Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két, egy alomból származó kan...

Két, egy alomból származó kan kutyát lehet-e tartani együtt, vagy egymásnak fognak később esni?

Figyelt kérdés

Kaukázusi-kuvasz keverékekről van szó, most 3 hónaposak, egyelőre béke van, és később mindenképp ivartalanítva lesznek.

De azt hallottam, h ivartalanítva se tarthatók együtt, mert később mindenképp egymásnak fognak menni, illetve állandó lesz a marakodás. Nem tudom ebben mi az igazság, mert ha lehetne, szívesen megtartanám mindkettőt.

Ha lehet, tapasztalati, és nem elméleti válaszokat szeretnék. (Nem kezdő kutyatartó vagyok, de eddig csak szukáim voltak és azok sem juhászok. Nagy terület áll rendelkezésükre, szabadon vannak.) Előre is kösz!



2014. aug. 5. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne együtt tartani őket? Ha ivartalanítva lesznek, akkor sem gond. Csak mindkettőt megfelelően kell nevelni. Javaslom, hogy építs nekik 2 db kennelt, azt is hagy szokják, úgy még talán könnyebb is lesz velük :)
2014. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a jellemüktől függ leginkább. Eredeti foglalkozás körükben tartottak együtt több kant is és szukát is, de ugye azért az másabb volt, mint manapság a kertekben, ahol úgymond semmi feladatuk nincs.
2014. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A falkavezér szerepét a testvérek, és az egymástól idegen kutyák úgy is eldöntik! (nekem 2 Nj kan van különböző alomból külön kennelben.Nevelés kérdése az egész! Soha nem volt még csak morgás sem mj: 8-évesek)
2014. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1:

Két külön kennelt? Ez mért lenne praktikusabb, mint az egy?

És ha már kettő: ezek lehetnek egymás mellett (akár egy nagyobb kennel téz részre választva, külön bejárattal) vagy akkor egész külön helyre?

#2:

Itt lenne feladat, nem hobbiból kellenek. Állatok vannak, nagy terület, kinn a városszélen.

2014. aug. 5. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Fel kell állítani a helyes falkasorrendet, evidens neked kell a vezetőnek lenned, de ők nem maradhatnak egyenrangúak,mert ilyen nem létezik a kutyák olvasatában. Meg kell figyelned, melyik a dominánsabb kettejük közül. De szerintem ha kicsi koruktól együtt vannak, eszük ágában sem lesz egymásnak esni, ez legtöbbször újonnan érkezett falkatagoknál gyakori. Rivalizálásra mindig lehet számítani, de ez természetes, amíg apró testjelek formájában közlik egymással. A gond akkor kezdődik, amikor a két kutya eldöntötte, hogy kettejük közül melyik van feljebb a rangsorban, viszont te a kevésbé domináns kutyát fogod úgymond "felemelni" a rangsorban, teszem azt mindent vele kezdesz először csinálni, többet foglalkozol vele, stb, és ezt a felette álló kutya nem fogja elviselni. Ha meg esetleg nem tudod már kezelni a helyzetet, menjetek kutyaiskolába. Könnyebb és jobb személyesen segíteni a gazdinak, mint netről.
2014. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon kösz! Ezzel most sokat segítettél nekem! Ez most hirtelen sok mindent tisztázott.

Köszönet mégegyszer minden hozzászólónak!

2014. aug. 12. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!