Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Izgága sajtkukac kutyának...

Izgága sajtkukac kutyának hogy tudom a legkönnyebben megtanítani a marad parancsszót? Az sem számít, ha előtte halálra fárasztom.

Figyelt kérdés
2014. aug. 6. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen a kutyám, mégis sikerült neki. Mondjuk elsőnek a lakásban vagy kertben gyakoroltam vele. Ha leült mondtam neki maradj aztán hátrébb léptem. Számtalanszor felállt de mindig kezdtük elölről így valahogyan csak rájött hogy mi a dörgés. Mindig kapott érte jutalmat is lehet ez is közre játszott. Mai napra már olyannyira tudja hogy akár 2-300 méterre is eltávolodok tőle, és nagy többségben ott marad, utána ha meghallja a feloldást úgy sprintel mint egy őrült.
2014. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
én úgy csinálom hogy leültetem mondom neki hogy marad, felé kitartott kézzel elkezdek hátrálni, ha hívás nélkül elindul felém ülésből mindig visszaültetem ugyanoda, ha sikerül eltávolodnom tőle 5-10 méterre hívom, kap egy jutalomfalatot jól megdögönyözöm :D ezt naponta kb 10 percet gyakoroljuk, de van mikor nincs kedve csinálni, és sose marad, még én is kísérletezek vele :D
2014. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan. Eloszor ha egy pillanatra nyugton marad, rogton jutalmazod. Aztan lassan egyre tovabb tud varakozni, egyre tobbet kovetelsz tole.
2014. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:
100%
Leülteted egy helyben, kiadod a parancsszót, hátralépsz egyet, VISSZALÉPSZ A KUTYÁHOZ, megdicséred, FELOLDOD A PARANCSOT. Fokozatosan növeled a lépések számát, majd új helyszíneken gyakorolsz, majd egyre több zavaró tényezőt vetsz be (gazdi ugrál, kiabál, tapsol, eltűnik a kutya látóteréből, akármi). Ha bármelyik szinten problémába ütközöl, visszalépsz egyet. Ennyi.
2014. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős? milyen fajta?
2014. aug. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mindenki elfelejtette mondani, hogy ne akor kezdd tanítani a helybenmaradást, amikor éppen a legjobban pörög, hanem előbb vidd el sétálni/futni/frizbizbi/labdázni hogy jól lefáradjon, aztán amikor már lóg a bele, akkor tanítsd erre. Ha már így megy, akkor lehet nehezíteni és próbálkozni olyankor, amikor még nem ilyen fáradt.
2014. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a legkönnyebben megtanítani a marad parancsszót? Az sem számít, ha előtte halálra fárasztom"

Legkönnyebben sehogy sem, oda türelemböl és iöböl nagyon sok kell.

Halálra fáradni, te fogsz.

2014. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tegnapholnapma válasza:

Első lépés, hogy megfuttatod :)


Második: próbálkozz fektetésből, hátha jobban szereti.


Harmadik: ingerszegény környezetben gyakorolj.


NEM távolodsz el tőle, csak éppen ÁTHELYEZED a testsúlyodat és ha a helyén marad jutifalat (nálam klikker, jutifalat a sorrend, de van, aki nem használja a klikkert). Parancsszó ráér akkor is, amikor már megszerettetted vele a helyben maradást, hiszen az a lényeg, hogy IMÁDJON! egy helyben maradni :) (És egyébként is fölösleges valakinek azt kiabálni, hogy "biciklizz!" - amíg azt sem tudja, hol kell felülni rá....)


Amikor már 10 esetből 10x! nem mozdul el a helyéről a testsúlyváltásodnál, lehet finoman picit lépni.


Ui.: Van még ún. elkapás, vagyis bármikor, ha "rajta kapod" hogy egy helyben ül, fekszik egy darabig - mert bármennyire is duracell, azért valamikor ő is szokott pihenni :) - (klikk) jutifalat.


Lényeg: türelem és fokozatosság :) és hogy TE szeressél egy helyben maradni, mert ha látja rajtad, hogy nincs is kedved hozzá csak muszájból csinálod, akkor ő sem fogja akarni.

2014. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!