Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy bolhát a kutyában...

Találtam egy bolhát a kutyában! Most bolhás lesz az egész lakás?

Figyelt kérdés

3 és fél hete kapott Frontline-t, el is akartam vinni a héten, de a férjem délutános, és csak ő tud vezetni, az állatorvos meg messze van. Na, de holnap veszek neki Frontlinet, nem ez a gond, de vajon most elszaporodnak a bolhák a házban?? Kiszedtem belőle azt az egyet, többet nem találtam, jól átnéztem.

Mit kell tegyek, hogy ne legyen bolhás a ház? Pedig mindig úgy figyeltem erre:(



2014. aug. 4. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy bolha nem bolha. :) Na, viccen kívül, én még nem láttam olyan bolhás kutyát akin mindössze egyetlen egy bolha árválkodott volna, szóval tuti biztos, hogy bolha volt?

Ezzel lefújhatód a lakást, kiírt mindent, csak szellőztess alaposan. [link]


Amúgy mellékesen megjegyezném, hogy szerény véleményem szerint a Frontline egy nagy nulla. :( akkor már inkább Frontline combo, de vannak még jobbak is. Mi vagy Fyprist-et vagy Certifect-et szoktunk rá tenni, de van rajta Foresto is.

És ha tényleg bolha volt akkor mindenképpen kapjon soron kívül féreghajtást is.

2014. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Frontline Combot használunk, csak nem írtam ki teljesen. Eddig nem volt vele gond, 4 év alatt soha egy bolha sem volt a kutyában.
2014. aug. 4. 21:25
 3/6 A kérdező kommentje:

Mi más lehetett volna a bundájában? Nem néztem meg annyira, gyorsan kiszedtem és lemostam a kagylóban.

AMúgy köszönöm a választ, kicsit megnyugtadál. Már láttam a lelki szemeim előtt, hogy ellepik a bolhák a házat.

2014. aug. 4. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy bolha nem a világ. Nekünk a macskáink rendszeresen hazahordják a szomszédból a bolhákat, akik a macskákról a kutyákra, a kutyákról meg néha ránk vándorolnak, és reggelente vakarózva ébredünk, de a macska/kutyabolha nem marad meg huzamosan az emberen. Nem kell pánikolni.

Akkor kezdj el aggódni, amikor a szőre között már sűrűn találsz bolhaürüléket.

2014. aug. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egy bolha volt rajta akkor több is van sajnos, meg valószínű a lakásban is vannak.Múltkor én is találtam egyet a kutyában, egy hét múlva még egyet, aztán már a lábamon is, meg a fekhelyén is pedig Foresto volt rajta.Alapos takarítás, Bio Killelel befújtam a lakásban a szőnyeget, sarkokat kanapét egyebeket.A bolhák 95%-anem a kutyán él hanem a környezetükben.
2014. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ilyen Bio Killt hol lehet venni?
2014. aug. 7. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!