Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók! Ti hogy mossátok...

Kutyatartók! Ti hogy mossátok a ruháitokat? Hány fokon?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

Tegnap betettem a ruhákat mosni a gépbe, 40 fokon. Nem voltam otthon, mikor lejárt a gép, es a sógornőm szedte ki a ruhákat, aki velünk él, majd mikor hazaértem bevásárlásból, megkaptam, hogy nem higiénikus, hogy 40 fokon megy a mosógép, és különben is, a fehérneműt, és zoknit teljesen külön kell mosni mindentől, mert a kutya miatt mindenféle bacilusok telepednek meg a ruhákon, és majd meglátom, hogy milyen fertőzéseket fogok elkapni, ha így mosok.

Ő mindent 60 fokon mos, látszik is a ruháin, mert nagyon hamar tönkremennek, ő viszont nem érti, hogy miért.

A szennyest külön gyűjtjük, mielőtt kerdezné valaki.



2014. aug. 5. 12:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Én 30 fokon mosok szinte mindent. Vannak kutyás ruháim, amiket csak kutyázáshoz használok, azokat szoktam 40 fokon, meg a zoknikat, munkás ruhákat. De ha kevés ruha van, akkor van, hogy ezeket a kutyás ruhákkal együtt mosom. Semmi bajod nem lesz belőle, ha 40 fokon mosol :D Csoda, hogy 60 fokon még egyben vannak a ruhái :D


Ja igen, a fehérneműt én a törölközőkkel mosom, azt nyilván nem teszem a zoknik, meg a munkás/kutyás ruhák közé, mert azért azon megtapad a kutyaszőr is pl. De nagy válogatást azért nem szoktam csinálni.

2014. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
40 fokon mosunk, de az alsógatyákat és a zoknikat külön mossuk a pólóktól, nadrágoktól, törülközöktől stb.
2014. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
én 30 fokon mosok, mivel nem akarom tönkretenni a ruháimat. Viszont a bacikra kicsit én is háklis vagyok, annak ellenére, hogy egy ágyban alszom a kutyával, így én speciális fertőtlenítőt tartalmazó öblítőt használok. Kb. ugyanannyiba kerül, mint a lenor, silan, és stb. társai, csak nincs plusz illata. Beöntöm az öblítő helyére, és a baktáriumok, gombák, meg minden egyéb 99%-a kinyiffan 30 fokon is. Praktikus cucc, a ruhát se bántja, nem klórtartalmú. Ez persze nem csak a kutya miatt van, hanem BKV, város, suli, mindenhol össze lehet már szedni minden szart.
2014. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 sippara ***** válasza:
67%
Hétköznapi és kevésbé kutyás ruhákat, fehérneműket 35 fokon (nyilván külön), nagyonkutyás tréninges cuccokat a párom melós cuccaival együtt 60 fokon (35-ön moshatnám vagy kétszer-háromszor, mire minden rendesen kijönne a kutyásabb cuccokból - nyál, szőr, sár, fű és ezek kombinációi). Még mindannyian élünk :)
2014. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Hű, kicsit elszégyelltem magamat ezeket a hozzászólásokat olvasva. (^///^)

Mi általában mindent 30 fokon mosunk, mert sok a kényes holmink, amiket még 40 fokon sem mernék megkockáztatni. Egyedül a törölközőket szoktam 60 meg néha 90 fokon. A fehérneműket én a sima ruhákkal mosom. A kutyánk szobakutya, szerencsére nem szokott semmit összepiszkolni, munkásruhánk sincsen, a zoknink is mindig tiszta marad. Mi mindig így mostunk, még élünk és nem kaptunk el semmilyen fertőzést.

Ettől függetlenül szoktam néha egy ideig ecettel mosni, amit az öblítő meg a mosószer mellett használok. A szagát nem lehet érezni, viszont a ruháknak meg a mosógépnek is jót tesz.

2014. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Mi ugyan úgy mosunk, mint a kutyák előtt. A ruhákat két csoportba osztjuk:

Utcai Ruha

Kutyás/kerti ruha (ugyan az a "garnitura")

A különbség csak annyi, hogy nem mossuk össze


A kutyák alvórongyijait először 30 majd 90 fokon mossuk (ezek előző életükben törülközök, ágyterítők voltak)

2014. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A nagyon szőrös ruhán-zoknin szösztelenítő hengerrel át szoktam menni, hogy ne a gépben végezze a szőr. Melós, kutyás, nagyon koszos ruhákat persze külön kerülnek a gépbe, és az sokszor 60 fokon megy, de a hétköznapi, nem koszos, "csak hordott" ruháknál szerintem nem kell ekkora szeparáció.
2014. aug. 5. 12:54
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Én mindent mosok mindennel, csak 1 dolog szeirnt válogatok: színes vagy fehér/világos. Ennyi. Minden 30 v 40 fokon megy.
2014. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
A kutya cucca külön,minden más típus alapján 20-30 fokon.A kutya parazita mentesítve,szóval minek vágjam haza a ruhákat,meg a gépet.
2014. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem mániám a 90-es mosás, amit lehet azon mosok, mert engem megnyugtat úgy, de neked mégsem ezt ajánlom.

Szerintem a legtöbb városi, kimenős ruhát elég 30-40 fokon mosni, és pont ezek azok, amiket nem is nagyon lehet magasabb hőfokon, mert mondjuk kövekkel vagy akár csak feliratokkal díszített vagy kényes anyagú ruhák, amiket tényleg megviselne a melegebb vízben történő mosás egy idő után. Sőt, olyan is van ugye, amit csak hideg vízben lehet mosni. És akkor még színek szerint is válogatni kell néha, nem elég a fehérek, sötétek-feketék, színesek, mert a színesek között is van ami fog és van, ami nem stb. Na de a zoknikat valóban nem árt 60 fokon, ahogy az alsóneműket is. Sőt, a bugyikat, alsónadrágokat 60 fokon kellene mosni alapból, kivéve talán a nagyon díszes darabokat a nők esetében, amik nem bírnák ki. A melltartókat is elég alacsonyabb hőfokon, különben egy idő után már nem tartanak úgy és kinyúlik kicsit a pántjuk is és hiába állít rajta az ember, valahogy nem jó.

Némelyik zokni viszont összemehet, de a 60 fokot általában jól bírják (én néha 90-re is bevágom, ha rendes pamut vagy kevert de nagyrészt pamut és nem nagyon gumis a teteje akkor semmi baja nem lehet).

A törölközőket 90 fokon ajánlott mosni, a normál ruhákat, pizsamákat 40 vagy 60 körül, ahogy éppen. Ha koszosabbak, makacsabb foltok is vannak, akkor magasabb hőfokon.


A kutyás ruhákat viszont valóban érdemes lenne külön mosni és legalább 60 vagy 90 fokon. De szerintem eleve úgy a legjobb ha kutyázós ruhának van valami melegítő vagy szabadidőruha vagy otthoni ruhák, amiket már nem sajnál az ember és azokat magasa hőfokon, alaposan átmossa. Általában elég 60 fokon, de ha mondjuk fürdetés volt vagy nagyon kutyás lett, akkor mehet 90-re.

A zoknik, bugyik ugyanúgy akkor is, gondolom a bugyikhoz úgysem ér a kutya... De a fehérneműt tényleg ajánlott külön mosni, bár én a pizsamával mosom általában és melltartókkal is vagy toppokkal ilyesmivel. Ha annyira külön mosnék mindent szín, használati mód és szín alapján is sosem végeznék és beleőrülnék. :) A zoknikat bugyikkal tényleg nem jó mosni, de nagyon sok embert ismerek, akik így szokták. Én nem, de a zoknikkal gondban is vagyok, mert ha csak zokniz mosnék akkor várhatnék, mire összegyűlik az adag... Én nadrágokkal szoktam mosni őket.


Különben szerintem félretehetjük kutyás szempontból most ezt az egész hőfokosdit, ugyanis akadnak olyan kórokozók, amik még 90 fokon sem pusztulnak el. Javaslom, hogy vegyél antibakteriális öblítőt, azt hiszem a Rossmann-ban vagy DM-ben is láttam már, talán sajátmárkásuk is van valami ilyen, ártani nem árthat, rendes öblítő az is, ha gondolod öntheted keverve a normál, illatossal és szerintem normál áron van, nem lehet túl drága. A normál sajátmárkás öblítőik amúgy elfogadhatóak, bár én már egy ideje Tesco öblítőt használok, de a lényeg, hogy nálam az olcsóbb öblítők is beváltak, tehát gondolom ez, amit fentebb írtam sem lehet rossz (mindig terveztem venni, de még nem jutottam hozzá). De amit inkább javaslok az valami fertőtlenítő használata a mosáshoz, amit lehet adagolni alacsony hőfokon történő mosáshoz is. Nem tudom, hogy az egyik fajta Vanish (amit reklámoztak is így) pontosan mi ellen hatékony, gombák és vírusok ellen is hatékony-e vagy csak baktériumok ellen (a kutyát pedig természetesen kezelni kell rendszeresen külső és belső élősködők ellen egyaránt). Nem tűnt olcsónak a múltkor, de abból csak néha kell a mosáshoz adagolni, az csak olyan kiegészítő a mosópor mellé, így gondolom sokáig kitart. De biztos létezik valami egyéb, hasonló termék is, amit beönthetsz a mosópor mellé és az fertőtleníti a ruhákat kíméletesen de hatékonyan alacsony hőfokon is.

Domestos-t és hasonlókat nem ajánlom a ruhákhoz önteni, mert kiszedi a színüket, kimarja őket. Én néha szoktam használni pl. szőnyegekhez vagy ilyesmihez, de nagyon kell vigyázni, jól el kell keverni a vízzel, hogy ne szívja ki sehol az anyag színét és ha magas hőfokon mos vele az ember akkor a gőzétől meg lehet fulladni, szóval ajánlott szellőztetni és nem sokat tartózkodni abban a helyiségben, ahol a mosógép van. Tehát a megoldás az lenne, ha valami kímélő de hatékony szert sikerülne találni, amit hozzá lehet önteni és a ruhákat sem teszi tönkre. Nem tudom ezt hol lehetne találni, talán étteremben, kórházban dolgozó embert is érdemes lehet megkérdezni, ha esetleg van ilyen ismerős, hátha tud ajánlani valamit. Mondjuk az éttermekben úgy tudom inkább magas hőfokon mosnak, a kórházakban elvileg szigorúan szabályozva van, hogy mit hogyan kell mosni, ott is bevetik a magas hőfokot, de különféle szereket is (legalábbis ezt olvastam, élőben nem láttam).

Vagy netes áruházakban is találni sokszor hasonlókat, igaz nagy kiszerelésben, de hátha...

2014. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!