Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem, etessem és...

Hogyan neveljem, etessem és mit kapjon most a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most kaptam egy kis kutyát, nem tudom hány hónapos lehet vagy hetes. De kivan nyílva a szeme és tudd járkálni igaz néha bicebóca de aranyos és jól megy. Még az anyuja miatt sírt picit néha mikor megkaptam de már most így délután nem!


Azt kérdezném hogy:

- Mit adjak neki enni? Kis tesóm véletlen macska ennivalót adott neki amibe hús van stb, 5 darab szemet ez nem gond ugye? Anyuék azt mondják hogy nyugodtan ehet majd mindent, meg maradékot is ha nagyobb lesz. De most mit adjak?

- Megfürdettem most, mert bolhás volt de holnap megint megfürdettem és Matador vagy milyen kutyás bolhairtóval be porozom vagy mi, ugye ez nem gond?

- Mit adjak neki inni? Tejet adtam neki legelőször megitta nem volt hasmenése szerette. De már vizet kap.

- Lány kutya mikor várható a tüzelő időszak?

- Ti hogy neveltétek? Már mint én azt akarom hogy játsszon velem. Meg védjen ha netán betörnének stb!


Válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 4. 17:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
állatorvos mit mond?
2014. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
49%
Szia! A legjobb az lesz, ha kölyökkutyáknak való tápot veszel neki, de semmi baja nem lesz akkor sem, ha mást kap. Csak arra figyelj, hogy soha ne kapjon fűszeres kaját, és amíg pici csontokat sem. Tejet is adhatsz neki ha szereti, de csak módjával. Tölts vele sok időt, érezze, hogy szereted és gondoskodsz róla. Ha sikerül szeretni fog ő is és az élete árán is megvéd! Sok szerencsét hozzá.
2014. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem vittem állatorvoshoz de hétvégén elviszem!

Ugye nem baj hogy kis bolhák vannak benne? Nem lesz semmi baja ugye? Holnap behintő porozzuk fürdetés után ahogy írtam! Jó-jó megfogadom! És köszi!

Egyébként az normális hogy nyalogat és harapgál a kicsit fogaival és közbe pacsikat add?

2014. aug. 4. 17:40
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos, menhely ahol örökbe fogadtátok nem mondtak semmit? Első út ha lutri helyről van a kutya az állatorvos legyen kezelni kell férgesség ellen illetve az oltásokat meg kell hogy kapja. Tejet semmi kép ne adj neki. valami kölyök tápot szerez be de ne pedigree és társait. Jobb ha mihamarabb utána olvasol a dolgoknak mert a kiskutya nem biztos hogy túl jól fog fejlődni.
2014. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Eddig egyszer adtam neki tejet ahogy adtam, nem menhelyből van ha nem ismerősöktől kaptam akiknek a két kutyája összejött és lettek kis kutyáik. Szombaton vinném el, addig nem lesz semmi gond ugye? Addig veszek neki kis kutya kaját!
2014. aug. 4. 17:43
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
A bolháktól azonnal meg kell szabadítani, mert nagyon legyengítik.
2014. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Holnap kap hintőport vagy mi a neve, fürdetés után! De most nem mert nem jó az idő.
2014. aug. 4. 17:46
 8/31 anonim ***** válasza:
6%
Pedigree Juniort vegyél a legjobb márka az utolsó akkor mivel etetted a kutyádat? [link] ilyen kicsi tasakos több félébe tejet is adhatsz mi is adtunk aztán kb 1 hétig miután elhoztuk utána nem kellett neki. Nem lesz semmi baja ha bolhás megfurdetheted csak ne nagyon sokszor mert a szőrének nem tesz jót. En kutyám 1 éves mikor elhoztuk ezt adtuk neki utána már ilyen kisebb konzervet d3 nem pedigreet valami mást. Semmi baja nem volt!!
2014. aug. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Egy nap hányszor adjak neki ameddig kicsi? És mikor már nagyobb lesz? Úgy tudom hogy a végén már 1x.
2014. aug. 4. 17:50
 10/31 anonim ***** válasza:
45%
Mi 1 nap 3x reggel délben este később mikor már olyan 3 hónapos lehetett napi 2x aztán már mikor betöltötte az 1 akkor napi 1x de néha néha kap napközbe csontokat stb.
2014. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!