Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 4 éves kb.20 kilós goldisz...

Egy 4 éves kb.20 kilós goldiszerűség megneveléséhez (inkább tanításához) fojtó vagy szöges nyakörv? Abszolút kezelhetetlen, nem tud semmit, a gazdiknak fogalma sincs semmiről. Jóindulatú, nem agresszív kutya. Futni szeretnének vele.

Figyelt kérdés
2014. aug. 4. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Előbb neveljék meg. Hozzá nem értőnek sem a fojtó, sem a szöges nem való a kezébe.
2014. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
Kutyaiskola főleg. Se a fojtó, se a szöges nem egy kutyára szerelhető gomb, amitől hirtelen megoldódik négy év letojása.
2014. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is tudom.

Vissza kéne menni az időben...

Valamennyit tudnék nekik segíteni (bár messze lakunk egymástól), viszont nekem sosem volt olyan kutyám, amire szögeset kellett tennem, és nekem kicsit keménynek tűnik ilyen kicsi kutyára szögeset tenni.

Kutyasulira nincs keret.

2014. aug. 4. 15:23
 4/10 anonim ***** válasza:

alapengedelmesség tréning egy jó kutyasuliban, a futást eleinte inkább biciklizéssel helyettesíteném (elhagyott, homokos területen), mert sokkal gyorsabban elfárad a kutya. Nevelés terén elolvastatnék néhány szakkönyvet, ugyanis a kutyasulikban nem általános az egyéni foglalkozás, illetve a könyvben olvasottak könnyebben alkalmazhatók kutyaiskolával, mint ha csak kutyaiskola lenne...

Nyakörv felesleges, kiképzőpórázt használjatok, egészen fül fölé felhúzva, bár ennek a használata a legegyszerűbb, nem árt megnézni néhány youtube videót a helyes használatról.

A szöges nyakörvet inkább szakértők használják kezelhetetlen vagy túl problémás nagytestű kutyáknál (én pl. kifejezetten szeretem, ugyanis ha a kutya nehezebb, mint én- ami könnyen előfordulhat- sokkal könnyebb a kézbentartás) DE tudni kell használni, különben több kárt okoz, mint amit használ, ugyan úgy a fojtó.

2014. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Futástól, biciklizéstől csak még inkább bevadul, először sétálni tanuljon meg. Mit jelent, hogy kezelhetetlen? Húz? Nem figyel a gazdira? A gazda miért nem olvas utánna neten?
2014. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pontosan. Húz és letojja a gazdit.

Egyszer próbált vele futni a gazdi. Éktelen nagy esés lett belőle. :(

Én meg tudom tanítani a kutyát sétálni, gazdit sétáltatni, majd futni.

Csak a szögest túlzásnak tartom, egy ismerős ajánlotta ezt. A szögest és a fojtót is tudom használni, azt is meg tudom tanítani nekik.

2014. aug. 6. 14:09
 7/10 sippara ***** válasza:
Jézus.... nem szögessel kéne tépni szerencsétlen állatot, hanem lefárasztani, kielégíteni az igényeit. Kezelhetetlen kutya meg nincs, túlpörgött kutya van, meg béna gazdi.
2014. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyetértek Sippara.

Majd elméleti oktatást is tartok a gazdiknak :)

2014. aug. 6. 15:00
 9/10 anonim ***** válasza:

éhes kutya

sok jutifalat

fojtó nyakörv FIXRE VISSZACSATOLVA !!! ( egysoros ,nagyszemű,lehetőleg német minőségű )

1,2 m es perlon póráz

és komoly tempós futás

vizet vigyél a kutyának is !!

egyszerre csak keveset itass !!!!!

2014. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nevelni a második-harmadik futtatás után kezdődhet :)

addig pedig alakítsd ki a kötődést,és a bizalmat !

2014. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!