Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok lakásba? (közép-és nagytestű)

Figyelt kérdés

Jelenleg kertesházban élek, nagy udvarral, de 18 éves vagyok és hogyha elköltözöm, akkor nem hiszem, hogy rögtön udvaros házba tudok.

Napi körülbelül 2 órát tudnék vele foglalkozni.

Nem első kutya lenne, tehát tudok bánni velük.


2014. aug. 4. 15:12
 1/8 Barbixo válasza:
33%
Napi kettő óra elég kevésnek hangzik. Akkor inkább ne kutyát vegyél, hanem mondjuk halat. Nekem egyébként palotapincsim van, és napi két óra sehol nem lenne neki elég.
2014. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy ez annyira megalapozott lenne, hogy egész nap futtatni kell a kutyát. Megnézem én azt a gazdát, aki napi 3-4 órát sétáltatja a kutyáját.

Főleg, hogy van egy ausztrál juhászom, ami köztudottan mozgásigényes, lefárasztós kutya és bőven elég neki a 2 óra, teljesen kiegyensúlyozott, okos kutya.

2014. aug. 4. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy kutyával naponta minimum 4 órát kell foglalkozni, legyen ez aktív vagy passzív foglalkozás. Az sem baj, ha ez több, de kevesebb ne legyen! Ami a legfontosabb, hogy a maradék 20 órában se legyen egyedül.

Nekem nem tűnsz tapasztalt kutyásnak, de ha nincs álomfajtád, akkor a menhelyet ajánlom. Nem lesz valami olcsó mulatság egy kutya fenttartása, nem tudom, hogy önállóan képes leszel-e majd rá.

2014. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Klassz, hogy ennyiből le tudod szűrni, hogy nem vagyok tapasztalt kutyás...Gondolom te az vagy.

Mindkét kutyám kiegyensúlyozott és intelligens családi kutya, soha semmi baj nem volt velük.

Azt a 2 órát a kinti mozgásra értem, futtatásra, agility-re, ha van rá igénye, kocogásra.

Az agyi lefárasztás, tehát a tanítás az már egy másik kategória, a 2 óra csak a kinti mozgásra vonatkozik.

2014. aug. 4. 15:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem írtad le a kérdésedben, 2 óra elég mozgásra, de mellette legyen még 2-3 óra más is. :) Egyébként, ha annyira tapasztalt lennél, nem kérdezgetnél itt, de semmi gáz, sokan megteszik.

Abba se legyél olyan biztos, hogy egyből el tudsz költözni és majd a lakást, kutyát és magadat is fent tudod tartani. Az élet nem habostorta. Ez miatt is ajánlom a menhelyet még mindig. Valószínű egy fajtatiszta kutyát nem tudnál megfizetni, de mégha meg is tudnál, nincs elképzelésed. Nem akarok a pénztárcádban turkálni, szóval teljesen mindegy, az anyagiakat ne is vedd figyelembe.

A menhelyen segítenek választani kutyust, ami illik hozzád és a körülményekhez. Mivel állításod szerint nem vagy kezdő, könnyen megbírkózol majd vele, nem ismert az előélete, szóval nem biztos, hogy egyszerű eset lesz, de megmentesz egy életet legalább. Mindent találsz kis és nagytestűt egyaránt, és kölykök is vannak.

2014. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elköltözni egy kutyával udvaros házbol, egy olyan házba ahol ez nics, miben reijlik a problémád?

A kutyának nem kell nagy udvar. Ha te naponta 2x egyórát elmész vele hanzurozni, ö kitombolja magát utánna nagyokat alszik. nem kell az udvar. A kutya amelyik elköltözik nagy udvarbol oda ahol ez nincs, boldogabb lessz. A tévhitet, hogy a kutyának szüksége van nagy futkosó területre, nem hidd el nem igaz. Ez a tévedés a leggyakrabbi a kutya tartóknál! Az udvar minél nagyobb annál rosszabb a kutyának. Ebben rohangászni, vagy kint a téren/mezön nem ugyan az. A szabadban futkározik örömében, de az udvarban a kerités mentén oda vissza, mert védeni akarja az ö területét és a belevalókat, minden családtagot beleértve. Minden udvarban ha a kutya neszt észlel odarohan, ha pedig nyugott a világ körülötte mit csinál? Keresi a gazdája közelét ahol nagyokat alszik.

Egy területen végig rohanni ezt védve, vagy egy másik területen ami nem az övé és ezt nem kell védeni, csak örömmel rohangászni, nem uyan az. Ezen elgondolkoznám.

2014. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Barbixo válasza:
Azt nem említetted a kérdésedben, hogy az a két óra csak futás meg séta lenne. Senki sem sétáltat kutyát egész nap, de két óra attól még kevés marad.
2014. aug. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 deniz csaba ***** válasza:

Szokásos okoskodás, csak választ nem kaptál senkitől. Én kutyákkal foglalkozom. Napi 2 óra aktív mozgás egy agárnak is bőven elég!

Az is tévhit, hogy csak kis méretű kutyát lehet lakásban tartani. Lakásban szinte minden fajta jól érzi magát, ha megvan a szocializáció és a rendszeres mozgás.

Én uszkárt vagy spánielt ajánlanék ha kisebb méretűt szeretnél. Az uszkár nagyon okos, barátságos. Ha spániel lakásban, akkor inkább párban, mert az egyedüllétet nehezen viseli.

De szinte mindegy, mindegyik fajta alkalmazkodik. Vannak olyan kutyusok, pl. tacsi, amelyik a lépcsőzésre érzékeny, gyakori a porckorongsérv ilyenkor.

Én is menhelyre mennék és inkább hagynám, hogy a melyik kutyus választ ki engem. A kis fiamnak így lett menhelyről, később kiderült, hogy ausztrál kelpie, szupi kis dög, most 2 éves és a fiam a mindene, pedig velem és a férjemmel van egész nap, én etetem. Érdekes dolgok ezek. Sok vidámságot a leendő kutyusoddal!

2015. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!