagy öcsém", "na jó, ez okos válasz volt". Mondod mindezt olyan embereknek, akik megpróbálnak neked elmagyarázni egy szakmát, egy életstílust, amit úgy egyébként senki nem gyakorin rágat a szájába vadidegenekkel, hanem - mint ezt az előző válaszoló is leírta - megismerkedik tenyésztőkkel a fajtából, kiállításokra jár.
2014. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az első konkrétan azt írta, hogy ez hülyeség, plusz valami értelmetelen dolgot a szerelemről. A másodikat pedig megdícsértem hogy okos válasz volt, igaz elfelejtettem megköszönni, de mindegy.

Nem tudom ki vagy te, de azt már megfigyeltem (nem lehet nem észrevenni), hogy akármit ír ki az ember, te semmivel sem értesz egyet és mindig kiosztasz mindenkit. És még te beszélsz itt alázatról...

2014. aug. 4. 14:14
 9/18 sippara ***** válasza:
49%
Az elsőt sem olyan marha nehéz ám dekódolni, azt írta, hogy rengeteg pénz kell hozzá, még több hülyeség és szerelem. Tényleg ez a három kell hozzá nagyrészt. Normális kérdésekre, normális kérdezőknek kivétel nélkül mindig normálisan válaszolok, ha esetleg mégsem, akkor még bocsánatot is szoktam kérni. Igazán tudhatnád, ha már ennyire figyelsz :)
2014. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Miért nem volt ez a kérdés normális? Esetleg valami értelmes választ is tudsz adni? Mert ha nem, akkor hagyd el az oldalt, én olyan válaszokat szeretnék amit a kettes írt.
2014. aug. 4. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!